Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezt leküzdeni,...

Hogyan tudnám ezt leküzdeni, vagy legalább szabályozni?

Figyelt kérdés

Nos, nemsokára itt az érettségi időszaka. Már december óta szorongok ez miatt. Sőt ez a szorongás ma már gyomorgörccsé és rossz közérzetté fajult. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek ellene. Próbálom magam nyugtatgatni, hogy sikerülni fog.., de nem sokat segít. Viszont amikor elterelik a figyelmem az egyetem témájáról, valamennyire megnyugszom. De ez is csak átmeneti.

Nem vagyok rossza tanuló. Az általános iskola 6. osztálya óta tartom az erős jeles eredményemet. Szóval tanulás téren nem parázom, viszont ha már az egyetem, vagy az érettségi kerül szóba, rám jön a feszültség, és az idegesség.

Tudnátok ez ellen ajánlani valamit? Esetleg valamilyen gyógyszert. Előre is köszönöm a válaszokat! 18L


2012. jan. 12. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyógyszert ne szedj véletlenül se inkább táplálkozz választékosan /sok vitaminnal/

a B vitaminok jót tesznek

2012. jan. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Jeles vagy???


Valószínűleg neked még nem mondták (vagy nem hitted el), hogy az érettségi roppant könnyű lesz ahhoz képest amit magad elé vetítesz. Még ha többet is kell tanulni hozzá, mint eddigi tanulmányaid során, hidd el segítőkészek lesznek és ha nem fogsz félni az érettségitől, (hamarosan elmúlik megigérem! :) a vizsgán is könnyebben fogsz kapcsolni, emlékezni a tanultakra. Én is addig féltem, amíg idősebb rokonaim (4 évvel idősebb unokatesóim) meg nem nyugtattak a tapasztalataikkal.


Ehhez lehet nagyon fontos lenne, hogy valaki szemtől szembe mondja ezt neked és ne itt kelljen megkérdezned, de akkor is el kéne hinned neki és egyszerűen megnyugodnál, maximum izgulva készülnél.


Tudod én akkor f*stam, amikor szakdogát kellett írnom, mert nem tudtam, hogy leszek képes hatvan oldalt írni angolul, de megcsináltam. Érettségi? Ugyanmár :) Menni fog Neked.


Szurkolok, hogy elhidd ezt, mert ez a megoldás és a gyógyszert én is ellenzem igazából. Bízz magadban. Minden okod megvan rá. :)


24F

2012. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne szedj gyógyszert!

Most hiába írja itt bárki, valószínűleg vagy nem fogod elhinni, vagy nem nyugtat meg igazán... de tényleg nem kell tőle félni, amint túl leszel rajta mosolyogni fogsz magadon, hogy ettől féltem? Ennyi volt az egész? És majd büszkén nézegetheted az ötösökkel teli érettségi bizonyítványt ;)

Egyébként megértelek, én is pont ilyen voltam, mindig ötös voltam, de annyira féltem, hogy hihetetlen... teljesen lelkibeteg voltam tőle (bár én csak akkor amikor már közelebb jártunk hozzá), és végül osztályelső lettem :D ami vicces, mert korábban azért nem én voltam a legjobb, de lehet veled is így lesz, annyira rágörcsölöd magad, hogy a végén majd te teljesítesz a legjobban :)

Mióta egyetemre járok, már nem izgulok így, inkább próbálok pozitív dolgokra gondolni, még ha lelkem mélyén úgy is érzem, hogy valami nem megy, vagy esélytelen, mindig elképzelem, milyen jó lesz a pillanat amikor kimondják, hogy sikerült ... :)) Lehet butaság, de most vizsgaidőszakban végig így állok hozzá mindenhez, és fura,de működik a módszer, próbáld meg, hátha :)

Sok sikert, és ne izgulj, ha tanulsz rá, nincs mitől félned, hidd el!

2012. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!