Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy attól, hogy...

Lehetséges, hogy attól, hogy a legtöbb helyen most 50% a biosz/kémia emelt átlaga, még sok a nagyon jó vizsga?

Figyelt kérdés

Engem az érdekel, hogy az idén vizsgázottak szerint, leheteséges-e, hogy úgy 50%, az átlag, hogy sokan nagyon nagyon jót írtak (80-90) a másik fele pedig elég rosszat (30-40%) ?

Vagy valószínűbb, hogy mindenki közepesen teljesített és így jön ki az 50?


Az orvosira menőknek ez ugyebár nem mindegy..



2012. jún. 9. 10:48
1 2 3 4 5 6
 21/60 J.Lora válasza:
78%

Azta, ezt még végigolvasni is fárasztó volt. Kedves kérdező, te egy türelmes ember lehetsz.


Kedves kötekedő udvariatlan válaszoló, szerintem a te intelligenciaszintedről adtál betekintést a kommentjeiddel. Az biztos, hogy a kérdező helyében én nem hagytam volna ezt annyiban.

Tudod te egyáltalán, hogy mi az a szórás? Mert ha igen, nem kellene értelmetlennek találnod a kérdést. Amit meg végképp nem értek, hogy mi a fenének tekinted magad "célközönségnek", mikor magad mondtad, hogy egyetemi hallgató vagy. A kérdés nyilvánvalóan a felvételizőkhöz szólt. Ami pedig a gyerekességet illeti, a pontozás ARRA VALÓ, hogy egy válasz hasznosságát vagy annak ellentettjét jelezzük, szóval nem kellene meglepődnöd. Azt hiszem nem a kérdező lepontozása miatt néz ki most 50%-osnak a válaszod. És senkit nem érdekel, hogy a te apád vagy anyád mit csinál, viszont szerintem rajtad kívül mindenki értette, miért írta a kérdező, hogy az apja az igazgatóhelyettes. Valóban egy kötekedő, balhét kereső tudatlan alak lehetsz.


Kérdező! A szórás valóban nagyon fontos ebben a tekintetben, bár jó lenne arra egy statisztika, hogy a rosszabb és jobb vizsgát író jelentkezők mit írtak be első helyen. Én úgy tapasztaltam, hogy elég sok a közepes vizsga de persze akadnak kiemelkedők is, lásd a szerencsés 96-ost.


Az biztos, hogy aki most felvételizik, azt érdekli ez a kérdés, amint a normális válaszokból ez le is jön. Valamint ez ennek az oldalnak a lényege.

2012. jún. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
DOTE-ra jelentkeztem.:D
2012. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
60%

Pedig 67%-osnak baromira igaza van.

Már leírtuk háromszor, hogy minden egyes évben ugyanez van. Tudom, mert 2009 óta minden egyes felvételi időszakot nyomon követek a felvin.

Minden évben mindenki sír, hogy az idei érettségi volt a legnehezebb. Majd az írásbeli javításakor mindig jönnek a "hivatalos" infók a javítótanároktól, hogy ilyen meg olyan szar lett az átlag.

És érdekes módon a felvételi ponthatár meg nagyjából minden évben stagnál, pár pontot változik csak.


Én elhiszem, hogy az apukája igazgatóhelyettes, de

1. Három iskola alapján nem nagyon kellene megítélni az egész ország átlagát.

2. Ha az apja az igazgatóhelyettes, és az átlagot el tudja mondani, akkor név nélkül miért ne szerezhetné meg a pontos %-okat is?


Egyébként a kérdező egyetlen szóval sem említette, hogy olyanok válaszát várja, akit érint a dolog. Szóval nem értem miért panaszkodik amiatt, hogy olyan választ is kapott a kérdésére, ami neki nem tetszik.


Egyébként iszonyatosan nevetséges és gyerekes a hozzáállása a témához. Feltett egy kérdést, amire mi a tapasztalataink alapján válaszoltunk.

Erre neki nem tetszett, mert nem illik az elképzelt kis világába, és mi vagyunk a szemét köcsög disznók.

Miért is?


Miért nem írta ki akkor a kérdésben, hogy csak olyan válaszokat vár, ami neki kedvező?


Kérdező: Természetesen az idei volt a legnehezebb érettségi, és az átlag maximum 45% lesz. Természetesen az egész országban mindenkinek egységesen szar lett, azért ilyen az átlag, és semmiképpen nem azért, mert az orvosira készülők nagyon jó eredményt értek el, míg a máshova készülők csak 20% körül teljesítettek.

Az egész országban maximum 3 embernek lett jobb, mint 70% tehát semmiképpen se aggódj, mindenképp fel fognak venni!


Remélem most már tökéletesen boldog és elégedett vagy.

2012. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
DOTE-t is megjelöltem:):)A fenébe,egy hely már biztosan foglalt lesz:)
2012. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de még mindig nem felvételizek, és a kérdés nem a felvételizőknek kedvező válaszadókhoz szólt, hanem ahogy a kérdés kifejtésében is benne van, az idén vizsgázottakhoz.

