Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyek ma Magyaror...

Szerintetek melyek ma Magyarországon a hasznos diplomák amelyekkel lehet munkát találni és melyek a nem hasznosak? Úgy is kérdezhetnék melyek a keresettek?

Figyelt kérdés

Nekem is megvan erről a véleményem. Ami hasznos: mérnök (itt is főleg műszaki), egyéb műszaki, informatikus, természettudomány és talán még a közgazdász.


Amelyek nem: bölcsész (főleg filozófus, szabad bölcsész és a tanár is kérdőjeles, ugyanis belőlük rengeteg van és egyre több viszont diákból kevesebb. ezért is lesznek leépítések), jog (főleg ügyvéd. erre volt egy ismerősöm aki szegedi és mesélte, hogy 4X anyi ügyvéd van mint amennyi kellene), kommunikáció.



A kérdéshez kapcsolódó cikkek:

[link]

[link]


A cikkekre a kérdés feltevése után kerestem rá, mielőtt valaki azt hinné, hogy az én általam felsoroltakat onnan vettem. Ezeket beszélgetésekből szűrtem le.


2011. júl. 12. 16:14
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

És ki mondta, hogy nyelvtudás nélkül.


"csak én nem ringatom magam álomban és nagyon jól tudom, hogy mindenért iszonyatosan meg kell majd izzadnom."

Ki mondta, hogy nem kell semmiért sem megdolgozni?



Pl mérnökként könnyebben el lehet helyezkedni mint bölcsészként.

csak azt fejtettem ki, hogy vannak egyes szakok amivel könnyebb az elhelyezkedés.

2011. júl. 12. 20:41
 22/37 A kérdező kommentje:
Mi baj volt a kérdéssel? Leírtam, hogy melyek azok amikkel könnyebb elhelyezkedni és melyikkel nem. Ki akartam kérni mások véleményét. De itt már azonnal elkezdtek támadni.
2011. júl. 12. 20:43
 23/37 A kérdező kommentje:

" Te egy eszméletlen nagy provokátor vagy, már ne is haragudj, csak hogy megfelelő választ kapjál. "

Mi volt a provokálás?

2011. júl. 12. 20:44
 24/37 anonim ***** válasza:
ha ilyen hülyeségeket kérdezel nem lehetsz egy nagy észlény, azért mondtam, hogy esélyed nincs egy jó szakra bekerülni!
2011. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

"ha ilyen hülyeségeket kérdezel nem lehetsz egy nagy észlény, azért mondtam, hogy esélyed nincs egy jó szakra bekerülni!"

Mi a hülyeség?


Ki akartam a többi ember véleményét kérni, hogy egyet értenek e ezzel. Azt ne mondja valaki, hogy egy bölcsész diploma kapós, míg a mérnöki nem.

2011. júl. 12. 22:35
 26/37 anonim ***** válasza:

hát pedig láthatod, hogy a mérnöki diploma se kapós:(

ennyire nehéz a felfogásod?

2011. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

"hát pedig láthatod, hogy a mérnöki diploma se kapós:(

ennyire nehéz a felfogásod?"


Miért ne lenne kapós? Mint mondtam főleg műszaki. AZ építészmérnök nem nagyon műszaki. Műszaki a gépész, villamos.


[link]

[link]


Valahogy nem azt mutatja, hogy a mérnök (ismét kiemelem műszaki) nem keresett. És mindig azt lehet hallani, hogy hiány van belőlük. De nemcsak mérnök hanem informatikus és természettudományos végzettségiből.

[link]

2011. júl. 12. 23:48
 28/37 A kérdező kommentje:

A fiatalság legnagyobb problémája, hogy nem tudják mit érdemes tanulni, amivel el is lehet helyezkedni. Pedig vannak még olyan szakmák ahol ember hiány van.


Volt már hasonló csak itt ki van emelve, el lehet ezekkel helyezkedni.


[link]

2011. júl. 12. 23:49
 29/37 anonim ***** válasza:
82%

hát akkor mi az ha nem műszaki??? benne van a nevében az, hogy mérnök!!!

ha meg tudod a választ akkor miért teszed fel a kérdéseidet.

informatikusokat amúgy már nem keresnek, van elég jó szakember.

2011. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

ÉS még mindig el lehet helyezkedni.

[link]

2011. júl. 12. 23:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!