Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Mit gondoltok a...

Érettségizők! Mit gondoltok a 2014-es írásbeliről?

Figyelt kérdés

Én is most írtam, kíváncsi vagyok ki mit gondol róla!

Szerintem a matek egész jó volt... amíg nem láttam meg a második részt! :) Az utolsó feladatot rögtön írtam is a négyzetbe! Remélem jól sikerült, de sok apróságon elcsúszhatok!

A magyar szövegértés is tetszett, bár nem ilyen témára számítottam. Az érvelést választottam, tetszett a téma! Még mottót is sikerült írnom! :)

A töritől elsőre megijedtem, de utána higgadtan sikerült végigmennem rajta! :) A lengyelorszagos, magyarországos, eu-s feladat nagyon nem tetszett. Nem volt egyértelmű.

Még hátravan egy német emelt, a magnótól félek...

Írjatok, ki mit érez!



2014. máj. 7. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

A magyar szerintem jó volt, könnyű volt a szövegértés. Én az összehasonlító verselemzést választottam.

A mateknál én rosszabbra számítottam, bár ezt se mondanám könnyűnek. :D Ja igen, az utolsó feladat, a Petis Bandis jó szar volt. :D

Töriből elcsesztem az első részt, ha tanultam volna, simán ment volna. Az esszékkel nem volt különösebb problémám.

Én is félek a némettől... :( Bár én csak középszinten érettségizem belőle.

2014. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Magyar volt a legkönnyebb, aztán a matek és a töri.

Erre számítok: magyar 50 %, matek max. 40 %, töri 30 % körül.

2014. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha összességében nézzük, akkor nem volt olyan "nagy dolog", mint amire számítottam... Természetesen tanáraim már évek óta riogatnak vele, nyilván nem teljesen alaptalanul. Érdekes módon csak minimálisan izgultam, pedig én az a fajta vagyok, aki nagyon maximalista, és ezért mindent túlaggódik.

A magyar szövegértése könnyű volt, a szövegalkotásnál az összehasonlítót választottam, ami meglepően jól ment, így összesen 90 körül számítok...

A matek első része szintén könnyű volt, sokan háborogtak is miatta(hogy hogy lehet ilyen könnyű, természetesen csak azok, akik nem most érettségiztek, hát... érdekes). A második részt viszont nagyon bebuktam, az utolsó feladatot választottam és ott szerintem el is úszott a 17 pont. Nekem a matek kudarc volt. Sokkal többet vártam el magamtól, szerintem 70 körül lesz, ráadásul a pontját viszem, katasztrófa...

Töri az megint érdekes volt. Szerintem jól összekapták magukat, tök jó feladatokat találtak ki, voltak egészen nehezek is... sikerülhetett volna jobban, de így egyenlőre nagyjából meg vagyok vele elégedve. Az esszék nagyon jók voltak, mindegyik tetszett, ezért választani is alig tudtam.

Nekem is még a német van hátra, meg majd emelt biosz.. Még mindig nem parázok :)

Azt kérted, írjuk, hogy mit érzünk, hát, annak ellenére, hogy nem voltak azért teljesíthetetlenül nehezek eddig, én azt érzem, hogy egy nagy kudarc meg katasztrófa volt nekem az egész... Teljesen leszívta az összes erőmet, arról nem is beszélve, hogy még a saját elvárásaimnak se feleltem meg... jó túl lenni rajta...

2014. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ugyanezt érzem! Matekból 5 lett az év végi jegyem, a tanárom azt mondta, hogy elvàrja az ötös érettségit is. Próbaérettségim 85% körül lett, a rendes nem hiszem, hogy annyi lesz.

A legjobbakat kívánom nektek, remélem sikerülnek a céljaitok! :)

2014. máj. 8. 12:49
 5/16 A kérdező kommentje:
Plusz engem is nagyon leszívott, minden nap délután pihenés volt órákig. De most már itt vagyok majdnem a célban, kitartást! :)
2014. máj. 8. 12:51
 6/16 anonim válasza:

A magyar szerintem rémesen egyszerű volt, én is érveltem. :D Tetszett a téma, egész sokat írtam, olyan 90% körülire tippelem, legalább is reménykedem.

