Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért támadnak azok, akiknek...

Miért támadnak azok, akiknek nincsen diplomájuk? Ezzel próbálnak "egyenértékűek" lenni?

Figyelt kérdés

Miért kell állandóan szidni az egyetemeket,az oktatást a színvonalat a diploma értékét?

Midig az van,hogy a diploma semmit nem ér.Ugyanolyan okos és művelt mindenki akinek érettségije vagy van,vagy még az sem.Persze,mindenki lehet olyan okos és ügyibügyi mint egy mérnök,ahhoz neki nem kell egyetemre járni,orvoshoz sem a szomszéd nénihez járunk,ügyvédként sem a barátunk képvisel minket,ha valami gond van,ugye,hiába nagyon művelt?Valamiért az államot is szerte a világon diplomás emberek vezetik,most ne menjünk bele hogy mennyire jól vagy rosszul. A környezetünket diplomások építik,gyógyítanak,kormányoznak,gazdálkodnak,terveznek...blablabla. Nem lenne a világ világ diplomások nélkül.

Én spec mérnöki karra járok,benne vagyok a felsőoktatási rendszerben ezerrel,de állandóan megkapom,hogy felesleges mert majd én tervező mérnökként fele annyit sem fogok kapni,mint a kőműves aki felhúzza az épületeket..igen,de nélkülem nem lesz terve,ami alapján építhet.

Nem értem miért kell állandóan,beképzeltnek tartani azokat,akik tovább tanulnak.

Az ilyen embereknek kisebbségi komplexusuk van és ezzel próbálnak védekezni,vagy mi?

Ne mondjátok hogy csukott szemmel elvégzitek az egyetemet,mert akkor ez mindenkinek menne,nem lennének csúszások,kirugások,feladások.Egy normálisabb egyetemen,szerencsével és alkoholistaként senki nem fogja elérni a diplomát. Ha ennyire könnyű,akkor azok akik ennyit pattognak miért nem tanulnak? Hiszen egy csomó munkahely megköveteli!Sőt még fizetésemeléssel is jár.

És mi az hogy nem kell ennyi orvos,jogász,közgazdász,mérnök? Ha megtanulsz egy nyelvet irány külföld,ha jól tanulsz lehet bőven munkát találni az országban is.

Az egyetemisták nem nézik le azokat,akik nem járnak egyetemre.De akik nem tanulnak tovább,azoknak nagyon nagy a szájúk.


2011. júl. 12. 00:32
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell állandóan ilyen kérdést kiírni???

Ma ez a harmadik kérdés ami erről szól..Mindegyiket te írtad esetleg??

Egyébként csak az nézi le a másikat és függetlenül a végzettségtől akinek kicsi a intelligenciája.

Akit nagyon idegesít az ilyen szintű az szintén hasonlóan gondolkodik.

2011. júl. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor mondom másképp, nem hallottam még diplomást vagy egyetemistát ócsárolni valakit azért,mert nem tanul tovább."


Én igen. Pont.

2011. júl. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim válasza:
100%

sok egyetemista lenézi azokat akik nem tanultak tovább, és közbe nem tudják a hátteret h az illető menne dehát ő aztán nem igazán teheti meg, nagyon lenézi a legtöbb pesti egyetemre járó emberke azokat akik nem egyetemisták. pl elég sok BME-s Corvinusos arra veri a nyálát hogy ők milyen elitek.

Én katona vagyok. Na látod minket meg még inkább szid mindenki, hogy "bárki lehet katona, semmit se csinálnak, jó fizetést kapnak" Kérdem én ha bárki lehet katona azok akik pampognak miért nem mennek katonának azért a tyhű de jó "fizetésért", amúgy meg csak a diplomás katonák kapnak jó fizut akik fegyvert alig fogtak csak ülnek 1 asztalnál magas ranggal huszonévesen...

2011. júl. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
67%

"Az egyetemisták nem nézik le azokat akik nem járnak egyetemre"


Nekem az exem főiskolai diplomát szerzett 2-es minősítéssel. Szinte napi rendszerességgel megkaptam tőle, hogy ő az okos diplomás, én meg ilyen meg olyan hülye szakmunkás vagyok, holott neki még az alapműveltsége is igen erősen hiányos volt.

Én kamionos vagyok havi 300ezres fizetéssel, ő pedig diplomás biztonsági őr havi 70 ezerért.

Miért is néz le másokat a sz@r 2-es diplomájával?


