Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek emelt érettségi sikerülh...

Matek emelt érettségi sikerülhet így?

Figyelt kérdés

Most gyenge hármas vagyok matekból, úgyhogy nemigen tanulok, hanem órán, ami megmarad meg itthon megírom a leckéket.

Még két évem van érettségiig, ez idő alatt el mennék egy magántanárhoz, hogy segítsen az érettségi miatt.

Emeltet kellene tennem matekból, hogy BME Gék-re kapjak bőven pontot. Mennyire lehetetlen? 70%-ot össze kellene hozni legalább, hogy jól kapjak pontot.

BME-re pontosan mi a követelmény? Kell két emelt vagy elég egy s többi legyen jó 80%-os vagy feletti közép szintűek?



2012. ápr. 24. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
BME-n tudtommal egy emelt kell. Hogyne sikerülhetne. Én folyamatosan kettes voltam matekból, 3 hónap intenzív, napi 2-3 óra matekozás eredménye: 97% középfokon. Különtanár helyett pedig ajánlom inkább a matekmindenkinek.hu oldalt. Ez nem reklám, nekem nagyon-nagyon sokat segített és jóval olcsóbban kijöttem, mint ha különtanárhoz jártam volna.
2012. ápr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Emelten az akkor van 70% bőven. Matekot hiányolom, hogy az iskolában nem magyarázzák el rendesen. Meg is értem valamennyire, mert 30 főből 5-6 nem érti, azért nem fognak megállni. Legkésőbb szeptemberben mennék tanárhoz...


Örülök, hogy akkor van remény. Először azt hittem veszett ügy elé nézek. :)

Gratulálok a sikerednek! Most hova jársz egyébként?

2012. ápr. 25. 15:47
 3/13 anonim válasza:

Hogyha valóban komolyan gondolod, akkor sikerülhet 70% körülire, sőt ha nem adod fel könnyen akkor még jobbra is. De nem elég a leckéket megírni, hanem ha már mennek jól a típuspéldák, akkor keresni magadnak kihívást.

Én BME-VIK-en vagyok ( igen tudom kocka-kar :D ), és bánom hogy nem tanultam illetve érettségiztem le emelt szinten, ugyanis nem csak a VIK-en de mindegyik karon a BME-n, nagyon kemény a matek, de hogyha meg van a szorgalom, folyamatos gyakorlással meg lehet csinálni a vizsgákat.

2012. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Idei év még nem számít s nem sok van hátra már belőle. Úgy gondolom, idén még nyári szünettel egybevéve pihenek valamelyest s jövő évtől jön a kemény időszak. Nyáron azért nem teszem nullára az egészet..

Hány pontod lett egyébként? Miből tettél emeltet? Nyelvvizsgád volt? Mikor érettségiztél? Bocsi a túl sok kérdésért, de hajt a kíváncsiság. :D

2012. ápr. 25. 18:19
 5/13 anonim válasza:
Tavaly érettségiztem. Összesen 380 pontom volt, 370 kellett a bejutáshoz. Emelt szinten nem érettségiztem, de mondom hogy most már bánom, mert a matek jól jött volna (a mai matek ZH-hoz is). Nyelvvizsgám meg már érettségire volt kettő középfokú( német, angol). De amúgy nyugodtan kérdezzél, mert én is a te korodban folyton kérdezgettem. :)
2012. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
nem biztos hogy tudod-e, hogy nekünk még nem volt kötelező emelt, meg a érettségi pontok számítása is más volt és nálunk még 480 pont volt a max.
2012. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem, nekem ha minden jól összejön akkor 370 pontom lesz minimum, erre jó lenne még ha rájönne a nyelvvizsga (+24p). Bár remélem minden nagyon jól fog sikerülni s akkor alapból több pontom lesz nyelvvizsga nélkül is...

Tehát, ahogy meghirdetik Bme-n a szakot, hogy ennyi pont, akkor ha annyid van, fel is vesznek, nem? Azt hallottam sok embert felvesznek, tehát nem nézik így a pontokat csak benn maradni nehéz már.

Nem tudom, mi legyen most... egy emelt tutira kell, mellé mondjuk amit emelten akarnék, lehet jobban járok, ha középpel teszem le s az sikerül jól? (pl.: emelt 70% vagy közép 80-90% ér többet?)

2012. ápr. 27. 21:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. BGF-re gazdálkodási és menedzsmentre. :)
2012. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Hát igen, az igaz, hogy bekerülni még nem is vészes, de utána jön a szórás! Nálunk VIK-en az emberek feléből sosem lesz mérnök és az első év az igazi selejtező, már most 10 emberrel kevesebben vagyunk a tankörben(olyan mint egy osztály féle)és szerintem a nyári vizsgák után is lesznek akik nem bírják vagy nincs elég kredit.

A 2. részére válaszolva, egyszerű matek: 70+40=110 emelten, 80-90 közepen. Meg már írtam hogy mindenképpen érdemes emelt szinten tanulni a matekot, ha BME-re jösz.

2012. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bbb. válasza:
52%
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem az előttem szólok tévedtek. Én 12 évig voltam ötös matekból úgy, hogy más jegyem nagyon nem is volt, megyei versenyeket nyertem, meg ilyesmik, de az emelt érettségivel vért izzadtam. Rengeteget kellett gyakorolnom, jártam külön tanárhoz, így sikerült írásbelivel összehozni 76%ot. Szerintem érdemesebb rágyúrnod középszintre, ott ha eleget gyakorolsz, nem érhet meglepetés, és tényleg hármasból is lehet ötöst írni. Emelt szinten - és ismétlem, ez csak az én véleményem - a matek minden apróságát tudni kell, és olyan logikával kell dolgozni, amibe rendesen megfeszül az ember. Nem mondom, hogy lehetetlen, de szerintem előtte kérdezd meg a matektanárodat, aki elfogódás nélkül (ellenben esetleg egy magántanárral) meg tudja mondani, van-e rá esélyed. Minden esetre sok sikert!
2012. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!