A matek számomra csalódás, mert a második része nagyon nehéz volt :( Eddig mindig minden próbaérettségi matekból 80-90% körülire sikeredett, de most örülök, ha meglesz a 60...

Töriből emelteztem és halálra voltam tőle rémülve. :D Csak a kettes legyen meg, így kezdtem neki, de aztán végül nem is volt olyan szörnyű. :) Sőt, egészen élveztem.

A mai angol emelt se volt ANNYIRA rossz, de szerintem nehéznek nehéz volt, a hallásértés meg extrán szivatós...

A holnapi németet meg majd még meglátjuk :D

2014. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a 3. válaszoló(megint). :)

Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy órán az utolsó próba nekem is 85 lett, és ráadásul olyanon csúsztam meg, ami egy egyszerű figyelmetlenségi hiba, és ott vesztettem 7 pontot, szóval én még abban is reménykedtem, hogy élesben meglehet a 90... Erre csak annyit tudok mondani most már, hogy szép álmokat :/ Tanárom nekem is mondta, hogy benne voltam a 3-ban, akitől tuti 5-öst várt... Szóval míg a magyar olyan szinten feltöltött első nap, hogy majd kiugrottam a bőrömből, a matek után teljesen lefáradtam, és ez mostanáig tart... :( Dehát ez van, most már kár siránkozni, én azt mondom... Sok sikert a továbbiakban!! :D

2014. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is ugyanígy éreztem. Magyar után olyan boldog voltam, hogy csak na, viszont a matek után. Olyan apróságokat rontottam el, amik csak figyelmetlenség miatt történtek meg. Például az első feladatban fogalmam sincs, hogy miért de csak a páros számokat írtam be. Na ha ezt a tanár meglátja, elsìrja majd magát...:D

Jó pihenést aztán pedig erőt, kitartást nektek a szóbelihez! ;)

2014. máj. 8. 16:38
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem összességében könnyűek voltak, remélhetőleg a humán tárgyakból is meg lesz minimum a gyenge ötös.

A magyar egyszerű volt, az érvelés meg marha szimpatikus, szóval azt írtam. A matek sem volt így utólag nehéz, de a második résznél bepánikoltam, szóval ott tuti vesztettem pontokat. Kár mert azt viszem, és nagyon a száz százalékra mentem... A töri is tetszett, de hmmm... szóval még jó hogy volt atlasz.

Ma angoloztam, az is tűrhető volt, csak az első magnós feladat volt szívatós. Hajrá németesek, remélem a ti magnóhallgatásotok barátságosabb lesz!

2014. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A magyar nagyon könnyű és élvezhető volt, mindkét része. Az elsőnél 37-38 pontban nagyon bízom, a 2. rész meg tulajdonképpen a tanárom jószívűségén múlik, de összességében egy 90% nem lenne rossz, de inkább a 80%-ot érzem reálisnak.

A magyar könnyűségén felbuzdulva azt reméltem, hogy a matek is ilyen lesz. Nekem a 16. feladatig minden ment. Utána jött a megdöbbenés: mi szórást nem tanultunk, és a kombinatorika meg nem az erősségem. Végül az előbbit választottam, és így utólag kiderült, ez volt a kisebbik rossz. 88-90% körülit hoztam össze.

A törit sajnos önhibámból elrontottam, túl sok más egyébre kellett tanulni és naivan azt hittem, hogy gyerekjáték lesz. Hát nem... A teszt jó esetben is 70% lesz, remélhetőleg az esszék feljebb viszik.

Angol emeltet is írtam. Hát a hallásutánit inkább nem minősíteném, már sokan megtették helyettem. A leveleket és a nyelvhelyességet korrektnek érzem, de sajnos a szövegértésben is tuti elcsúszott 7-8 pontom. Összességben ebből olyan 70-75%-ra tippelek.

De sajnos nekem még jövő héten jön az érettségi legjava, ami igazán számít. Szóval nekem még lazulásról szó se lehet... :(

Aki már túl van az írásbeliken, azoknak üzenem, hogy pihenjek csak. A sorstársaimnak, akiknek még van vissza 1-2 érettségi, azoknak meg kitartást és sok sikert kívánok. :)

2014. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!