Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a szüleimmel?

Figyelt kérdés

A szüleim mindenáron azt akarják, hogy orvos legyek, mert akkor hű de sok pénzt fogok keresni. Azonban nekem ez nem nagyon lenne ínyemre, nem nagyon érdekel az orvostudomány, egészségügy. Mármint érdekes az emberi szervezetről tanulni stb, de nem hivatásszerűen. Idén végzem, így döntenem kell, én legfőképpen a tanári pályára, és a pszichológusi hivatásra gondoltam, a szüleim szerint viszont ennél okosabb vagyok. De én úgy érzem, hogy ezen szakmák egyikének elvégzésével lennék boldog. A megélhetés se utolsó szempont, de de nekem fontos lenne, hogy szeressem is amit csinálok, bár a szüleim azt mondják, hogy bármit meg lehet szeretni, én ezt nem így gondolom. Hogyan lehetne rávenni őket, hogy elfogadják majd a döntésemet? Valaki valamilyen ötlet?

18/F



2013. nov. 8. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass a szívedre. Olyan munkát végezni, amit utálsz, nagyon fárasztó.
2013. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyarázd el nekik, hogy ez a te életed, és te sokkal boldogabb életet élnél, ha olyan munkát végzel amit szeretsz - még ha nem is túl jól jövedelmező, mint olyat amit utálsz - még ha jól is jövedelmez.
2013. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az orvosi egyetem után még rezidensnek is kellene lenned. Utána tehetsz majd valamilyen szakvizsgát. 34-35 évesen lehetnél segédorvos. Sokat pedig legjobb esetben 40 éves korod után kereshetnél.
2013. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt, egy igen erős érv, hogy az orvosok (többség) egyáltalán nem keres jól, sőt. (Legalábbis egy munkahellyel, folyamatos ügyeletek vállalása nélkül, de még ezekkel együtt se valami pénzes hivatás).

Másrészt, még azok közül is sokan kiesnek egyetemen, akár már az első évben is, akik tényleg ezzel szeretnének foglalkozni, akik meg nem, pláne. Naponta minimum 4-5 órát kell tanulni, hogy az ember tartsa a tempót és nagyon sok órára is kötelező bejárni, szóval nem egy kényelmesen elvégezhető szak, nem sok esély van rá, hogy közben megszereti az, aki nem ezzel szeretne foglalkozni. Mondhatni, egy egész napos elfoglaltság, hogy valakit érdekel az orvostudomány. Felesleges energia- és pénzbefektetés, főleg, hogy még államilag támogatottan is több tízezresek a költségek félévente (akár 100 ezer is lehet).

Ezek szerintem elég jó és reális érvek.

2013. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért a szüleid nem túl tájékozottak, ha szerintük a pszichológiára olyanok mennek, akik nem elég okosak... Magasabb ponthatár volt, mint az orvosin (persze ott a két emelt miatt csökkent nagyon mostanában, szóval ez nem sokat számít, de kétségtelenül nehéz bejutni), és brutál nehéz bent maradni is. Ha terapeuta akarsz lenni, nagyjából ugyanannyi évet kell tanulnod, mint ha orvos akarnál lenni (persze az orvosi keményebb, de itt is elég durván folyamatosan tanulás van).
2013. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd. Amennyiben nem az orvosi az álmod, akkor ezen az egészen nincs mit gondolkodni, nem jelölöd meg és kész. Szüleidet egyrészről elég tájékozatlannak tartom, mert Mo-n valóban nem keres jól egy kezdő orvos, nem beszélve a folyamatos stresszről, amely attól a pillanattól kezdve, hogy bekerültél az egyetemre, addig a pillanatig, míg nyugdíjba nem mész ott lesz, másrészről pedig nem értem mi bajuk van a pszichológiával, mit értenek azon, hogy te "annál okosabb vagy"? Van pszichológus hallgató barátnőm, és tanulnak ők olyat, amitől ketté áll a füleim fogorvostan hallgatóként, nem beszélve arról, hogy igenis szép szakma és ugyanannyi eséllyel kereshet jól, mint egy orvos.

Orvosiról egyébként: azért ne ferdítsünk itt ilyeneket, hogy napi 4-5 órákat kell tanulni. Nem is lehetne, én van, hogy este 8-ra 9-re érek haza, csütörtökökként meg majdnem mindig ott vagyok a bulikon. Előadásokra gyakran nem járunk, némelyiknek értelme sincs nagyon, illetőleg az is előfordul, hogy többet ér, ha kiülsz és megírsz egy tételt, vagy inkább otthon alszol, mint bemész és nézel ki a fejedből anélkül, hogy egy betűt leírnál. Igen, vannak órák, amelyekre muszáj bejárni. De kérdem én: más szakon nincsen??? Az már csak lelkiismereti kérdés, hogy valóban minden gyakorlaton, szeminráiumon ott vagy, mert 2-t 3-at mindegyikről lehet hiányozni. Én mondjuk nem szoktam, de ez én vagyok. Nekem elég, ha csak az előadásokat belógom :D a lényeg: azért itt sem kell meghalni, meg azt hinni, hogy aki idejár, annak nincs élete és nem jár el sehová és csak görnyed a könyv felett. Egy ZH-ra való felkészülés valóban nem 1-2 óra (sokszor hallom ezt másoktól),hanem bizony előfordul, hogy már 1-2 héttel (!) a számonkérés előtt elkezdünk tanulni, de azt is csak mértékkel, kb mint középsuliban. Aztán egy hétvégén jól megtoljuk és kész. A ZH-k meg itt pont azért vannak, hogy folyamatosan készülj, így vizsgákra sok esetben be tudsz menni úgy, hogy előtte csak ismételtél. Persze nem minden tárgynál. de azért javarészt igen. Én Pécsett tanulok, itt a fogászok együtt vannak az általános orvosokkal az első 2 évben, ezért minden, amit írtam, mindkettőre vonatkozik.

Btw: fogorvosiban nem gondolkodtál még? Mert ha valamiben, akkor abban bizonyosan van pénz, viszont nincs az az állandó stressz, embereken segítesz, de nem életek múlnak azon, hogy most ott vagy e lélekben vagy sem, és azért itt is vannak lehetőségek szakosodásra, bár nem kötelező.

2013. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mikor hetente 2 demo van és ki kell váltani tárgyakat, hogy utána legyen esélyed szigorlaton más tárgyból, akkor igenis le kell ülni naponta legalább 4 órát tanulni, mondjuk előadások helyett (és egyébként ez nem is olyan sok, ha belegondolunk). Nem mondom hogy minden évfolyamon, a másodév hasonló, negyedév már lazább. (Debrecenben általános orvosin, legalábbis.) Persze, ráér mellette bulizni az ember, meg amit még akar, nem kell éjjel-nappal a könyv felett ülni, de ez akkor is egy életmód.
2013. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!