Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szóbeli érettségin, ha...

Emelt szóbeli érettségin, ha a felkészülési idő alatt írt vázlatot a vizsgáztatók elszedték, azt utólag vissza tudom majd szerezni, vagy végérvényesen benyelte azt (tök fölöslegesen) a vizsgázóbizottság?

Figyelt kérdés

A kérdés feltevésének a miértjét előre tisztázva, az ott írt vázlattal, ha esetleg >valóban< igazat lehetne adni nekem abban, hogy a vizsgálóbizottság nem volt igazán tisztességes, a szüleim számára (akiknek kell fizetni az egyetemet, ha nekem nem sikerül elérnem az állami támogatáshoz szükséges követelményeket) valamelyest tudnám igazolni - feltéve hogy megpróbálok tisztességes lenni és nem használom ki az esetleges laikusságukat -, hogy megtettem a tőlem telhetőt.


Úgyhogy nyomatékosan kérem, a kérdésre NE KÉRDÉS legyen a >válasz<.


Úgyszintén bár a vizsgáztatók megitélése igen szubjektív, és nem bírhat semmilyen esetleges ténnyel, kérem, NE ebben kezdeményezzen vitát a kommentelő válaszadás vagy útmutatás helyett.

Megjegyezném azonban - bár ez csak szubjektív meglátásom, és jó esetben nem lenne szükséges ide leírnom ahhoz, hogy érzékeltessem, ne a vizsgálóbizottság esetleges helytelen/helyes eljárásmódján vitázzun -, hogy az, hogy előttem 2 másik diákot (én voltam a harmadik) megszégyenítettek és jóformán vérigsértettek - ebből a 2. diákot a feladatmegoldáshoz szükséges !1! definíció nem ismerése miatt -, nem fogadható el az emelt szinten jogosan alkalmazandó szigor címén sem.


De kérem még egyszer, a kommentelők ne akarjanak vitát kezdeményezni válaszadás helyett!


Előre is köszönöm! :)



2013. jún. 7. 13:48
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Azért hajtogatom, mert tudtommal elemi része az autizmus állapotának.


Ha megkérdezhetem - ha nem publikus, nem erőltetem persze -, a Te ismerősödnek milyen tünetekből derült ki, illetve mi tette bizonyossá, hogy autista? Gondolom az ő tulajdonságaival véltél felfedezni párhuzamokat az írásomból, nem? De ha ennek még van is alapja, összesítve az, amiket itt eddig írtam, szerintem enyhén szólva kevés lenne, még ahhoz is, hogy hétköznapi szinten "diagnosztizálni" lehessen nálam ilyesmiket.


Csak már ha itt tartunk, játszunk egy kicsit a gondolattal : az is simán lehet, hogy megjátszom magam, hogy azt hidd, nem? Ez most csak egy feltételezés, mert valójában eszem ágában sincs játszmákat generálni itt, sőt, UTÁLOM ha valaki játszmákba bocsátkozik itt, és még nem is mondhatnánk, hogy sok élettapasztalattal rendelkezek, DE eddig már marhára megkeserítették a "szerepjátékok" az életem egy részét... na de ebbe ne menjünk bele, visszatérve : Az emberek többsége ugyanúgy magára ölthetné a szóhasználatomat, szófordulataimat, stílusomat, kifejezésmódomat, beállíthatná magát úgy, hogy a laikusok azt lássák, hogy autista --- más kérdés, hogy értelme van-e.

De ezzel csak egyet akarok mondani : Internetes szóváltások során ha más nem is, de az ilyen szintű dolgoknak van a legeslegkevesebb biztonsággal valóságalapjuk.

Gondolj a netes "cukrosbácsikra".


De megnyugtatlak még egyszer, ez NEM az én kategóriám!

(persze a "megnyugtatásom" is lehet álca, Te döntöd el, hogy igaznak veszed-e, amiket írok)


;)

2013. jún. 9. 20:41
 32/45 anonim ***** válasza:
Te hozod ki a többiekből azt, amit elkerülendő a leírásban említettél.
2013. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

"Te hozod ki a többiekből azt, amit elkerülendő a leírásban említettél."