Más véleményét elfogadom, ezért aki véleményt írt, nem is került lepontozásra. Általam legalábbis.

A pontozásból adódó gyerekességet végképp nem értem, de mondtam, hogy befejeztem az ezen való vitázást. Gondolom van akit érdekel a kérdés és van akit nem. Ennyi.

2012. jún. 10. 16:15
 26/60 anonim ***** válasza:
15%
13:12 Szerintem magad sem tudod, mit beszélsz, buta vagy, elnézzük neked, olyanba szólsz bele, amihez semmi közöd és nem is érted még fel ésszel. Szerintem kár volt megszólalnod, akkor okosabbnak tűntél volna, de egy kicsit gondolkozz el a válaszokon és hogy mit írtál, és majd utána rájösz, hogy miért is gondolja mindenki, hogy nekem van igazam;) (Jah és az első válaszom 100%-os, amíg nem rohansz most, hogy lepontozd, már napok óta az, szóval ennyit arról, h szerinted mennyire hasznos válaszokat adok). Na ennyit rólad, légyszíves elsőnek nőlj fel egy témához, aztán válaszolj.
2012. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 J.Lora válasza:

Kedves kérdező, sajnálom, hogy valóban elrontjuk a kérdésedet.


Kedves utolsó, elárulod, hogy melyik érvemet nem találtad helytállónak, lehetőleg úgy, hogy az én pici agyam is felfogja?

Elmagyarázod nekem, mi a gyerekes abban, ha valaki lepontoz egy számára nem hasznos választ? Vagy mégis felvételizel tehát neked írták ki a kérdést?


Úgy látom, csakis támadólag tudsz fellépni, pedig láthatod, hogy van akit konkrétan a kérdés érdekel és saját véleménye szerint érdemleges választ ad rá. Én is elmondtam a saját véleményem. A kérdés nekem is szólt, mivel felvételizem, érdekelt, ezért kattintottam rá. Úgy tűnik páran még voltak így rajtam kívül. De egy nem tökéletesen megfogalmazott kérdés miatt lehülyézni valakit, valahogy nem vág a stílusomba. A tiédbe úgy látszik igen.

Remélem élvezed a szóváltást, gondolom ez volt a cél. Az én képességeimről pedig úgy nyilvánítasz véleményt ahogy szeretnél, az pedig, hogy mennyire állsz messze az igazságtól, már nem a te dolgod.

2012. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
18:16 Figyelj, gyerekekkel nem állok le vitázni, olvasd vissza miket írkáltál, aztán pofázzál, mert rohadtul nem érdekel, hogy mekkora Istennek hiszed magad, de akkor légyszives ne itt osszad a nemlétező eszedet. Menjél tanuljál a szóbelikre, akkor talán bekerülsz és nem leszel ilyen elkeseredett és nem fogsz írkálni ilyen marhaságokat. Vagy ha már több éve egyetemista vagy és lesz tapasztalatod, akkor szólj bele olyanba, amihez most közöd sincs. És az a gyerekes, ahogy próbálsz vitát szítani, és hiába próbálod rám hárítani, nem fog siekrülni, mert nem én kezdtem el degradálóan válaszolgatni, úgyhogy öngólt nektek. Olvasgass egy kicsit az interneten, hogy felfogd mi a helyzet a nagyvilágba...
2012. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 J.Lora válasza:

Hm, már értem mibe fáradt bele a kedves kérdező.


Igazán kedves, hogy az értelmi képességeimért aggódsz, de meg kell, hogy nyugtassalak, ennél egyenesebb nem is lehetne az utam a SOTE-ra.

Nem hiszem, hogy egyszeris degradálóbban írtam volna bármiről is, mint ahogy te a hülye, buta, gyerekes, unintelligens szavakat használod teljesen ismeretlen emberekre.

A kérdéseimre pedig nem kaptam választ, bár ezen talán nem kéne meglepődnöm. Hogy mitől vagy ennyire ideges, az meg végképp nem érdekel. Mindenesetre a szókincsed nem az érettségedről árulkodik. Én is befejeztem.


Kedves kérdező, azt hiszem be kell érned az eddig kapott válaszokkal.

2012. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
0%
19:44 Hihetetlen mennyire gyerekes vagy és hogy még mindig nem esett le neked, h mi a hiba -.-" olvass már vissza könyörgöm és ne égessd tovább magad. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ha bekerülsz egyetemre, na akkor mennyire lesz nagy az arcod, mert szerintem neked már a plafonon van, ennél önteltebb és sznob már nem is lehetsz. Attól, hogy próbálsz intelligensen fogalmazni, műmájerként viselkedni, attól még más tud a sorok közt olvasni és leesik neki, h van egy kicsi bibi, mégpedig, h fogalmad sincs, hogy miről beszélsz. De mindt mondottan, nem vitatkozok, nem süllyedek le hozzád, majd ha visszaolvastál és beláttal, h úgy beszélsz, mint egy 8.-os, na akkor kérdezgethetsz, addig meg nem állok le kis gimisekkel vitatkozni. Na pá
2012. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!