Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első éves vagyok a jogi...

Első éves vagyok a jogi egyetemen jogász szakon és nagyon el vagyok keseredve tanulás terén! Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok hozzászokva ahoz hogy 2x annyi órám van mint gimiben volt,emiatt annyira le vagyok fáradva agyilag és lelkileg is hogy mikor hazaérek nem vagyok képes nekiállni tanulni.Márpedig ha nem teszek igy nagyon lemaradok és rövid idő alatt sok anyag halmozódik fel,nem csak egy tantárgyból.Ez az egyik problémám.A másik pedig az előbbiből következően hogy mikor pihentem egy vagy fél napot pl. hétvégén megintcsak nem tudok nekiállni,képtelen vagyok rávenni magamat,elborzaszt az a tudat hogy milyen nagy anyagot kellene elolvasni,ráadásul megtanulni?! Lehetetlen...Kitartásommal is vannak gondok,én inkább kampányszerüen tudok tanulni,mivel annak tudom mikor van vége.Igen,tisztában vagyok vele hogy már nagyon sokan elvégezték a jogi egyetemet tehát nem lehetetlen,de én nem végig bukdácsolni szeretnék rajta hanem profitálni,tanulni belőle.Egyedül nagyon nehezemre esik készülni,ezért gondoltam hogy ha valakivel szövetkeznék és együtt készülnénk akkor biztosan könyebben menne...de egyenlőre senki sem mutat rá hajlandóságot,mindenki egyedül tanul.Annyira félek hogy kibukok első évben,pedig tudom,hogy képes vagyok rá,megfogadtam hogy nem félek semmitől mert az bekövetkezik ugyhogy muszáj talpraállnom.Kérlek irjátok meg,ti hogyan csináltátok,csináljátok.Tippeket,trükköket,időbeosztási öteleteket is nagyon szivesen fogadok,illetve bármilyen tapasztalatot,tanácsot,bármit!
2009. okt. 10. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Hát igen. Semmi pénzért nem mentem volna jogi egyetemre. Miért nem választottál olyan szakot, ami testhezállóbb számodra, és még diplomád is lett volna. Csak az a fontos, az, hogy miből van, az nem fontos. Nem kínozd magad, váltsál.
2009. okt. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is jogra jártam, átérzem a problémádat. Ez később viszont még durvább lesz (pl polgári,vagy alkotmány és mindez egyetlen betűtévesztés nélkül) ! :( Úgyhogy sajnos vagy most leülsz és napestig magolsz egyedül, vagy inkább hagyd abba és keress olyat, ami könnyebb! Ne haragudj,nem elkeseríteni akarlak, tudom, hogy meg tudod csinálni (több 1000en már végigcsinálták már előtted) :)

Hamar elmegy ez az 5 év-mégha most soknak is tűnik! Szóval kitartás:) Éspróbáld meg úgy olvasgatni pl a római jogot vagy EÁJT, mint valami jó kis történetet, bestsellert, úgy sokkal könnyebb :)

2009. okt. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

első válaszolónak: igazából én azért szeretném elvégezni a jogot mert a későbbi terveimbe igen csak beleillik,pl ha tudom a jogszabályokat nem vághatnak át.az én döntésem is viszont tudom hogy szivem szerint inkább valamilyen kreativ dologba kezdtem volna,pl elmentem volna cukrásznak,szakácsnak és diétás szakácsnak...csak abból meg ugye nem lehet megélni.ugy tervezem megcsinálom a diplomát és ezt is igy a kettő összeegyeztethető, még vállalkozás is lehet belőle.


utolsó hozzászóló köszi a tippet,igen próbálok példákat kitalálni a perek fajtáira pl ugy könyebb megjegyezni sokkal :)

2009. okt. 10. 22:51
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

A római jog szerintem elég korrekt olvasmány, bár 1-2 része a földi-hamza könyvnek elég összefüggéstelen, gyengén szerkesztett(pl. eljárásjog bevezetés).

