Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szóbeli érettségin, ha...

Emelt szóbeli érettségin, ha a felkészülési idő alatt írt vázlatot a vizsgáztatók elszedték, azt utólag vissza tudom majd szerezni, vagy végérvényesen benyelte azt (tök fölöslegesen) a vizsgázóbizottság?

Figyelt kérdés

A kérdés feltevésének a miértjét előre tisztázva, az ott írt vázlattal, ha esetleg >valóban< igazat lehetne adni nekem abban, hogy a vizsgálóbizottság nem volt igazán tisztességes, a szüleim számára (akiknek kell fizetni az egyetemet, ha nekem nem sikerül elérnem az állami támogatáshoz szükséges követelményeket) valamelyest tudnám igazolni - feltéve hogy megpróbálok tisztességes lenni és nem használom ki az esetleges laikusságukat -, hogy megtettem a tőlem telhetőt.


Úgyhogy nyomatékosan kérem, a kérdésre NE KÉRDÉS legyen a >válasz<.


Úgyszintén bár a vizsgáztatók megitélése igen szubjektív, és nem bírhat semmilyen esetleges ténnyel, kérem, NE ebben kezdeményezzen vitát a kommentelő válaszadás vagy útmutatás helyett.

Megjegyezném azonban - bár ez csak szubjektív meglátásom, és jó esetben nem lenne szükséges ide leírnom ahhoz, hogy érzékeltessem, ne a vizsgálóbizottság esetleges helytelen/helyes eljárásmódján vitázzun -, hogy az, hogy előttem 2 másik diákot (én voltam a harmadik) megszégyenítettek és jóformán vérigsértettek - ebből a 2. diákot a feladatmegoldáshoz szükséges !1! definíció nem ismerése miatt -, nem fogadható el az emelt szinten jogosan alkalmazandó szigor címén sem.


De kérem még egyszer, a kommentelők ne akarjanak vitát kezdeményezni válaszadás helyett!


Előre is köszönöm! :)



2013. jún. 7. 13:48
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

#10 ???????


Na EZ MOST MI VOLT ?!! :O


Kiemelésről és/vagy kihangsúlyozásról tán még nem hallottál?

Vagy ezeket netiket-ellenesnek tartod - amit én azért kétségbe vonnék -, de ezt láthatólag kifejezni sem tudod?


Ezt az "értelmesebbnek akarok tűnni" dolgot akkor már légy oly kemény legény, és fejtsed ki NORMÁLISABBAN, és indokolva.


A nem idézem hogy milyen idegesítésről szólva pedig..... kb.: NO COMMENT!


=(

(Tényleg nehezen fér a fejembe, hogy mi a csoda volt itt ez a kirohanás tőled [???])

2013. jún. 7. 18:20
 12/45 anonim ***** válasza:
Légy szíves,ne írogass privátban,és ha arra kérsz a kérdésedben,hogy ne vitázzunk,akkor privátban se várd el!
2013. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

"Légy szíves,ne írogass privátban,és ha arra kérsz a kérdésedben,hogy ne vitázzunk,akkor privátban se várd el!"


Ezt nem lett volna _tisztességesebb_ akkor privátban visszautasításként megírni?!


És igen, én az egész leírást arra a kérlelésre szántam, hogy egyszerűsítsük már a dolgot azzal, hogy nem a vizsga vélt milyenségén vagy egyéb, a kérdést mellőző dolgokba kötöttünk bele, hanem egyszerűen : "Nem, mert ez és ez van. Pont."


Kértem, ugye... nem, az első válasz már egyből az, hogy milyen agresszív vagyok, de úgy, hogy véletlenül se közölnéd, hogy miért, mi az, amit nem kellett volna (Ok, utána pl. írták, hogy körülményesen írok, attól függetlenül hogy ez igaz-e vagy sem, legalább már több mint a semmi), és én csúnya kérdező ezt mertem megkérdezni privátban, igen, privátban, hogy itt véletlenül se becsméreljelek, ha annak vennéd esetleg, mertem megkérdezni, hogy "ugyan, már, ezt miből látod" (szvsz. mondjuk ennél kedvesebben).


De ugye neeee... véletlenül se próbáljunk meg tisztességesek lenni, ugye???


=(


A francba is, hogy nektek semmi se jó.... Ha nem privátba írtam volna, abba kötöttél volna bele (igaz, akkor lett volna jogalapod a kérdés mellékelt leírása alapján).



Ez nekem fárasztó, főleg egy ilyen hülye piti kis kérdés miatt.

>(

2013. jún. 7. 18:52
 14/45 anonim ***** válasza:

Pihi,nyugi van! Senki sem támad!

Nem akartál vitát,és az lett. Ha nem egyből ettől félsz,nem lett volna :-)

Fiú vagy,ugye?