Jajjj neee, kérlek, most már nem veszekszünk, ne is veszekedjünk!


Ha meg arra érted, hogy felesleges az autizmusról cseverésznünk, ÉN _nem erőltet(t)em_ ezt a dolgot, akkor tekinthetjük lezártnak is a kérdést. (?)

2013. jún. 9. 20:58
 34/45 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommentzáport, de egy jó tanács a jövőre nézve: ennél megalázóbb helyzetek is lesznek. Egyetemen és a jövőbeli munkahelyeden is. Tanárokból mindig lesznek olyanok, akik Istennek képzelik magukat és eszerint is viselkednek a nebulókkal. Ehhez hozzá kell szokni, nincs mese. Velem is megalázóan viselkedtek az egyik emeltszintű érettségimen, puffogtam utána egy sort és az élet ment tovább. Ha az eredménnyel gond van, lehet újraérettségizni másik intézményben. Egyetemen is - nálunk legalábbis - ugyanúgy elszedik a vázlatot amit írtál de senkit nem fog érdekelni mi van a papíron, ha jól mondtad szóban, lehet hülyeség a papíron. A szüleid meg biztos meg fogják érteni, hogy probálkoztál és el fogják hinni, hogy nem feltétlen a saját hibádból lett rossz az eredmény. Az pedig, hogy folyton belekérdeztek a szóbelidbe teljesen normális dolog, így vizsgálják egyrészt, hogy bemagoltad-e vagy tényleg tudod és látod az összefüggéseket. Plusz nincs idő mindenki kidolgozott feleletét végig hallgatni.
2013. jún. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

"Az pedig, hogy folyton belekérdeztek a szóbelidbe teljesen normális dolog"


Nah, hááát pont ezért bánom most már istenigazából, hogy nem vettem fel én is a telefonommal - van olyan pici, hogy simán elfér nadrágzsebben észrevétlenül.

MERT UGYE bizonyságot nyert az a sejtésem, hogy már a harmadik percnél nem azért kezdetnek el velem megoldatni >>egy<< (azaz egy feladatot atáblánál) feladatot, >úgy<, hogy többször is direkt szóltak, hogy az eredményt írjam - ne megoldásmenetet -, HOGY tanárokhoz méltó "your face your ass... what's the difference"-módra kivíják : nem az útmutatóban foglalt pontok szerint feleltem, "nincs" bizonyítás és alkalmazás - utóbbit mert nagyvonalúan rámondta, hogy nem fogadja el, bár logikailag meglehetősen abszurd volt (tehát az alkalmazást el KELLETT volna fogadniuk, ezt ha valaki igényli, részletezhetem is ;) ), ERGO :: PONTLEVONÁS -- "JUHHÉ"



Nos, én ezek alapján, jól végiggondolva a feleletemet, ÉS beszámítva a fentieket is, a 35-ből 17 tudtam 90% biztosra venni.


(...)


Nos, nevedhettek:

Az eredmény : 10/35



Akkor mit kaphatott az, akit meg is szégyenítettek úgy istenigazából???!!! ??:O??



És az az "élet megy tovább dolog" már csak azért sem stimmel itt, mert ezzel sikerült elvágniuk az esélyét, hogy bejussak... És több százezret lepengetni azért ROHADTUL NEM kis dolog, és ugyanúgy az is meglehetősen nyomot tud hagyni az ember életében, hogy milyen egyetemre jár(t)/jut(ott) be.


Na és >>esetleg<<, mégis, rajtam kívül még hány emberrel játszhatta el az a zsarnok, hány tanulóval játszotta el eddig, és hánnyal fogja még ???!!!

