Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért divat lenézni a bölcsész...

Miért divat lenézni a bölcsészeket, akik GTK-ra járnak, és minden olyan szakot, amit "büfészaknak" neveznek?

Figyelt kérdés

Én nem ezekre készülök,de akik azzal menőznek hogy nekik aztán hú de sokat kell tanulni orvosi vagy műszaki egyetemen,a többi meg mind hülye aki nem ezt tanulja,ettől jobban érzitek magatokat?

Nem gondoljátok,hogy a saját intelligenciahányadosotokat minősítitek mások fikázásával?

Inkább tanulnátok vagy valami produktív dolgot csinálnátok,azt még megértem ha valaki megítél valakit és értelmesen visszavág de elég szánalmas ez az ok nélküli ítélkezés.



2012. máj. 29. 14:35
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
0%
Egyetértek az előzővel. Biológia ZH után sírva rohannál átiratkozni szabad bölcsészetre. Szerintem a bölcsészeket mindenki lenézi, aki él és mozog.
2012. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
8-as válaszoló! Nem a pszichológia hallgatókat nézzük le, szó sincs ilyesmiről. De egy ilyen szak pl, hogy ESZTÉTIKA. Kezdjük ott, hogy mi a mária valaga ez? Van egy ismerősöm, aki erre a szakra jár, már sajnos fizetősön, mert a 2 éves mestert 4. éve végzi. Inkább nem mondok erről semmit. Van hetente kb 6 órája és lehet, hogy ezzel még sokat is mondtam. Kémia tanárom még egyetemre jár, természetesen kémia és biológia szakra. Van hogy reggel 8-tól este 6-ig 7-ig benn van. És akkor még nem tanult semmire, csak hazaért. A vizsgái nehézségéről már szót sem ejtek, mert nem csak leül és bemagol néhány marha nagy hülyeséget, ahogy ezt esztétika szakon teszik, hanem keményen fel kell készülnie számolásokból, kísérletekből és úgy egyébként értenie is kell a dolgokat nem csak bemagolni. A TTK valóban az egyik legnehezebb kar. Nem attól lesz vmi nehéz, hogy mennyi a bejutási pontszám (örülök, hogy egyetemista létedre még ezzel sem vagy tisztában), ugyanis a pontszámot a jelentkezők száma és azok eredményei adják meg. Azért nézd már meg légyszíves, hogy egy TTK-ra hányan jelentkeznek és egy BTK-ra hányan. Utóbbira ötszörös, hatszoros a túljelentkezés! Ellenben TTK-ról olyan sokan buknak ki, amit te el sem hinnél. Elkezdik 40-en és befejezik 8-an. És ez tény. Mert annyira nehéz, olyan sok órájuk van és olyan nehéz vizsgáik. Tehát mielőtt így lehordanál egy egész kart előtte nézz utána dolgoknak és használd azt a kis bölcsész agyadat. Barom.
2012. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
24%
Köszi utolsó, jól megfogalmaztad a lényeget, hátha így már megérti:)
2012. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%

Hát remélem :D bocsi amúgy ha vulgárisan fogalmaztam, de annyira felhúzott az az válasz, hogy egyszerűen ki kellett adnom magamból :(


Egyébként a pszichológia sehol sem bölcsész szak, csak még vhol ahhoz áll a legközelebb és nem lehet külön kart alapítani neki. Legjobb barátnőm ugyanis pszichológusnak tanul és olyan órái vannak mint pl biológia, neurológia, fejlődésneurológia és csupa ilyen. Na ezek hol bölcsész órák? Igen van néhány valóban, ami inkább valahol bölcsész, de ez ugyanolyan, hogy orvosin is van orvosi etika, mégsem gondoljuk azt, hogy az orvosi az bölcsész képzés :) A lényeg, hogy pszichológiahallgatóknál a törzsanyag messze nem olyan, mint egy esztétika, filozófia vagy kommunikáció szakon. De amúgy sem egy pszichológia szak van büfészaknak titulálva, szóval nem is nagyon világos miért kellett ezzel példálózni (ráadásul rosszul).

2012. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Retekszisz ***** válasza:
100%

Jaj, nagyon félreértettetek :(

Nem akarom én lehordani a TTK-sokat, de tény, hogy sok ott is a hülye. És közülük is sokan sírnak, "jaj holnap földtan gyakorlat lesz, és meglesz, de olyan korán kell kelnem, hogy megyk így bulizni?"

Az esik szarul, hogy ha mondom, hogy pszichológián vagyok, akkor egy nagy rakás ember rögtön leoszt, hogy ja, hülye bölcsész fasz...pedig baromira meg kell szenvedni...és kedves előzők...jó néhány biosz ZH-n túl vagyok...

2012. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem gondoltam a pszichológusokról, hogy béna bölcsészek, sőt! És nem csak azért, mert a legjobb bnőm is annak tanul, de én magam is látom, hogy nem olyan óráik vannak, amelyekre csak úgy sitty-sutty felkészül az ember 1-2 óra tanulás után. Nem nem. Én magam nem is nézek le senkit, de tényleg mikor egy filozófia szakos rinyál, vagy egy esztétika szakos vagy egy politológiás, na az nagyon ki tud hozni a sodromból.


