Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt kérhetem, ha előrehozott...

Ezt kérhetem, ha előrehozott érettségit szeretnék csinálni?

Figyelt kérdés
Most megyek majd 11-be, de nyelvi előkészítős osztállyal kezdem, így a faktválasztás majd év végén lesz, és 12-13-ban járunk faktra. Én viszont már a 11-es évben szeretném elkezdeni az infót, hogy 1-2 év alatt megcsináljam. Azért szeretném hamarabb elvégezni, mert nagyon jó vagyok infóból, és legalább lesz más tárgyakra is időm. Valamint ha ezt megcsináltam, akkor az 5 alaptárgyon kívül választhatok még 2 tárgyat, pl: biológia-kémia, amiken szintén emelten szeretnék?
2013. aug. 12. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen infoból még lehet előrehozott érettségit csinálni. de kérdezz rá a suliban. Előtte mindenképpen osztályozót kell tenned 11,12,13 évből.
2013. aug. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így nem valószínű. Ahhoz, hogy hamarabb elkezdhesd az informatikát, arra volna szükség, hogy valamelyik másik osztálynak pont akkor legyen informatikaórája, mikor neked lukas órád, és még így is kockázatos a dolog, hiszen év közben bármikor szükség lehet órarend-változtatásra, amitől borul az egész, nem is beszélve a következő évről.


Ez az út akkor járható, ha teljesen egyedül készülsz fel informatikából, és azt kéred, hogy a tanév végén osztályozó vizsgákat tehessél belőle. Ebben a tanévben semmiképpen nem érettségizhetsz tavasszal, csak 12-ikbem, de akkor viszont április 30-áig meg kell lennie az osztályozóvizsgának. Szóval lehetséges, de nem egyszerű.


A másik kérdésedre: ettől teljesen függetlenül annyi tárgyat és olyan szinten választhatsz a rendes érettségin az 5 felett, amennyit csak akarsz.

2013. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélni a tanárokkal. Ha van infofakt akkor amikor neked épp nincs órád akkor szerintem semmi akadája
2013. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, már nem lesz többé infó órám, kivéve, ha faktnak veszem fel. Az órarendem pedig biztos változni fog, mert az osztályfőnökünk-et helyettesítik még egy fél évig, majd félév után jön vissza, szóval ha ennyire macerás, akkor inkább hagyom is, mert ennyire nagyon nem fontos!
2013. aug. 12. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért teszel kötőjelet az osztályfőnökünket szóba?

Ha te már tanultál annyi informatikát, amennyi kötelezően elő van írva az iskolában, és benne vannak a jegyeid a bizonyítványban, és csak fakultációról volna szó, akkor más a helyzet. Akár most rögtön is jelentkezhetsz az idén őszi előrehozottra, ha felkészültnek érzed magad, a saját kockázatodra. Fakultációra járni nem kötelező az érettségihez, csak ajánlott. Vagy idén ősszel mehetsz, vagy 2015 tavaszán, és nem kell osztályozó vizsga.

2013. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!