Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar szak elvégzésével...

A magyar szak elvégzésével dolgozhatok "magyar tanárként", avagy ahhoz egy mesterszakra is szükségem van?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha a kérdés egyértelműnek tűnik, de több egymásnak ellentmondó információt is találtam.

2014. jan. 7. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Kell hozzá mesterképzés is.
2014. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy se jó. Tavaly óta a tanárképzés osztatlan, nincs külön alap- és mesterszak. Nem magyar szakra, hanem osztatlan tanár szakra kell jelentkezned.
2014. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval, a magyar szakkal már megszűnt annak a lehetősége, hogy az ember tanár is lehessen. Értem. Köszönöm!
2014. jan. 7. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan :) Bár azt hozzáteszem, hogy elég képlékeny még a rendszer, mivel a 2013 szeptemberében induló képzésekkel jött a változtatás, így akik most kezdtek valamilyen szakot, még van lehetőségük valahogy átkerülni majd tanárira, de lényegében senki sem tud semmit, katasztrofális a szervezés.
2014. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"dejó" :D


Hát köszönök mindenféle infót, szóval akkor "lehet ezzel is, lehet azzal" de aztán meg "lehet, hogy nem". Micsoda remek kilátások! ;) :D

2014. jan. 7. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:

ha felvetted a 10 pedagógiai kreditet és van olyan master szak ahol egyszakos magyartanárként tudsz végezni, akkor igen, ha nincs, akkor már csak az osztatlan tanárszakot tudod elvégezni.

csak alapszakkal nem lehet tanítani.

2014. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekes ez, idén jelentkeznék és nem tudom, hogy mire elvégzem (az 3 év) marad-e mester, amivel lehet tanítani. Magában a magyar szak jobban érdekelne, de a tanári meg szerintem nem árt ott van az ember zsebében, egy magyar szakkal nem életbiztosítás pályát kezdeni (de mit tehetek, ha 0 a reálbeállítottságom? :D), tanárként pedig azért könnyebb valamivel elhelyezkedni. Szóval a régi rendszer talán szimatikusabb, de most ezzel kell főzni. Köszönöm srácok a válaszokat! :)
2014. jan. 7. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha még érdekel a dolog: én 2012-ben iratkoztam be. Nálunk aki tanár akar lenni, annak igen, mennie kell mester szakra.
2014. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!