Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek emelt érettségi sikerülh...

Matek emelt érettségi sikerülhet így?

Figyelt kérdés

Most gyenge hármas vagyok matekból, úgyhogy nemigen tanulok, hanem órán, ami megmarad meg itthon megírom a leckéket.

Még két évem van érettségiig, ez idő alatt el mennék egy magántanárhoz, hogy segítsen az érettségi miatt.

Emeltet kellene tennem matekból, hogy BME Gék-re kapjak bőven pontot. Mennyire lehetetlen? 70%-ot össze kellene hozni legalább, hogy jól kapjak pontot.

BME-re pontosan mi a követelmény? Kell két emelt vagy elég egy s többi legyen jó 80%-os vagy feletti közép szintűek?



2012. ápr. 24. 19:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Másik a fizika lenne, kettő közül egy emelt minimum kellene, egy 60%-os emelt érettségi már jónak bizonyulna matekból...
2012. jún. 8. 20:07
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha még gondolkozol meg érdekel,

1. Szerintem gyenge hármassal nincs sok esélyed 70%-os matekra, én mindig is dicséretes voltam matekból (fakton is), de mégis vért izzadok a régebbi emelt érettségikkel.


2. A követelményről.. 500 pont a maximum: 100 a plusz(például emelt és nyelvvizsga), 200 a két kiválasztott érettségi tárgy, és 200 a tanulmányi pontok(érdemjegyek és az összes érettségi beleszámítva) .

Jövőre, amikor te érettségizel, valószínűleg tényleg kötelező lesz valamiből az emelt - de nem hiszem, hogy kettő. Csinálj régebbi érettségiket, és ha úgyis matek emeltet akarsz, akkor csak ki tudod számolni, hogy hogy jársz jobban..


3. A felvételnél pedig, ha megvan az elég pont, igen, akkor mindenképp bekerülsz, mivel a keretszám alapján húzzák be a ponthatárt (ami csak azután derül ki, hogy leérettségiztél).

2013. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Régebbi a kérdés, de azért le írom.

Vannak olyan emberek akik szerencsések, nem tanultak egész életükben sokat, az érettségire is csak egy vagy két héttel kezdtek eltanulni, és ami még fontos a szerencse mellettük állt ( mint mindenhez, ehhez is kell egy jó adag szerencse), és jobb jegyet kaptak egyes tantárgyakból, mint aki minden évben becsülettel tanult, és elolvasta a kötelezőket, mint aki csak egy tételt bemagolt, vagy csak átnézett, de így is 4, 5 lett neki. Osztálytársam is ilyen volt, nem tanult, csak előtte egy héttel, és jobb bizonyítványa lett mint nekem. Egyszerűen szerencsés volt, mert jókat húzott. Na de. Van olyan, akinek jobb a matematika érzéke, és mindenre ráérez, hamarabb veszi észre az összefüggéseket. Először azt kell megtanulni, hogyan is kell tanulni, majd gyakorolni, gyakorolni, napi 2-3 órát. És akkor minden sikerülhet. Energiát kell belefektetni. Előző kommentelők is írták, hogy végig ötösük volt mégis küzdöttek vele, ha küzdöttek vele, akkor valami probléma volt az időbeosztásukkal vagy egyszerűen nem tudják, hogy hogyan kell tanulni. Azt kell tanácsolnom, hogy tudd meg Te hogyan tudsz tanulni, milyen módszerrel és minden meg lehet tanulni, nincs lehetetlen, és persze elkötelezettnek is kell lenni, tudni kell mit akarsz.

2013. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!