Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok én lenni a jegyzete...

Nem akarok én lenni a jegyzetes néni, akit mindenki lehúz a jegyzetekkel meg ilyen-olyan anyagokkal, holott ők nem járnak be és tőlem kérnének mindent. Hogyan lehet őket visszautasítani?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Már egyetemre/fősulira jársz és ez a helyzet,vagy most fogod elkezdeni,de ettől parázol?
2011. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom előre...
2011. júl. 27. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mindig bejárok mindenre és természetesen jegyzetelek és leveszek lapot helyettük.Nekem semmibe nem kerül,saját költségen fénymásolnak.Nem sajnálok senkitől jegyzetet,te miért?A tanár úgyis megjegyzi,ki volt benn,ki nem,szal.....

Vagy ha már ilyen vagy,akkor mondd a problémádat a szemükbe.Így lehet visszautasítani.

2011. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg ez történt veled a gimiben,és ezt akarod elkerülni.Elég egyszerű a dolgod,egy új közösségben senki nem ismer,ezért gyakorlatilag olyan képet alakítasz ki magadról,amilyet akarsz.


Azt javaslom,hogy barátkozz össze néhány számodra szimpatikus és hasonló nézeteket valló emberrel,és ha úgy érzed,hogy 'megérdemlik',nekik add oda a jegyzeteidet.Ha jóban lesztek,ők is odaadják majd neked az övéket,ami elég jó üzlet,hidd el nekem.Ha kezdettől fogva csak azoknak adsz jegyzetet akikkel jóban vagy,senki nem fog meglepődni ezen.Ha azonban eleinte mindenkinek odaadod,aztán senkinek,az elég furán jöhet ki.


A helyedben nem görcsölnék ezen,hidd el,nagy valószínűséggel azok fognak jegyzetet kérni tőled,akikkel már valamennyire jóban vagy,ha pedig mégsem,akkor vagy megmondod őszintén az illetőnek,hogy miért nem adod oda,vagy jöhetnek a szokásos szövegek mint pl a 'csúnyán írok', 'én sem voltam bent minden órán' stb. füllentések.


21/L

2011. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kétféle mentalitással találkoztam a két szakon, ahova jártam/járok. Az egyiken volt pár ember, aki minden órán bent volt, mindenről tuti tökéletes jegyzete volt. Vizsgaidőszakban sokan kértek tőlük jegyzetet, eleinte adtak mindenkinek, aztán kiakadtak, hogy azt mások továbbaják olyanoknak, akik sose járnak be órára. Onnantól kezdve kijelentették, hogy nem adnak többet senkinek, csak 1-2 embernek, azoknak is tilos továbbadni fénymásolni.

Én nem voltam egy lógós, nekem is sok jegyzetem volt, ha nem is mindig annyira tökéletes. Őszintén szólva, ezeket a lányokat nagyon nem szerettük, nekem egyszerűen ellenszenves volt ez a hozzáállás, hiszen nekik attól miért lesz jobb, ha mások nem tudnak tanulni? Oké, magukra vessenek, stb., de szerintem ez akkor is csúnya hozzáállás.


A másik szakomon nagyon nem ez van. Ott már az elején megbeszéltük, hogy lesz egy közös tárhelyünk a neten, és oda feltöltjük az órai jegyzeteket. Így is vannak, akik sose raknak fel semmit, de általában komoly versengés van, hogy ki teszi fel hamarabb, mert egyszerűen jó érzés, hogy segítünk egymásnak. Mindenki rakosgatja fel a dolgokat (már aki elég gyors), és soha nincs abból veszekedés, hogy abból mások is tanulnak. Aki amúgy sem járt be órára, annak nem ér sokat az ilyen jegyzet, tapasztalatom szerint más jegyzetéből sokkal nehezebb tanulni, főleg, ha az órai magyarázatot nem is hallotta hozzá az ember.

2011. júl. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsónak teljesen igaza van, nem sokat ér a jegyzet ha nem voltál bent órán, mert egyszerűen nem áll össze a kép.

Én anno megbeszéltem az egyik csoporttársammal, hogy erre az órára én járok be, mert engem az érdekel, ő meg a másikra, és odaadjuk a jegyzeteket. Volt hogy dátumra előre beosztottuk. Két hétig Te jársz egyetemre, két hétig én. :D Nekünk nagyon jól működött, de persze ezt mindenhol nem lehet eljátszani, meg gyakorlatokra be kellett járni.


Ne parázz, ha nem akarsz jegyzeteket odaadni, egyszerűen mondd meg, hogy bocs öreg, de nem. Miért? Mert nincs kedvem, azért.

2011. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!