Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FONTOS! Nem akarok iskolába...

FONTOS! Nem akarok iskolába menni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már unom, nem tudom magam normálisan kipihenni meg semmi. A szülő ugye csak hármat igazolhat, ebből nekem van kettő. Vagyis úgy kettő, hogy utána kiderült, hogy ofő azt igazolta, de aláírta amit anyám írt. Orvosnál az éven csak egyszer voltam, de akkor is csak úgy, hogy kitaláltam, hogy megy a hasam. Nincs miért orvoshoz menni és szerintem csak úgy nem adna igazolást. Most mit csináljak?

Azért tudok most írni, mert nincs első órám.

14/L


2012. febr. 22. 07:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:

Elolvastam az első oldalt, de most tovább nem fogom. Úgy látom nem értettetek meg...

Én nem azért nem akarok menni mert éppen lógni van kedvem, amúgy is most írtunk egy csomó témazárót múlthéten meg azelőtt és képzeljétek el, képes voltam menni. Azért mert körül vagytok véve olyanokkal akiknek ez menő meg lusták, attól nem mindenki olyan, köztük én sem. Legalább a munkahelyen van olyan, hogy szabadság (jobbik esetben) itt meg nincs, igazolatlan óra meg nem kell. Attól meg senki nem lett még munkanélküli meg naplopó cigány mert hiányzott suliból pár napot. Valaki írta a tavasziszünetet, hogy majd akkor pihenek. Hát akkor se nagyon fogok, mivel 2(!) napos lesz. Hétvégével együtt 4.

2012. febr. 22. 14:31
 32/61 A kérdező kommentje:
Valaki írta az igazolatlan órákat. Nálunk már 10 után menni kell a jegyzőhöz.
2012. febr. 22. 14:32
 33/61 anonim ***** válasza:
32%

"Legalább a munkahelyen van olyan, hogy szabadság (jobbik esetben) itt meg nincs,"



Na, azért ne túlozz!

Az iskolában van őszi, téli, tavaszi, nyári szünet. Sőt a nyári nem is kevés. És a hétvégéid is szabadok.

Szerinted melyik felnőtt ember tudna ennyi szabadságot produkálni?

2012. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:

Tudjátok mit?

Nem fogok veletek itt izélni, van jobb dolgom is.

Olvastam még válaszokat, hát már bocsánat..de van közöttetek 1-2 birka! Nem fogok magyarázkodni, hogy miért. Ha tudjátok, tudjátok, ha nem akkor nem.

2012. febr. 22. 14:43
 35/61 anonim ***** válasza:
79%
pedig én megvédtelek o.O
2012. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
24%

"Nem fogok veletek itt izélni, van jobb dolgom is.

Olvastam még válaszokat, hát már bocsánat..de van közöttetek 1-2 birka!"


Hát már bocsánat, de ne is Izélj velünk. Ha pedig ennyire nem tudod kifejezni magad normálisan és nem érted a lényeget, akkor nem mi vagyunk a birkák... hát már bocsánat!

2012. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
38%

AtyaságosÚrIsten! Kérdező, ezt Te sem gondolhatod komolyan... figyelj, hidd el, vissza fogod sírni a diákéveidet, ahogy a válaszadók nagy része. Mi már kikerültünk az iskolapadból, van összehasonlítási alapunk, neked még nincs - nehogymár beadd nekünk, hogy neked sokkal rosszabb... én voltam a tavaszi-őszi-nyári-téli szünetes, és még mindig fenntartom a véleményemet: ott vannak a szüneteid és a hétvégéid. A dolgozó embernek van x szabadsága, nekem pl. 22, abból gazdálkodhatok egy egész éven keresztül. Neked hány nap szabadságod van szünetekből? Már ha csak a nyárit nézem, is meghaladtad a 22 napot, de ott van még a többi szünet, plusz azok a napok, amelyeken kirándulni mentek, ünnepély van, vagy egyszerűen csak tanszünetet rendelnek el mittudomén a hó miatt.

Ne legyél gyerekes, ne akarj lógni - nem értem, miért olvasunk itt egyre több olyan kérdést, hogy hogyan tudna a diák lógni, régen is kellett iskolába járni, most is kell és nagyon remélem, a jövőben is kelleni fog majd. Így is azt veszem észre, hogy lejjebb ment az oktatás színvonala, pl. a töri írásbeli érettségi feladatsort néztem, amikor aktuális volt, hát eléggé meglepődtem, hogy "értőolvasás felmérés" van töri érettségin... Nehogy már arra kapj 10 vagy 20 vagy akárhány pontot, hogy leírják: "Az ablakban piros és sárga virágok nyílnak." Majd a hozzá kapcsolódó kérdés: "Milyen színű virágok nyílnak az ablakban? Nevezzen meg legalább egyet!" Hát ... ebbe az irányba haladunk, remélem lejjebb már nem süllyedünk. Kicsit elkalandoztam, elnézést. Na de ezt a minőséget azért még csak-csak ki lehetne bírni.

2012. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
39%

15.25!


Így van, ahogy írod!

De az a legnagyobb baj, hogy egy ennyi idősnek aztán magyarázhatod, úgysem fogja megérteni csak a saját igazát hajtja és elhúzza a száját ha valaki mást mond mit amit hallani akar.

Minden szavaddal egyetértek.

Csak kiegészíteném annyival, hogy míg az iskolában ha beteg és elmegy orvoshoz, nyugodtan gyógyulgathat otthon a gyerek. De ha már dolgozó felnőttként betegszik meg, akkor kétszer is meg kell gondolnia hogy el mer-e menni orvoshoz, mert ha esetleg táppénzre akarja venni, félő hogy a munkahelyén rossz néven veszik, esetleg táppénz után megmondják neki viszlát.


Egy diák náthával otthon maradhat, egy felnőttnek pedig akkor is dolgoznia kell ha szinte a belei lógnak és 39 fokos láza van.


De minden szó hiába, mert ezek a gyerekek azt hiszik csak neki rossz, csak őket bántja mindenki.

2012. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
55%
Családom is van, hiteleim is, meg sárga csekkjeim is, amit tologathatok, de én nem teszek úgy,mintha soha nem lettem volna gyerek. Én még nem savanyodtam be, és emlékszem, milyen szar volt néha a gimiben, és igen is kedves felnőttek, egy gyereknek igenis lehetnek problémái, ami az ő szemében igenis lehet eget rengető. Remélem, nincs gyereketek, nagyot szívnának veletek!! Szerintem beszéld meg anyukáddal, és utána írasd ki magad a dokival (láz, torokfájás, gyengeség, orrfolyás...stb.). Csak ne csinálj belőle rendszert, mert könnyű hozzá szokni! :DDDD
2012. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
64%

képmutatók, és ostobák azok, akik egyből azzal jönnek, h jaj te már segélyből fogsz élni...ugyanmár, nem kell túlreagálni, érthető, ha valakinek néha elege van a suliból.


vagy add be a dokinak, hogy van vmi bajod, vagy kérd meg anyukádat h írjon igazolást.

de amúgy meg próbáld magadat kipihenni rendesen, aludj délután suli után, este feküdj le időben : )

2012. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!