TTK-n is sok marha van, de azok ki is buknak. Azok csak azért vannak ott, mert jobb híján máshova nem kerültek be, viszont - ahogy korábban is írtam - a bejutási pontszám egyáltalán nem egyenlő a szak nehézségével. És épp ez a lényeg. TTK-n általában csak azok szoktak benn maradni, akik ténylegesen oda készültek, de akik csak random bejelöltek vmit, ahova 250 ponttal is be lehet kerülni, azok már egy hét után kiiratkoznak.

2012. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Látom érkezett pár válasz:D

Megvan arról is a véleményem,ha valakinek sokkal könnyebb mint másnak és csak folytonosan rinyál,hogy milyen nehéz,jól teszitek ha ekkor megmondjátok neki a véleményeteket(meg annak is aki csak azért megy bölcsésznek mert valamire menni kell,hogy legyen diplomája,azt én is kiosztanám valószínűleg).

De szerintem aki tényleg bölcsész szeretne lenni,sőt pl.:elvégezte az egyetemet és azóta jól fizető állása van(tudom ez extra ritka),és szereti is amit csinál,azt nem kell lenézni csak azért,mert nehezebb amit más karokon tanulnak.

Őszintén szólva engem az orvostanhallgatók/villanykarosok arroganciája idegesít,én erdőmérnökire készülök és akik orvosira és villamosmérnökire készülnek azok mindenkit lenéznek,egymást is.

Ilyeneket vágnak a jövőbeli orvosisok a fejemhez hogy ahova én készülök ott nem kell semmit tanulni(ami egyáltalán nem igaz),sőt sehol sem kell semmit sem tanulniuk szerintük csak az orvosin mert hogy mérnöknek meg jogásznak csak hülyék mennek,és hogy ők majd 10 év mulva dr.-ok lesznek és jól fognak keresni,ameddig a többi aki nem orvosira ment az hülye marad életük végéig.

Értem én hogy nehéz az orvosi(ismerek jófej hallgatókat is,de sajnos én úgy tapasztaltam,hogy ez kisebbség).

Erről beszélek,hogy azért nem kell ennyire önteltnek lenni mert egy bizonyos szakra jársz.

Majd ha az egyetemről kikerülve dolgoztál 10-15 évet és elmondhatod magadról,hogy letettél valamit az asztalra,akkor van jogod arra,hogy lenézz másokat,csak akkorra már az emberek többsége megtapasztalja hogy a sikerhez sokkal több kell mint egy szép diploma,és elszáll az önteltségük.

2012. jún. 3. 00:20
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

De jó tudni, hogy azért sz.pok nyár közepéig a vizsgákkal, mert nem tanulok semmit. Kösz, hogy felvilágosítottatok.

Amúgy ilyen gyökerekkel körülvéve, akik nem tudnak intelligensen véleményt nyilvánítani, mekkora tudathasadása lehet már egy TTK-snak BTK-s minorral. :D Ja vagy minorról még nem hallottatok, mert mindenki atomkutatónak készül?


Egy dolgozó bölcsész

2012. jún. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaj még hagy tegyem hozzá, hogy huszonéves bölcsészként harmincas mérnököket tanítok és ÉLVEZEM. :D
2012. jún. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért a bölcsészről nem kell rögtön az esztétikára, meg filozófiára gondolni. szerintem egy töri pl. tényleg nem könnyű, bár nem oda járok.


Szerintem alapból butaság ez, mert minden szak nehéz a maga nemében. Pl. van az az illető, aki kémiát tanul, és mindenféle számolásokból és kísérletekből fel kell készülnie. Le a kalappal, de lehet, hogy inkább megcsinál 6 ilyet, mint hogy elolvasson, és értelmezzen egy darab verset, megjegyezzen 5 évszámot, vagy hasonlók. Ugyanakkor lehet, hogy aki bölcsész, szívesebben elolvas 2 600 oldalas könyvet, mint hogy egyetlen logaritmusra is rá kelljen néznie. lehet, hogy szerinted ez vagy az a dolog nehéz, de ha nincs affinitásod a másikhoz, akkor hiába. Például magyar szakon biztos nem tanulsz annyit, mint orvosin, de mondjuk meg tudnak tenni olyan dolgokat, amiket az orvosira járó illető utált, és örül, hogy azóta nem tanul nyelvtant. lehet, hogy nem olyan nehéz, de az orvos számára az volt.


Bölcsésznek készülök, de nem hiszem, hogy kirohannék a biológiáról. Elismerem, hogy nehéz, bizonyára az, nagyon. De imádom a biológiát, attól, hogy valaki bölcsész, nem biztos, hogy hülye minden máshoz, csak éppen ezt választotta, mert nem járhat 5 helyre egyszerre. ismerek olyanokat, akik gimiben a magyart emelt szinten tanulták, majd gazdasági képzésre járnak, vagy éppen informatikára vették föl őket. Én pl. imádom a bioszt vagy a fizikát, de az égvilágon semmit nem akarok kezdeni velük.

2012. júl. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!