Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyek ma Magyaror...

Szerintetek melyek ma Magyarországon a hasznos diplomák amelyekkel lehet munkát találni és melyek a nem hasznosak? Úgy is kérdezhetnék melyek a keresettek?

Figyelt kérdés

Nekem is megvan erről a véleményem. Ami hasznos: mérnök (itt is főleg műszaki), egyéb műszaki, informatikus, természettudomány és talán még a közgazdász.


Amelyek nem: bölcsész (főleg filozófus, szabad bölcsész és a tanár is kérdőjeles, ugyanis belőlük rengeteg van és egyre több viszont diákból kevesebb. ezért is lesznek leépítések), jog (főleg ügyvéd. erre volt egy ismerősöm aki szegedi és mesélte, hogy 4X anyi ügyvéd van mint amennyi kellene), kommunikáció.



A kérdéshez kapcsolódó cikkek:

[link]

[link]


A cikkekre a kérdés feltevése után kerestem rá, mielőtt valaki azt hinné, hogy az én általam felsoroltakat onnan vettem. Ezeket beszélgetésekből szűrtem le.


2011. júl. 12. 16:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
58%

figyelj a kérdés alapból hülyeség, ha cikkeket olvasol akkor abból nyílván megtudhatod, hogy melyek az érdemes szakirányok.

meg igazából semmi értelme mert nyílvánvaló, hogy Magyarországon nem a diplomás emberek fogják sokra vinni, hanem azok akik lopnak csalnak hazudnak. tehát effektíve hasznos diploma nincsen itt. tényleg egy kezemen meg tudom számolni, hogy mely egyetemek diplomája ér még valamit( és persze mely szakokon)

2011. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

"azért nem mert ez egy nagy sz@ar ami itt van!"

Várj kitalálom vagy bölcsésznek vagy ügyvédnek tanulsz.

2011. júl. 12. 17:18
 13/37 anonim ***** válasza:

figyelj a kérdés alapból hülyeség, ha cikkeket olvasol akkor abból nyílván megtudhatod, hogy melyek az érdemes szakirányok.

meg igazából semmi értelme mert nyílvánvaló, hogy Magyarországon nem a diplomás emberek fogják sokra vinni, hanem azok akik lopnak csalnak hazudnak. tehát effektíve hasznos diploma nincsen itt. tényleg egy kezemen meg tudom számolni, hogy mely egyetemek diplomája ér még valamit( és persze mely szakokon)

2011. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
nem fogod kitalálni az életben
2011. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

"Magyarországon nem a diplomás emberek fogják sokra vinni, hanem azok akik lopnak csalnak hazudnak. tehát effektíve hasznos diploma nincsen itt. "

Vannak olyanok amikkel megéri. Több ismerősöm is van aki egyetemet/főiskolát végzett és jól fizető állása van.

itt persze nem arra gondolok, hogy több tízmilliós fizetések. Hanem a jobb fizetésekre. (pár százezer)

2011. júl. 12. 17:22
 16/37 A kérdező kommentje:
Mindjárt kiderül, hogy csak a hülye megy egyetemre. Sőt olyan szakra amivel még el is tud helyezkedni.
2011. júl. 12. 17:24
 17/37 anonim ***** válasza:
17:17, ott a pont!
2011. júl. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim válasza:
49%

kicsit off. Te egy eszméletlen nagy provokátor vagy, már ne is haragudj, csak hogy megfelelő választ kapjál. Eszméletlen jó programozó leszel, kapkodni fognak utánad a cégek, mert zseni vagy, ha nem beszélsz nyelvet az se baj, hiszen majd a nemzetközileg is elismert munkaadók (akik ugye versenyeznek érted és egymásra licitálva ajánlanak neked jobbnál jobb fizetést) megtanulnak magyarul, hogy szót értsenek veled.

Az az érzésem, hogy te egy eszméletlen nagy burokban nőttél fel, fogalmad sincs mi, hogy működik valamint, valaki nagyon fényezett téged, hogy azt hiszed magadról, hogy te vagy az atyaúristen. De sebaj, az élet majd megmutatja, mennyire kis senki vagy te ebben a világban, félre ne érts én se vagyok több nálad.

2011. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:
49%
folyt. csak én nem ringatom magam álomban és nagyon jól tudom, hogy mindenért iszonyatosan meg kell majd izzadnom.
2011. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

"Az az érzésem, hogy te egy eszméletlen nagy burokban nőttél fel, fogalmad sincs mi, hogy működik valamint, valaki nagyon fényezett téged, hogy azt hiszed magadról, hogy te vagy az atyaúristen."

Miért hinném azt.

AZ elején valaki azt válaszolta, hogy föl se fognak venni. de ezt mi alapján gondolta? Ismer?

Nem azt mondtam, hogy kapkodni fognak, hanem hogy ezekkel el lehet helyezkedni. Több ismerősöm is van és látom amit látok. Alapból már azt se értettem, hogy mi bajotok volt a kérdéssel?

A kérdés az volt hogy melyek azok a diplomák amelyekkel el lehet helyezkedni? Volt benne valami sértés, hogy máris azzal kezdték, hogy úgysem vesznek fel?


Leírtam azt amit gondoltam és szinte a cikkeke is ugyanezt mondták.

2011. júl. 12. 20:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!