Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Házi dolgozat kérdés?

Házi dolgozat kérdés?

Figyelt kérdés

Első előadásunk volt ma egyetemen, és az előadó mondta, hogy majd kapunk köv. előadáson egy témát (mindenki egyénit) és abból kell egy 2 oldalas házidolgozatot írni, min. 2 idegen nyelvű forrásból, min. 1 folyóirat, 1 könyv, 1 weboldal (nem wikipedia) és min 4 forrás legyen felhasználva. De azt is mondta, hogy csak irodalomjegyzék kell, nem kell kimásolni a forrást, csak hivatkozni rá. Ezt hogy?


Az oké, hogy a dolgozat végén, szerző-cím-kiadás éve-oldalszám-bekezdés megjelöléssel, de akkor most nem értem h akkor mivan :D


pl megkapom, hogy "Mucsaröcsöge szennyvízhálózatának fejlesztése az elmúlt 5 órában" (szándékos marhaság) címet, akkor keresek egy ehhez kapcsolódó tanulmányt, cikket stb. elolvasom, értelmezem, meg más forrásokból származó információkkal összevetem leírom saját szavaimmal, és a végére odaírom h miket használtam fel?


Én így gondolom, de nem vagyok teljesen biztos...


Sajnos még nem kellett ilyen jellegű dolgozatot írnunk, de nem is szeretnék rossz munkát beadni, mert beszámít a féléves jegybe, meg egyébként is...


Előre is köszönöm!


2011. szept. 9. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
igen, úgy ahogy írod. Elkezded a cikket általánosan a saját szavaiddal, majd: ahogy azt xy írja blabla, megcsillagozod és lábjegyzetben meghivatkozod, h hol mondja ezt, aztán folytatod, és pl: ám ennek némiképp ellentmond sv írása aki blabla, megcsillagozod
2011. szept. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!