Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó angolosok, elmagyaráznátok...

Jó angolosok, elmagyaráznátok nekem ezeket?

Figyelt kérdés

If he WERE TO COME tomorrow, I might have time to see it.

This time next year you WILL HAVE LEARNT quite a lot of English.

He would rather HAVE ARRIVED early, than late.


amit nagybetűvel írtam, azokat nem értem, hogy miért azok valóak oda.


2011. aug. 21. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de az elsőnél az IF miatt

Második azért, mert jövő ilyenkor más sok angolt fogunk tanulni (befejezett jövő idő talán, ezért, de ez nem középsulis szint, az tuti)

Harmadikra nincs magyarázatom


(Emel érettségimet ezennel visszaadom :) )

2011. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"If he WERE TO COME"

Második típusú feltételes mondat, "ha jönne..."

Ezt a szerkezetet meg kell tanulni, az idézet a száraz nyelvtankönyv szerint az if-es tagmondat, vagyis a második, de semmi akadálya, hogy előre kerüljön. A "he were" nem elírás, ebben az esetben megengedhető az E/3 vagy E/1-ben a "were" a "was" helyett.


WILL HAVE LEARNT

Future Perfect igeidő, üss fel egy nyelvtankönyvet, de egyébként kb "egy év múlva ilyenkor már elég sokat fogsz tudni angolból"


HAVE ARRIVED

Harmadik típusú feltételes mondat első tagmondata, a második meg, fene tudja. "csinált VOLNA valamit..."

Inkább érkezett volna meg korábban, mint későn.



Nézd át ezeket a feltételes mondatokat, ezek ugyanis a mindennapokban is előforduló szerkezetek, előszeretettel használják őket, gondolkodás nélkül kell tudnod harmadik típusú feltételes mondatba önteni a gondolataidat, ha a sors úgy hozza. Egy jól összerakott ilyen típusú mondattal a nyelvvizsgán is lehet tarolni :)))

A második példád csak egy igeidő, nem mondom, hogy olyan távol áll az autentikus angoltól mint a Future Perfect Continuous de inkább ritkábban használt igeidő.

2011. aug. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2011. aug. 22. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!