Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves fiatalok, gyerekek!...

Kedves fiatalok, gyerekek! Van nektek kitűnő/kiváló tanuló osztálytársatok? Kedveleitek őt vagy inkább nem? Milyen jellemre a kitűnő tanulók többsége?

Figyelt kérdés
2013. okt. 21. 09:00
 1/8 Nem kell lepontozni! válasza:
54%
Én sokáig kitűnő voltam, ezért nem nagyon szerettek. Tavaly elmentem 8 osztályosba, itt már nem lettem az, de van egy ilyen osztálytársam, mindenki szereti, kedves, jófej. De ez függ az osztálytól is, mindenhol más.
2013. okt. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Már nem járok suliba :D de az általánosban volt kitűnő osztálytársunk és nem igazán szerettük, mert nagyon elvolt szállva magától... Segítőkész se volt, ráadásul tiszta irigy volt, ha más jobb jegyet kapott!


Középsuliban volt még ilyen osztálytársam, de őt mindenki szerette, mert ahhoz képest, hogy mennyit tudott szerény volt és segített ha tudott :) Ha más jobb jegyet kapott akkor nem irigykedett, hanem megkérdezte az illetőt, amit nem értett.


Én úgy vettem észre, hogy a kitűnő tanulók többsége nagyon okoskodó... Lenéz másokat. De szerencsére vannak, akik nem ilyenek! :)

2013. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez teljesen "attól függ"

Nálunk nem volt belőle gond

Nagyon kedves/barátságos az illető

2013. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elso gimim 8 osztalyos volt, ott nem volt gond, foleg hogy hiaba eros suli volt; a felvetelinel a 3-4x-es tuljelentkezes miatt lehetett valogatni- es a legjobb diakok reven volt egy rakat kitunonk... ca. 700 diakbol 150 kituno volt evvegen volt par OKTV gyoztesunk is stb.


A fovarosi gimimben nem kedveltek, de nem csak ezert. Mondjuk az is halalra idegesitett par gyereket hogy en mar tudtam dolgokat amiket ok meg nem tanultak, mert az elozo sulimban 1 evvel elorebb voltunk sok anyaggal. Persze doganal mindenki a baratom volt - egy ideig...

Annyira utaltam odajarni, hogy konyorogtem anyukamnak hogy magantanulo legyek, de nem engedte.

Amugy elvoltan neha... de vicces mert nem tudok rajtuk eligazodni hogy csak utaltak, vagy semmi vagy irigykedtek, vagy leneztek. Mindenesetre tulvagyok rajta :)

Legszarabb erettsegim: 88% tori.


Ja meg erettsegin is puskaztak rolam, a nyakamba logott egy lany es lemasolt par valaszt, de toribol hulye vagyok, szoval irtam valami brutalis hulyeseget ami vegigment az osztalyon.


Bioszon meg kaptam egy zsepit ami be volt szamozva hogy irjam le az egyik lanynak a valaszokat - azt hittem rosszul leszek... komolyan kesz, ha a csaj miatt kizartak volna tuti megeszem ugy ahogy van. Aztan ott mutogatott hogy nezzem meg a zsepit meg a valaszok!

Istenkem...

2013. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Sokan irigyek-

Csak nem mondják

2013. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kommenteket!

Én is évfolyamelső vagyok a főiskolán és egyesek irigykednek rám, mások viszont kedvelnek, mert ahol tudok segítek mindenkinek.

2013. okt. 21. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj sajnos, hogy a kitűnőség, ritkán jár együtt a tényleges szellemi értékességgel és előrehaladottsággal.


Tehát érted felőlem lehet akárki kitűnő amíg nem tudna elbeszélgetni Camus,Musil,Pynchon irodalmáról vagy Mumford,Kierkegaard,Marx filozófiájáról, vagy Habermas,Weber,Tocqueville állambölcseletéről, Ophüls,Eisenstein,Fábri filmjéről, Verlaine,Bjornson,Carducci költészetéről, Debussy,Schopen,Schubert zenéjéről, no meg persze amennyire lehet az alapvető kvantum,részecskefilozófia, kémia,biológia Darwint,Chargaff elképzeléseitől Hawkingon és Higgsen át, bár ha ez nem szakterület a mély értelmezés és értés már nehézkes lehet.


Mindezektől függetlenül ha valaki kitűnő főiskolán, akkor az vagy nem annyira nehéz, vagy csak nagyon penge az illető és akkor a fentebb írtak ismeretének hiányában is lehet a szakmájában jó. Persze maszekban az élet nem tanácsolt.

2013. okt. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha szeretsz beszélgetni Chopinről, akkor tanuld meg helyesen leírni a nevét. :))


Szerintem nem lehet általánosítani. Sokféle kitűnő van. Volt olyan osztálytársnőm, aki kitűnő volt, szeretett segíteni annak, aki nem volt számára vetélytárs, szívesen súgott stb. Annak viszont, aki vetélytárs lehetett, előfordult, hogy nem segített.


Volt kedves, szerény fiú osztálytársam is.


Én is voltam többször kitűnő, soha nem voltam tudásirigy.

2014. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!