2013. jún. 20. 00:51
 36/45 anonim ***** válasza:

Nézd, ha felvetted volna telefonra, azt maximum a szüleidnek mutathattad volna meg, semmi másra nem lehetett volna felhasználni, lévén, hogy nem kaptál rá engedélyt. Ha pedig lebuktál volna vele, akkor az nagyobb foltot hagyott volna az életeden, mint egy rosszul sikerült érettségi. Megértem, hogy elkeseredett vagy, de mondtam, az élet megy tovább. Egy érettségi újraírása nem kerül több százezerbe, ősszel ott a lehetőség. Ha pedig diákigazolványodtól és az ezzel járó előnyöktől nem akarsz megválni menj el egy évre OKJ-s képzésre. Rengeten olyan embert ismerek, akik a tanárok hangulata miatt vagy egy rossz tétel miatt nem ülnek a hőn áhított egyetemen (köztük magam is - egy ponton múlt). De senki nem csapott ilyen hisztit az általa ért vélt vagy valós igazságtalanság miatt. Fiatal vagy még, van lehetőséged újraírni és újrafelvételizni.


#34. voltam.

2013. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

"Fiatal vagy még, van lehetőséged újraírni és újrafelvételizni."


Én ilyesmiről nem tudtam! ???:O???


Az oké, hogy bukás esetén újra kell felvételizni, az világos... Dehogy amiatt felvételizhessek újra, mert nem jutottam be, ilyesmiről nem tudok.

Hogy van ez? Hogy akkor egy évig járok arra az egyetemre, ahova bejutottam, és utána elmegyek ismét az adott időszakban a középiskolások érettségiére, és leérettségizem?!


Esetleg ezt el tudnád magyarázni privátban? (ha szépen megkérlek rá ;])

...vagy csak hivatkozást adni, hogy hol írják ezt le?

2013. jún. 20. 08:45
 38/45 A kérdező kommentje:

"Egy érettségi újraírása nem kerül több százezerbe"


Az nem, meglehet, de a fizetős egyetemi képzés igen :/

...még akkor is, ha - értelemszerűen - nem én fizetem.


(...)

És sajna most már úgy látom, hogy a szüleim se nagyon értenek meg. Még mindig eljátszák, mintha még lenne esélye, hogy bekerüljek... az apukám is egyfolytában kérdezgeti, hogy "na, eddig hány pontod is van?" - PEDIG TUDHATNÁ! + elkezdett fűt-fát ígérgetni, hogyha "majd bejutok", de nem venné észre véletlenül sem, hogy !kicsit SEM! izgat, hogy tőle mit kapNÉK - ha bejutnék, amit a jó tanári eleganciával lenulláztak.

2013. jún. 20. 08:52
 39/45 anonim ***** válasza:

#30

édesanyám óvónő, a mai óvodás korúak 40%-a autista.


szimplán látszik az írásmódodból, a szóhasználatodból, a mondanivalódból, mindentből, hogy vajmi kevés közöd van a szociális élethez, és a korodnak sem vagy úgymond "megfelelő".


btw a #32 nem én vagyok

2013. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

#34 vagyok ismét


Akkor kell újraérettségizni, ha megbuktál. De ha nem tetszik az eredményed, akkor is újra lehet írni (nem tudom mennyibe kerül sajnos) és a felvételit is újra be lehet adni az egyetemekre. Természetesen a jelentkezéshez szükséges eljárási díjat ugyanúgy ki kell fizetni (ha jól rémlik 9k). Nekem vannak csoporttársaim akik mindezt egyetem mellett csinálták meg, de volt osztálytársak közül sok ment el okj-s képzésre. Azt viszont vedd figyelembe, hogy ha a második/harmadik helyen megjelölt egyetem mellett döntesz, akkor az államilag támogatott félévekből az ott eltöltött félévek számítanak. A döntés a tied, hogy melyik opció a megfelelőbb. Az oktatási hivatal honlapján minden kellő információt megtalálsz szerintem, de ha nem világos valami, a középsulidban a tanárok is tudnak ebben segíteni.

2013. jún. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!