Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg megfog rövidülni a...

Tényleg megfog rövidülni a nyári szünet?

Figyelt kérdés
azt hallotam hogy a minisztériumba azt akarják hogy megrövidítsék a nyári szünetet 1,5 hónapra mert a gyerekek sokat felejtenek...ez igaz? 14/F
2011. júl. 18. 17:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%
Eddig nem volt baj a gyerekek elhelyezésével? Egy 15 évesre meg mit kell vigyázni? Bár rám már nem vonatkozik, mert egyetemista leszek. Hülyén nézne ki, hogy a mi szünetünk is megrövidül, mert nem tudnak szüleink táborba helyezni, nem?
2011. júl. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A felsőoktatásban nincs is igazi nyári szünet, ezt ne keverjük ide. Ott a tavaszi és az őszi félév között van egy szünet, aminek a hossza már most is az adott intézménytől függ. De pl. őszi és tavaszi szünet sincs minden helyen, az is intézményfüggő. Szóval a felsőoktatást ez egyáltalán nem fogja érinteni.


Viszont a közoktatásban a szünet rövidítésével nem értek egyet. Ha hosszabb lesz emiatt az őszi és a tavaszi szünet, akkor az mivel lesz jobb? Szerintem semmivel, mert ugyanúgy gond a gyerekekkel foglalkozás. 12 éves kortól meg már simán elvan a gyerek otthon napközben, amelyik nem, az életképtelen, már bocsánat.

Ellenben szívatás, hogy rövidebb lesz a nyári szünet, mert éppen annak kellene hosszúnak lennie a nyár ténye miatt. Ősszel és tavasszal kb. otthon ülni lehet, semmi mást (az őszi szünet eleve egy nagy hülyeség), így meg majd lehet rothadni az iskolában a 30-40 fokban.

2011. júl. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én felsőfokú 2 éves (kihelyezett) képzésre járok, amelyet az egyik szakközépiskola indított a győri egyetem jóvoltából, így én is iskolarendszerű képzésben vagyok, úgy mint a többi középiskolás. Kötelezően le kellett dolgoznom 1.5 hónapot, különben a következő évemet nem kezdhetném meg, viszont ha rövidítették volna a nyári szünetet akkor nekem nem maradt volna belőle semmi. Ugyanúgy van tavaszi, őszi, és téli szünetünk is..


Tehát valamilyen szinten a felsőoktatást (a huszonéveseket) is érinti ez a dolog, attól függetlenül, hogy nem egyetemre járunk...

2011. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez tiszta hülyeség!


Hosszabb téliszünetet! Logikus! A nyári melegben a suliba kell rohadni, télen meg amikor hideg van, akkor a "hátrányos" helyzetű gyereknek a hideg házban kell lennie a meleg iskola helyett!


7-12 év közöttieknek ingyenes napközit az iskolában, e felett bőven elvannak a puják otthon is. Ennyi kedves Fityesz!


Nem kell az iskolások pihenőjét elvenni.

2015. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja, és ha egy középiskolás a nyáron diákmunkára szeretne menni plusszpénzért, annak erre se lehessen lehetősége?
2015. jún. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!