Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizettek! Ha most le...

Érettségizettek! Ha most le kellene érettségiznetek újra a jelenlegi tudásotokkal, hogy menne az érettségi?

Figyelt kérdés

Semmi felkészülés, hanem a pillanatnyi agyi szint szerint hogy menne? Én tuti, hogy az matekból megbuknék, mint a szar... :D


20/F


2014. máj. 8. 22:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve érettségiztem. Nekem a törivel gyűlnének meg idén a bajaim, főleg a rövid kérdéseknél, mert csupa olyan témát érintett, ami nem volt a kedvencem soha. A matekkal elboldogulnék valamennyire, ha kezemben lenne a függvénytáblázat és dupla időt adnának rá. Magyarnál a novellás feladatot is valószínűleg meg tudnám még mindig csinálni, mert azt a saját érettségimen is improvizáltam, elég jól. :D Biológia érettségi még ugyan nem volt, de abból nagy valószínűséggel megbuknék, mert érettségi óta az egész növény- és állattant elástam valahová jó mélyre (igaz, az emberről meg a legutolsó kis bütyköt is megtanultam azóta). De ahogy írta más is, jobban sikerülnének mint némely zh. :)
2014. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Az érettségire is készültem. Most miért kellene készületlenül próbálkoznom?
2014. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A matekom valamennyivel biztosan rosszabb lenne, olyan 70%-80% közé saccolnám (anno 100%-ra írtam).

A törim valószínűleg elég rossz lenne, az esszékkel meggyűlne a bajom. Olyan 50%-ot tudnék összekaparni (93%-ot írtam).

A németem régebben 89%-os lett, most is akörül lenne szerintem, de a hallgatási nehézségének függvényében akár jobb is.

A magyarom 100%-os lett, abból szerintem egy 90-et még mindig tudnék hozni.

Emelt bioszom 95% volt, azt már biztosan nem tudnám ilyen jóra megírni. Ha sok lenne benne az emberi testtel kapcsolatos és sejtbiológiás kérdés, akkor jól sikerülne:) Kb. 70%-ra saccolom.

Fizikából közepeztem, az 91%-os lett, most olyan 70% lenne az is.

2014. máj. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

1987-ben érettségiztem, akkor úgy volt, hogy aki két választott tárgyból ír központit (a mai emelt megfelelője), annak nem kell nyelvből érettségiznie. Így lehettem kitűnő érettségin...

Ma inkább informatika, fizika emeltet választanék, nyilván ötösre (ezeket tanítom :)

Angol középszint kettes-hármas (bár annak idején németet és oroszt tanultam, de nem túl eredményesen)

Matematika középszint ötös (nyilván menne emelten is, de minek kettőnél többől...)

Töri és magyar középszint négyes vagy ötös, attól függ éppen mi lenne az írásbelin.

2014. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!