Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bevállalnátok az orvosit...

Bevállalnátok az orvosit ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szeretnék orvosira menni, de mivel hosszú folyamat, nem szeretnék 10 évig a szüleim pénzéből élni. Ők támogatnának azt mondják, de kicsit ők is sokallják a képzés időtartamát. + Van egy 6 éves öcsém, őt is kell iskoláztatni is. Keresztapám felajánlotta, hogy ha szükséges támogatni fog ő is anyagilag, de szerintem az kicsit rizikós (jó módú, csak még nem tapasztaltam, hogy biztosan számíthatnék-e rá), ezért lehet nem mernék ilyen alappal nekiindulni.
2013. ápr. 12. 09:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Nagyszüleim megsegítettek már 2 és fél év egyetemi tandíjjal. Gondolkodtam gyógyszerészetin, mivel az csak 5 éves, esetleg van felénk egy 4 éves általános aszisztens képzés ugyanazon az egyetemen (Erdély), tehát ha jól tudom nem épp főiskolás szintű, hanem magasabb valamivel. Oda már biztos "alaptőkével" indulnék, mivel mind a négy év tandíja biztosítva van, de bejutnék államilag támogatottra is oda. Mindenképp magasabb szintű felsőoktatásra szeretnék járni, csak eléggé dilemmában vagyok ezt illetően.
2013. ápr. 12. 09:26
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik nem vagytok olyan rossz anyagi helyzetben, hogy ezen múljon a továbbtanulásod. Gondolom államira mennél, akkor meg csak a könyvek vannak és egyéb eszközök, stb. Könyveket sem kell mindet megvenned, fénymásolhatsz, kölcsönözhetsz. Meg lehet oldani olcsóbban is sokmindent. Koli, utazás stb. pedig az összes szakra ugyanúgy kellene. Úgyhogy hajrá..:) Ha meg végeztél, elmész külföldre akár pár évet és megtérül szüleid befektetése..:)
2013. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Államin bevállalnám, fizetősön nem.

De azért arra számíts, hogy még államin is drága az orvosi. Csak az első évben majdnem 100 ezer forintot csesztem el tanszerekre, pedig nem is vettem meg mindent, és sok dolgot nem eredetiben szereztem be...

2013. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!