Nekem nem a diplomásokkal van bajom, hanem azokkal akik tanulás címszó alatt másod-harmad diplomára jelentkeznek és még 30 évesen nincs egy nap munkaviszonyuk sem, a szüleikkel tartatják el magukat. Közben tanulás helyett csak a bulizás meg a baromságok érdeklik őket. Szereznek egy 2-es diplomát és azt hiszik mindenki hasra esik előttük. Pontosan az egyetemisták azok akik nagyképűek a munka az büdös nekik és lenézik mindazokat, akik nem a szülők nyakán élve bukdácsolnak az egyetemen.

Kihangsúlyozom: azokkal semmi bajom, akik jó képességűek és tanulni mennek az egyetemre (nem krétátlopni meg bulizni, csak dolgozni ne kelljen) és nem üres fejjel jönnek ki onnan. És ne mondja senki, hogy "jó van néhány ilyen semmirekellő is" mert kb. 70% ilyen akiknek semmi nem indokolja, hogy egyetemi hallgatók legyenek. (sem a tudásuk sem a tanuláshoz való hozzáállásuk)


Azonkívül, mivel már itthon a munkaerőpiac túltelített diplomásokból, nem valószínű, hogy el tud helyezkedni.


Akik meg külföldre mennek azokkal kamatos-kamattal vissza kellene fizettetni a tandíjat. Mert azért az mégsem járja, hogy állami pénzen más országnak képezzük az adónkból orvosokat, ügyvédeket például.

2011. júl. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim válasza:
100%

01:52 A válasz írója 51%-ban hasznos válaszokat ad.

Nem tudom miért van 51% írva, de ez teljesen gömbölyű volt

2011. júl. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok.

Jelenleg: "Ez a válasz 59%-ban hasznosnak tűnik."

Most mondjam, hogy biztos valami buta unatkozó frusztrált diplomás pontozott le?

Költői kérdés.

2011. júl. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
80%

Elmesélem a kis történetemet.Ketten vagyunk testvérek.Van egy nővérem.Munkás családból származunk,apukám egyedül nevelt fel minket.Amikor mi voltunk iskolásak,még kellett tudás hogy valaki bekerüljön az egyetemre.Anno annak idején ha valaki azt mondta,hogy diplomás akkor mi elismeréssel bólogattunk" ez igen!!Biztos okos ember!" Hiszen akkor az egyetemekre nagyon nehéz volt bejutni.Az akinek hármas volt a tanulmányi átlaga nem is álmodhatott egyetemről,diplomáról.A pénzről nem is beszélve.

Én sosem voltam kitűnő tanuló.Mivel az én időmben lehetett a tanároknak buktatni,így akár elsőbe is megbukhatott az a diák aki nem tudod írni,olvasni..(ma meg nem lehet buktatni ) Én bár mint írtam nem voltam jeles de azért egy erős hármas-négyes tanuló mindig voltam..De ez kevés volt hogy egyetemre menjek..(meg hát a pénz hiánya is hátrány volt) Így elmentem szakmát tanulni,majd 18 éves koromtól dolgoztam a szakmámban.A nővérem is szakmát tanult (közgazdász) és ő is érettségi után már dolgozott is.

Azt tudni kell,hogy a nővérem sosem volt jó tanuló..Mindig ki lett harcolva hogy engedjék át,de volt hogy pótvizsgán érte el,hogy új évet kezdhetett.De végül is kettes eredménnyel leérettségizett.(nekem is van érettségim)

Az évek mentek,mi dolgoztunk..Az élet úgy alakult,hogy a nővérem egy diplomáshoz ment férjhez aki elvárta,hogy a nővéremnek is legyen diplomája..Szerinte akinek nincs az nem lehet más csakis primitív alkat.Engem nem igazán húzott fel a kijelentése,mert tudtam,hogy igaz bár van diplomája a férjének,de egy nyavalyás villanykörtét nem tud kicserélni..

De a nővérem úgy döntött mellé áll.Elment egyetemre,és nagy kínkeservesen,és rengeteg pénz árán lediplomázott.Épp hogy sikerült neki az is..

Amióta diplomás lett,úgy kezeli a családját mint akik gyenge elméjűek lennének..Na ez jobban zavar mint a férje viselkedése.Volt vitánk ebből,így felvilágosítottam,hogy a diploma nem ad senkinek okosságot,és intelligenciát.

Azt is mondtam neki,hogy én sosem lennék büszke egy olyan diplomára amit megvásároltam,vagy igaz diploma de semmi haszna nincs.

Én nem nézem le sem a nővéremet sem a férjét hogy diplomásak..Ha nekik ez kell a boldogsághoz ám legyen..De ők rendszeresen mindenkit lenéznek..A férje annyira béna,hogy a napokba azon gondolkodott,hogy miért megy olyan nehezen az autó,miért szenved vele.Az már fel sem tűnt neki,hogy végig behúzott kézifékkel ment.A nővérem ócsárolja a fodrászát mert "csak" munkás..De mégis ő hozzá megy,mert jó szakember,és mégis háromszor annyit keres mint a nővérem..

