Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt magyar érettségi...

Az emelt magyar érettségi nagyon nehéz? Tehetség is kell hozzá, vagy elég a szorgalom is?

Figyelt kérdés
Természetesen néztem már feladatokat, és azért nem tudom eldönteni, hogy nehéz vagy nem mert még nem tanultam rá semmit. Igazából nem érdekel a magyar, de a pontok viszont nagyon kellenének. Akaraterőm meglenne, csak nem tudom az elég-e.
2009. dec. 20. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én emelt magyaron voltam, és bátran kijelenthetem, hogy életem legrosszabb döntése volt. Mindig is jó voltam belőle, fakton is végig ötös voltam, de az érettségi nehéz és szubjektív is. A műveltségi tesztsoron kívül teljesen lutri, hogy milyen pontokat kapsz. Nekem a magyartanárom azt mondta, hogy jól fogalmazok, mégis a javító tanár rendesen lehúzta a fogalmazásaimat. Végül úgy lett 62 %, hogy szóbelin kihúztam, amit a legjobban tudtam így javítottam. Szóval azt javaslom, hogy ne menj emeltre, középszinten sokkal több pontod össze tudsz szedni még így is. Törit ajánlanám inkább, arra nem jártam faktra, de mégsem tűnt olyan nehéznek.

Szóval szerintem ne menj emeltre!

2009. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak szorgalom kell hozzá

Viszont a középhez meg csak IQ

2009. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszont nem járok töri faktra, és ez az utolsó évem. Magyar fakton én is ötös vagyok, és nem is tartom nehéznek, de ha a töri könnyebb, lehet abba húzok bele.
2009. dec. 20. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem jó a magyar emelt, mert szubjektív nagyon. Az évfolyamomon pl az összes ember fogalmazását úgy lepontozták...:S
2009. dec. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ahogy gondolod. De az, hogy szerinted jól tudod megírni a fogalmazásokat még nem támaszpont, mert nekem is általában jól sikerültek, mindig maxhoz közeli pontokat kaptam, erre érettségin 25/12, 20/6 (ezt azóta sem értem, mert szinte ugyanazt írtam, ami a megoldókulcsban volt),és 15/7-et kaptam.
2009. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!