2013. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

A tantárgyi bizottság semmit nem "nyelt be", és főleg nem fölöslegesen, hanem az érettségi szabályai szerint járt el. A vázlatokat minden érettségin elkérik és elteszik. Számíts rá, hogy a középszintű bizottság is "be fogja nyelni" a jegyzeteidet, mert így szabályos.


Továbbá az eredményeket megváltoztatni vagy bármiféle jogorvoslatot kérni csak eljárási szabálytalanság esetén lehet. Egy jegyzettel akkor sem tudnál semmit bizonyítani, ha nálad lenne, mivel nem a jegyzetet értékelték, hanem a vizsgát.

2013. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

#15:

"Egy jegyzettel akkor sem tudnál semmit bizonyítani, ha nálad lenne, mivel nem a jegyzetet értékelték, hanem a vizsgát."


Ahogy utaltam rá, egyáltalán nem jogorvoslati célzattal kérném el, hanem arra, hogy a szüleim előtt (mert ugye nekik is számít, lévén hogy az ő pénzükből élek én is) valamelyest érzékeltetni tudjam, hogy próbálkoztam. Ennyi.

A "benyelés" helyett mondjuk tényleg lehet, hogy mást kellett volna írnom. Ez esetben elnézést.


#14:

"Fiú vagy, ugye?"

Igen, miért? Remélem nem akarsz emiatt diszkriminálni?

De úgy őszintén egyébként azt sem szeretem, amikor kijelentik, hogy a "fiúkra ez mennyire jellemző" (legjobban az több dologra figyelni nem tudás vádjára szoktam ideges lenni), meg ugyanezt a lányokra....

Úgyhogy szerintem itt a fórumon aztán tök mindegy, hogy adott felhasználó mögött fiúról van-e szó, vagy lányról.


De az lenne a normális a való életben is szerintem, ha ez legtöbb esetben nem a legfőbb mérvadó lenne.


És én is békét akarnék. Szerintem mindenkinek az a jó! ;) :D

2013. jún. 7. 21:48
 17/45 anonim ***** válasza:
Keress magadnak egy barátnőt és jól szeretgesd meg, hátha akkor lenyugszol és tudsz majd kicsit összeszedettebben írni.
2013. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

"Keress magadnak egy barátnőt és jól szeretgesd meg"


WHAT ??? Mi van ??? ??:O??


"hogy tudj összeszedettebben írni"

Oké. "Összeszedettebben" írnék HA VÉGRE kifejtenéd legalább, hogy mi a baj az írásommal.


Én szerintem érthetően írok. Ennél szájbarágósabban leírni a dolgokat szerintem meg már nem lehet. Nyelvtanilag, tartalmilag és magyarázólag 100% tökéletes mondtatokat pedig senkitől sem lehet várni szvsz., ahogy a tökéletes zene megírására se képes semelyik zeneszerző. :S


Igen, egy író vagy egy magyartanár biztos jobban írna nálam, de szerintem az én irodalmi és fogalmazási kompetenciáim is kielégítőek.


Ha meg esetleg mégsem, úgy _könyörgöm_ már végre írjátok le _konkrétan_, hogy mi a hiba. Mert a hibáiból tud tanulni az ember, de megszólásból meg lehülyézésből (igaz, ez így itt nem volt) nem igazán. :/

2013. jún. 7. 23:21
 19/45 anonim ***** válasza:

Megint én :-)) (az 1, a 12 és a 14 is én voltam)


Akkor segítek: az a hiba, hogy rettenetesen modoros, mesterkélt, aprólékos és görcsös a stílusod. Ha ehhez még azt az agresszív és tolakodó stílust is hozzáteszed, mint a kérdésed szövege, akkor már együtt sok és elviselhetetlen.

Szóval ne tolj mindig mindent a válaszoló arcába. Nem kell minden egyes szóra, vesszőre, kettőspontra reagálni, sértődékenyen visszakérdezni, és aprólékosan begörcsölni.

Nyugivan. Legyél nagyvonalú, és nem kell egyből az általad oly előszeretettel használt "netikettet" előcibálni. Én is ezért rágtam be a priváton. Kissé kioktató, még ha nem is annak szánod. Meg úgy összességében kissé kétségbeesett is, holott ha nem potyog a bomba a fejedre, akkor miért szaladsz? :-)) Magyarul ha senki se bánt, miért vagy tele tüskével?

Szóval ezen a stíluson csodálkozik itt mindenki (szerintem). Furcsa, na.

Még egyszer: nem bántásból mondtam, te kérdezted. Csak segítségképpen. Mivel lazán, barátilag működik ez az oldal, nem ennyire mereven.


(én meg lány vagyok :-))

2013. jún. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
ha július 11.-ig szerzel papír arról, hogy részlegesen autista vagy, kapsz 50 pontot :D halál komolyan mondom, ebben nincs sértegetés. keress fel egy pszichológust
2013. jún. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!