Tudod itt a baj.A legtöbb diplomás azt hiszi ők már okosak..pedig a legtöbben sokkal butábbak mint egy átlagos ember...Sokan a lustaság miatt nem tanultak tovább,hiszen az eszük bőven meg lett volna hozzá.Sokan mint én is az anyagiak miatt nem tudtak tovább tanulni.Sok embernél az élet avatkozott bele,hogy nem tudtak egyetemre menni.

De ettől függetlenül senkit nem kell lenézni..sem a diplomást,sem a szakmunkásembert.

Csak megjegyzem,hogy ma már tényleg nem nehéz diplomához hozzáférni,hiszen akár kettes átlaggal is mehet bárki egyetemre..A diploma mostanra elvesztette a varázsát,az értékét..Sajnos.

2011. júl. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim válasza:
59%
Legtöbb esetben az irigység beszél az ilyen emberekből. Sajnos ez saját tapasztalat.
2011. júl. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kérdést, de erről annyi a véleményem, hogy én fodrászként dolgoztam míg nem szültem, havi 300 röhögve meg volt (vagy még több is, de 300 minden hónapban fix volt)... Sok egyetemista túl képzettség miatt letagadhatja a diplomát mert fel se veszik, és dolgozhat 80-100 ezer forintért ami igazából nem sok mindent ér ha haladni akarsz és nem napról napra élni! Fog diplomás ember is havi 3-4-500 ezret keresni és fog munkanélkülibe is járni! Fog egy SZAKMUNKÁS (pl. én mint fodrász, asztalos, kőműves stb) is 3-4-500 ezer forintot is keresni de az is járhat munkanélkülibe...


Én is bolondnak nézem azt aki felveszi a regiment diákhitelt amit élete végéig fizet, viszont a végzettségében nem helyezkedik el és dolgozik recepciósként valahol... VICC...

2011. júl. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Én orvos v kutatóorvos szeretnék lenni, és igen, diplomás. De én azt vallom, hogy akár diplomás az ember, akár a nélküli, a világban midnennek megvan a maga helye, és minden munka fontos. Sok diplomás tényéeg azt gondolja, hogy ők milyen okosak, de ez nem igaz, hiszen oylanokkal vagyok körülvéve, akik a 2-es, 3-as tanulmányi eredménnyel akarnak egyetemre menni. Én ezzel nem értek egyet. Sík hülye valamelyik, de komoylan az a tipikus szőke nő, és egyetemre akart menni (tegyük hozzá, hogy a gazdag szülei fizetnék az egyetemet). Tehát ez a nem igazság!

És becsülöm a szakmunkásokat, bármily furán hangzik! Kell a fodrász, hiszen ő gyönyörű hajat varázsol nekem, ráadásul már régóta hozzá járunk, kedves, aranyos, már barátnők is lettünk. Na és van, akinek az az álma, hogy pincér legyen, vagy cukrász; kiskora óra erről álmodozott, mert ez okoz neki örömet, akár saját vállalkozásba is gondolkodik egy idő után. Ez a szép dolog, ha valaki szereti azt, amit csinál, és aki őket lenézi, az nem ember. De még ha nem is szereti amit csinál, lehet h a családja miatt teszi ezt; csak sok "okos diplomás" ezt nem látja.

Én szeretném a munkám, érdekel a téma, remélem jól fog alakulni. De gondoljunk bele, hogy nézne ki a kórház v a labor, ha nem lenne takarítónő! Vagy hogy nézne ki a suli? Akármiylen furcsa, én köszönöm a takarítónőknek (nem úgy, mint a többség, mert megalázónak tartják, hiszen ők elitsuliba járó elitgyerekek), sőt jóba vagyok egy-kettővel: miközben pakolok a szekrényemnél v várom apát, meg szoktam kérdezni h "hogy tetszik lenni", van amikor a fiúkról beszélgetünk, van, amikor a családjáról, hogy 3 fia van, mit főz ma vacsorára (és ezeket elmodnja magától). Aztán ölel, puszil, hogy milyen aranyos vagyok.

Én azért se nézek le senkit, mert elég sok könyvet olvastam, tanulságos filmeket néztem, amik a kegyetlen és igazságtalan sorsról szóltak. Lehet h tényleg azért nem lett valaki diplomás, mert nem teheti meg, és ez nem fer. Lehet h valaki a családját akarja eltartani v nincs hozzá szorgalma. Én áldom az életet, hogy megadta nekem a lehetőséget!

2011. júl. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!