Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FONTOS! Nem akarok iskolába...

FONTOS! Nem akarok iskolába menni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már unom, nem tudom magam normálisan kipihenni meg semmi. A szülő ugye csak hármat igazolhat, ebből nekem van kettő. Vagyis úgy kettő, hogy utána kiderült, hogy ofő azt igazolta, de aláírta amit anyám írt. Orvosnál az éven csak egyszer voltam, de akkor is csak úgy, hogy kitaláltam, hogy megy a hasam. Nincs miért orvoshoz menni és szerintem csak úgy nem adna igazolást. Most mit csináljak?

Azért tudok most írni, mert nincs első órám.

14/L


2012. febr. 22. 07:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
54%

nem, hát gyermeknek lenni baromi könnyü,

a felnött világ meg igen-nagyon nehéz

mert hát a gyereknek mily könnyü egész nap az iskolában melegszik, és otthon is este 10ig is akár ülhet a radiátor mellett a könyvei felett görnyedve, esetleg közben ö is végezhet házimunkát, illetve végezhet akár diákmunkát is szabadidejében, de könnyü nektek gyerekeknek

nekem baromi nehéz ledolgozom a nyolc órámat, haza megyek, kétnaponta 1 órácskát takaritok a 30 m2 -emen, és olyan rossz, hogy nem kell koffeintablettát be vennem, hogy az emelt matekra meg szereves kémiára mindent megtanuljak, és menjek picit dolgozni, hogy megvehessem azt a kabit amit múlt hónapban kinéztem, és most le van árazva

hát nem nagyon kommentelsz, gondolom isiben vagy :S

nem mondom, hogy rosszul tetted :) de az ellenkezöjét is tehetted vona :)

2012. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
12%

"Igen ez pl egy jó példa.

Csak hogy a mai világban az ilyen iskolás cikizések lelki terrorból és fizikai bántalmazásból állnak.És nem azért nem akarnak iskolába menni mert utálnak tanulni hanem azért mert minden reggel gyomorgörccsel ébrednek hogy megint be kell menni a sok idióta közé."



Hát tudod, akkor nem siránkozni kell, hanem tenni ellene. Tudtommal szabadon át lehet menni más suliba...


Ez a röhej hogy a gyerekek hiszik azt, nekik óriási problémáik vannak... hát ez valóban óriási probléma... tényleg... óriási...

2012. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
77%

09:28

igen amit felsoroltál az mind! eltudod képzelni, hogy a mai tizenévesek milyen normákat várnak el egymástol és ha azt nem teljesited valamennyire akkor mennyire pokol lehet az életed egy gimiben? ja és azokon kivül van vagy 10-12 tantárgy amire minden nap tanulni kell ha tetszik ha nem, és eseteleg nyelvet tanulni és miegyéb, egy normális gyerek segit otthon, meg kell felelnie, a szüleinek, a tanárainak, és a barátainak és ez ebben a korban nem egy egyszerü feladat. a felnöttek már olyan emberekkel veszik magukat körül akiknek nem kell már napi szinten bizonyitani semmit, az esetek nagy többségében nem kell haza vinni a munkát, és a szülöknek vagy sikerült gyerekként megfelelni vagy már tök mindegy

az hogy keveset keresel, sok a kiadás tartozás és egyéb meg már nehogy a gyermekek hibája legyen

2012. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes én sokkal jobban érzem magam mióta suli helyett dolgozom.Igaz hogy heti két napot bejárok mert levelezőn tanulok de hát ott az osztálytársaim többsége 30 év felett jár.

Ezerszer jobban érzem magamat így.

2012. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
55%

Na látom itt aztán tanulásellenes élharcosok vannak!


Jó neked ha ledolgozod a 8 órád aztán semmi dolgod nincs. Ehhez csak gratulálni tudok!


Gondolom akkor köszönőviszonyban sem vagy azzal akinek családja van, esetleg hitele (mert ó a mai világban tudod nagyon sokan vannak), családi háza, 12 órás munkaideje, túlórája, mellette a főnök is a b@szogatás nagymestere akitől az ember már előző este gyomorgörccsel fekszik le hogy vajon másnap már megint mi a jó bánat miatt fog üvölteni...

