Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sulival kapcsolatosan! Tanácsok?

Sulival kapcsolatosan! Tanácsok?

Figyelt kérdés

Tudom nem ide tartozik a kérdés de nagyon fontos lenne bármiféle választ kapnom!



Most lettem 11.es egy viszonlyag erős szakközépiskolában ahol közgazdaságot tanulok. Emelkedtek így az óráim száma és nap végére úgy elfáradok, hogy csak hazaérek és beesem az ágyba és rögtön elalszom (min.1-2 órát)

Semmi kedvem nincs utána tanulni ... és egyszerűen koncentrálni se bírok!

Nem is szoktam sokáig fenn maradni és azért nem kelek olyan korán, mint a legtöbb osztálytársam.

Rettegek, hogy jön a kisérettségi és egyszerűen nincs energiám tanulni!!!

Mit tegyek?

Tanácsok ?(:

Köszönettel

Egy 17 éves lány.


2011. szept. 7. 15:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%

szia!

Mintha én írtam vna ezt az egész szöveget...nem tudom mit csináljak, de én meg most vagyok végzős és nincs erőm napi 8 óra után tanulni, csak hazajövök, ebédelek és befekszem hulla fáradtan az ágyba, alszom egy órát és mikor felkelek, azt se tudom miről van szó olyan álmos vagyok az alvás után és már nincs is kedvem tanulni... nem tudom h fogok tudni leérettségizni, de elég megterhelő a napi 8 óra, ráadásul már a 3. óra után fáradt vagyok és odafigyelni se tudok szal tök ugyanaz a problémám, mint neked...nem tudom, MIT LEHETNE ILYENKOR CSINÁLNI??

2011. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Most kezdődött a suli, év elején 1hónapig én is mindig hulla fáradt vagyok, aztán belejövök. Eleget eszel? Amiatt is lehetsz fáradt. A vérkép, ilyesmi tényleg jó ötlet. Szedhetnél valami vitamin mix-et, Centrumot, v egyebet.
2011. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem csak vissza kell szoknod a nyári szünet után. Meg meg kell szoknod azúj sikolát, új mindenkit tanárostul diákostul. Lehet ez fáraszt le a sok név megjegyzése stb. Aludj mostanában többet és hazafele a buszon olvasgass és figyelj jobban oda az órákon. És jók ezek a IQ tabletták is (én így hívom őket). Minden ok lesz. Csak minden új, nálam is így volt mikor dolgozni kezdtem. Sok hónap pihi után nehéz volt beleszokni, de nem jelentett túl nagy gondot. És nem vagyok oylan sokkal idősebb nálad.

23/N

2011. szept. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Velem is és több osztálytársammal is ez volt. Az egyikük mondta, hogy ne nevessük ki, de ő ahogy hazaér, alszik, mint az ovisok. Erre vagy még hatan bevallottuk, hogy mi is.:)

24/L

2011. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
100%
a középiskola sokkal nehezebb volt számomra mint az egyetemi élet. minden nap szinte mindenre kell tanulni. ezt én sem bírtam anno. én is abban a helyzetben voltam mint te. próbálj meg hétvégén sokkal többet tanulni. tanulhatsz előre is azokból a tantárgyakból amiket tankönyv alapján tanulsz és akkor hétköznap bele is fér az alvás. én ezt tettem. nekem bejött.
2011. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
És ha 17 éves csak ? Nem lehet fáradt ?:) Ne legyél fáradt, majd csak akkor lehetsz, ha egyetemre fogsz járni, vagy ha bányában fogsz dolgozni.Ennyi idiótát.
2011. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Lehet h vitamin hiányom van bár így is szedek sok tablettát ....

Nem vagyok lusta!! Ha az lennék meg se próbálnék javítani a helyzeten!

A másik pedig nem szándékozom főiskolára vagy egyetemre menni, nem vagyok olyan okos, és nincs is szükségem rá. Kapok képzést a suliban és azzal már bőven elég munkahelyen eltudok helyezkedni.

Nyáron meg 8 órakor keltem direkt ezért:/ lehet h mégis a visszaszokás vagy nem tudom...

De rengeteg sok hasznos választ kaptam úgyh mindenkinek nagyon köszönöm.

Aki meg próbált kisanyámozni meg ilyenek légyszi ülj már be dupla ügtre és tanulj meg másnapra 4-4,5 oldalakat, és az csak egy tantárgy a napi 7-8ból!

2011. szept. 7. 15:40
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az egyetértért kedves utolsó(59%os)!!!(:

Amúgymeg...tartottam el "háztartást" úgymond tudom milyen.

Tudok főzni, mosni takarítani és nem büdös a meló sem.

Nem tudom , hogy ennyiból hogy szürték le mindezek ellentetjét !:(

2011. szept. 7. 15:43
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ez simán félreértés, belemagyarázás. Én pl. ezt írtam: "Mert a tanulás valóban fárasztó, ám 17 évesen még jobban kellene bírnod."


Amit úgy értettem, ha teljesen egészséges vagy, akkor ez szokatlan, nem természetes, ezért vizsgáltasd ki magad! Nem kell ezen felhúzni magad, vagy megsértődni. Ha valamit nem értesz, pontosítani szeretnél, kérdezhetsz. (Azért van ez az oldal.)

2011. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

ez azért van, mert a mai fiatalok mást sem csinálnak csak otthon ülnek a fészbúk előtt, és már attól elfáradnak, ha ki kell menniük wcre vagy a konyhába. szedd már össze magad kisanyám. mi lesz veled később? netalántán egyetemre mennél, ott még ennél is többet kell majd tanulni. vagy majd ha dolgozni fogsz, meg gyereket nevelni, vezetni a háztartást... akkor mit fogsz csinálni?



Ezen a válaszon lettem kissé mérges.

2011. szept. 7. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!