Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt megteheti egy igazgató?

Ezt megteheti egy igazgató?

Figyelt kérdés

Református gimnázium, sajátos házirenddel. Fiúk hajviseletéről pontosan nemtudom mit ír, de egy osztálytársam olyan hajat vágatott, hogy oldalt ilyen pár milis, fölül hosszabb. Nem ilyen gengszterhajra kell gondolni, hogy körbe van nyírva, csak oldalt volt felnyírva. Még csak focistásan föl sem volt állítva. Az igazgató behívatta az irodába, leordította a fejét, és a srác beleegyezése nélkül fényképet készítettek a hajáról. Aztán meg lett mondva, hogy ha hétfőig nem vágatja le az egészet egyformára, akkor át lesz helyezve a helyi czigánylakta szakmunkásképzőbe (magyarul ki lesz rúgva).


A fénykép részét nem értem. Ilyet szabad? Ez nem sért személyiségi jogokat?


2013. máj. 10. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
meg kell nézni a házirendet. én is refi gimibe jártam, és befestettem az amúgy NAGYON sötétbarna hajamat feketére, és évnyitókor mondta ofő, hogy másnapra fessem vissza.. namost feketét képtelenség átfesteni, meg kell várni, amíg megnő.. aztán szenvedett vele az igazgató, az igazgatóhelyettes, meg mindenki, mindenkinek külön elmondtam, hogy nem lehet visszafesteni.. aztán békénhagytak :D
2013. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A házirendben az van, hogy a hajviselet szélsőségektől mentes legyen. Persze, hogy mi számít szélsőségesnek, azt már nem írják oda, marad szubjektív, így egy jó szívatási felületet hagyván a tanároknak. Zseniális módszer!


De megteheti, hogy lefényképezi beleegyezés nélkül?

2013. máj. 10. 20:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem. És nem is rúghat ki. Előbb intő kell, aztán fegyelmi tárgyalás... Nem eszik olyan forrón a kását, 2013-ban ezt már egy egyházi iskola sem meri megtenni szerintem.
2013. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!