Hja a hitel, igen: egy családocska felvesz x hitelt ( akkor még jól ment nekik lazán belefért), hogy meg tudja teremteni a házat, az életet amit közösen élni fognak gyerekestől mindenestől. Majd ez a kiszámított hitel 3X lesz, aminek a befizetése komoly terhet jelent, úgy is hogy ketten dolgoznak, minden nap késő éjjelig osztanak-szoroznak hogy hogyan miből legyen befizetve ez- az. Idegesek, ingerültek, mert a bank folyton hívogatja őket, a csekkeket is tologatni kell, fát is kellene venni, mert fűteni is muszáj. A kaján már ennél jobban nem tudnak spórolni, így is ki van számolva melyik nap mi jut. És a gyerekek? Nekik ruha kell, cipő, iskolai cuccok??? Azt honnan miből? Pedig mindent meg akartak nekik adni. A munkahelyen folyamatosak a leépítések.Folytonos az idegbaj, nem találják a kiutat, és ez vár rájuk ki tudja meddig, mert az a felvett x millió hitel, mára már 2 millióval több, és ez vajon hogy lehet? a bank mossa kezeit.

És ki tudja hogyan fogják ezt fizetni még nyugdíjaséveikig, amikor most is alig tudják? Hisz a kettejük fizetése sem lesz lassan elég rá. És ha elvesztik a fejük fölül a házat? Hova mennek?


na ezek ám a nagy problémák, nem a tanulás.

2012. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
77%
nem mondta senki hogy a tanulás a probléma...
2012. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
83%
a gyomorgörcs neked is megvan ugyan ezt érezheti néhány diák is elhiheted..
2012. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
35%

"eltudod képzelni, hogy a mai tizenévesek milyen normákat várnak el egymástol és ha azt nem teljesited valamennyire akkor mennyire pokol lehet az életed egy gimiben"


Akkor mi a megoldás? Hagyja abba az iskolát, mert neki hű mennyire nehéz??

Sajnos ez van, vagy megszokja, vagy megszökik. Ugyanis minden ember aki már átesett a diákévein, ugyanezt átélte. jaj ne csináljunk már belőlük mártírt légyszives.

Az én lányom teljesen normális osztályba jár, nagyon jó közösség, semmiféle elvárásaik nincsenek a másikkal szemben.


És nem, nem a gyerek tehet arról ha egy szülő keveset keres és emiatt gondok vannak. Na de ne hasonlítsuk már össze a gyerek piszlicsáré gondjait a szülőével, kérlek. Mert ezt nem lehet!

2012. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
15%

"a gyomorgörcs neked is megvan ugyan ezt érezheti néhány diák is elhiheted.."


Elhiszem. De azért nem ugyanaz egy osztálytárs miatt görcsölni, netán egy matekdoli miatt, mint egy idegbajos főnök miatt aki még otthon is hívogatja az embert ha épp olyanja van, és telefonon keresztül üvölti le a fejét az illetőnek, vagy a munkahelyén céltábla, mert csak ő van a közelben, vagy pl. a végrehajtótól való rettegés okozza-e a görcsöket.

2012. febr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudod magad kipihenni? Az egész csak jó időbeosztás kérdése. Én gimiben végig kitűnő voltam, szóval mindig megtanultam, amit követeltek, közben otthon segítettem édesanyámnak a 3 totyogós tesómra vigyázni meg a házi munkában is. De egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy hogyan lóghatnék a suliból. Sokat segít pl, ha hétközben időben lefekszel, és nem ülsz éjfélig a számítógép előtt. meg zat sem értem, hogy hogyan veszi el neked az egész hétvégédet 1 témazáróra meg felelésre való készülés: tz-re mondjuk 2 óra, felelésre fél-1 óra készülés(nekem legalábbis kb ennyi időbe telt anno) a 48 órából.
2012. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!