Nem írtál egyetemet, az sem mindegy :D De pl. eájt és májt nagy részét elvileg tudod(valahogy bejutottál, ahhoz meg kellett a jó töri), amit tanulni kell az a róma, a többi tárgyra bejársz. Az ajánlott irodalmat nem hiszem, hogy sokan olvassák, mert ha minden ilyen hülyeséget elolvasnál be is zombulnál a végén. Beszarni meg nem kell, a legtöbb tárgyból úgy is egy jó hangulatú, kötetlen beszélgetés (a 'la kollokvium) folyamán fogsz számot adni a tudásodról.

egy joghallgató

2009. okt. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
PTE-n vagyok.és jelentleg a történeti részt végeztük ki most kezdtük a perjogot
2009. okt. 10. 23:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos en nem jogot vegeztem, hanem kozgazt, levelezon, munka mellett. A tanulasi modszerhez talan azt tudnam hozzatenni, hogy en ejszaka tanultam. Megjottem este a munkabol ugy 5-6 korul, este 11 ig pihentem, aludtam. Mikor mindenki lefekudt es total csond volt, nekialltam, igy tanultam napi 2-4 orat, ameddig eppen birtam. Tuzz ki magad ele egy elerheto celt, amivel biztos hogy tudsz vegezni x ido alatt. Ha panikolsz tanulas kozben csak magadnak artasz. Jo lesz utana lefekudni, hogy sikerult vegezned azzal amit kituztel. Jah, es egy fontos: gimiben majdnem megbuktam masodikban matekbol, az elso evben vert izzadtam a gazdasagi matek miatt, de sikerult. Adj magadnak egy kis idot, ha annyira szeretned. Meg csak oktober van, idoben vagy hogy osszeszedd magad. Bon courage!
2009. okt. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

hát ha ezt csak úgymond kiegészítésnek szánod,akkor sztem nem jól választottál!a jogi pályán nagyon nehéz manapság érvényesülni,sokat kell nyalni felfelé,és egész embert kíván...mellette nem nagyon lehet még mást csinálni

persze nem szerettnélek most elkeseríteni,lehet hogy ez a neked való dolog,csak eleinte nehéz nagyon...én csak tudom,most vagyok elsős nyelvszakos,és az első egy hónapban totál depressziós voltam,nem tudtam,mit akarok (mondjuk most se nagyon!) de kezdek belejönni!

azt tanácsolom,most még semmiképp se hagyd abba,ha ezen gondolkoznál,várd meg az első évet,minden kezdet nehéz


tippeket így elég nehéz adni,mert a kedv elég nagy ösztönzőerő...ha az nincs,sokkal több idő a tanulás,amitől persze egyre nyomottabb leszel...ördögi kör.a jogon meg muszáj folyamaatosan tanulni,ha bent akarsz maradni

próbáld meg azt,hogy tűzz ki magad elé célokat,hogy pl hét közben tanulsz,és mondjuk szombat de. és este elmentek bulizni,moziba,találkoztok a barátokkal,vagy mondjuk egy nap tanulsz ha hazamész,majd este utána találkozol a barátoddal (ha feltételezenm lány vagy!)

de gondold azt végig,milyen típus vagy...hazamész és egyből nekiállsz tanulni,mert utána már nem tudsz,vagy hazamész,pihensz egy kicsit,és úgy könnyebb?


remélem segítettem (19/L)

2009. okt. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen,segitettél,köszi :)
2009. okt. 11. 09:46
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Barátnőm tavaly ugyan így volt (ő akkor volt elsőéves ugyan ott ahol most te), a töke tele volt vele. De már belerázódott. Szerintem neked is menni fog. Mondjuk ha nem is akarsz jogász lenni, akkor szerintem tök fölösleges oda járnod. Azt meg nem tudom ki mondta neked, hogy egy szakács, cukrász nem tud megélni, ez egy hülyeség. Ott is megvan a feljebbjutás lehetősége, és bizony lehet ott is jól keresni.
2009. okt. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megkérdezhetem, hogyan alakultak a dolgaid? Ha 2009-ben olvastam volna a kérdést, tudtunk volna együtt tanulni, mert nekem is ilyen gondjaim voltak.
2017. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!