Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek milyen szak jött be az...

Kinek milyen szak jött be az egyetemen? (Sikerek és bukások? ) Drága egyetemisták, írjatok!

Figyelt kérdés
Gimnazistaként a lehetséges szakokon gondolkodom, de nincsenek ötleteim. Meséljetek kicsit, ki mit csinál, és az az út hova vezet? :))

2012. jún. 7. 21:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Miskolcon a jog :) Nem bántam meg, először gazdálkodási szakra jelentkeztem, amire fel is vettek, de nem túlságosan kedveltem. Rá egy évre jelentkeztem jogra, oda is felvettek, kettőt viszem párhuzamosan, de ha visszaforgathatnám az időt, nem jelentkeznék közgázra! Azért csinálom már azt is, mert elkezdtem és illik akkor végigvinni :) De a jogot imádom, eredményeim is nagyon jók, szóval életem legjobb döntése volt hogy oda mentem :)
2012. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nagyon jók a válaszaitok.. Írjatok-írjatok...!:)
2012. jún. 11. 19:55
 13/23 anonim ***** válasza:

06-07 22:51

Óbudai Egyetem.

Bár még nem tapasztalatból írom, hanem hallomások alapján.



06-08 10:09

Aki idejében keresett gyakorlati helyet, az el tudott helyezkedni? :S

2012. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

10:09es vagyok.

Nem mindenki tud elhelyezkedni, de sokkal nagyobb esélyed van, ha a kötelezőn kívül van más szakmabeli gyakorlatod.

Mellesleg én most keresek olyan helyet, ahol el lehetnék a szakmában, mint gyakornok, de már nem vagyok hallgató és nekem nem puszira kéne a hely, hanem valami fizut is szeretnék látni (egy minimál bérrel is kiegyeznék), így meg nem kapkodnak az emberért.

Ezért van sokszor, hogy hosszabb időkre keresnek még jogviszonnyal rendelkező hallgatókat, mert azért a cég pénzt kap az államtól és nem kell fizut adniuk a gyakornoknak vagy max valami jelképes összeget. A hallgató meg egyéni tanrendet vállal a suliban, és akkor csak vizsgázni kell, meg néha konzultálni a tanárokkal.

Ha tetszik nekik az ember, akkor jó eséllyel fel fogják ajánlani, a maradást, de már fizuért, vagy ha nem is egyből ad munkát, de ha üresedés van akkor elsőbbséget élvez az, aki ott volt gyakornok.

2012. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Köszönöm.



huu nem tudom, mit tegyek... :(

Hol végeztél? Vagy már írtad valahol, és elmentem mellette?

2012. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A kérdés szempontjából lényegtelen, hogy BME, PTE vagy PE, mert amit írtam az bármelyik nem speciális (tehát nem orvos ilyesmi) szakon így van, lehet az gépész, építész, vegyész stb.

A legtöbb hirdetést, ha megnézed akkor elvárt gyakorlati időnek min 1-2 évet kérnek, gyakornoki programoknál pedig hallgatói jogviszonyt.

2012. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

én hipszter semmirekellő bölcsész vagyok mint ahogy előszeretettel neveznek minket, angol-magyar tanárnak tanulok. és ez lesz belőlem, eléggé elhivatott vagyok és jók a kapcsolataim, lesz munkám szerintem 5 éven belül. kivételesen én nem azért járok a btk-ra mert könnyű és mert ide be lehet jutni az alap 5 tantárgyi érettségivel meg mert buli, hanem mert a tanárokat btk-n képzik akár tetszik, akár nem. és szomorú, hogy mindenki fikázza a btk-t, pont azt a helyet, ahol azokat képezték, akik írni-olvasni-fikázni tanították meg őket :)


ELTÉn jó a btk, de nem mind éri meg. anglisztika germanisztika kommunikáció és médiatudomány megéri HA jók a kapcsolataid és rohadt elhivatott vagy, egyébként más elég felejtős

2012. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én építőmérnökin vagyok és imádom, nagyon bejön. Melót nehéz lesz szerezni a válság miatt, de pont ma kinéztem egy annnyira de aaannnyira nekem valót, hogy feltámadt a remény. Kár hogy még két évem van diplomáig. Fáj is a szívem érte rendesen, de hát sajnos ez van. :(

Amit én javasolni tudnék, az az, hogy ne azért menj egy szakra, mert azt mondják mások, hogy az tök jó, mert ami nekem tök jó, az neked lehet, hogy egy hányinger. Szánj rá nagyon nagyon sok időt, hogy elképzeld magad a jövőben, hogy mivel szeretnél foglalkozni, eleve emberekkel, gépekkel, aztán hogy milyen közegben szeretnél dolgozni. Irodában, tanteremben, a szabadban...

Aztán próbálj olyan szakmákat találni, ami illene az elképzeléseidhez és nyálazd át a szakokat, hogy melyik igazán hozzád való. Így talán nem lősz annyira félre, mintha elkapkodva megjelölsz néhány szakot, mert "azt mondták, hogy..."

Ami tényleg fontos, az a nyelv, bármilyen szakra mész, illetve feküdj rá a jogsira is, mert az álláshirdetések 80%-ban kérnek jogsit is, még ha a leírás alapján nem is érted minek.

2012. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 delusion ***** válasza:

Örömmel lettem volna gyógyszerész, de ez egyéb okok miatt nem jöhetett össze. Gazdasági vonal is érdekelt, úgyhogy felvételikor pénzügy-számvitelt jelöltem meg államilag támogatott helyeken (SZIE,BGF), és a nagyon alacsony ponthatár miatt bejelöltem a gazdinfót is az SZTE-TTIK-n.


Mondanom se kell, hogy elkrtam a matek érettségimet, tehát az utóbbira vettek fel. Elég jó suli, maga a szak se rossz, javarészt színvonalas az oktatás, etc., tényleg nem lehetett sok panaszom. A tárgyak is tetszettek, de nagyon gyorsan feladtam sajnos. És talán nem voltam eléggé érett még akkor az egyetemhez, nem volt eléggé elhivatott. Egy huszonx/30 kredites félév után végülis megpróbáltam a második félévet, de a lelkesedés három hétig tartott maximum... az a félévem 9/29-es lett...időközben elhatároztam, hogy nem fogom "lentebb adni", és ha a gatyám is rámegy, akkor is pénzügy-számvitelre fogok járni. Beadtam az átjelentkezési kérelmet SZTE-GTK-ra, ezt jóváhagyták/elfogadták nem tudom mi a jó szó rá, úgyhogy szeptembertől psz-es leszek :)


Úgyhogy nemsokára elkezdek matekot tanulni, belevágok a németbe, és teljes gőzzel azon leszek, hogy teljesítsem a képzést az előírt 7 félév alatt. Hosszú távú tervnek talán egy mesterképzés is elférne, vagy Ausztria, de ezek még nagyon messze vannak...

2012. aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Földtudományom lehet tanulni a legcsodálatosabb, legérdekesebb, leglenyűgözőbb, legidőtállóbb dolgokat! ;-)
2012. aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!