Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy sikerült a mai emelt...

Hogy sikerült a mai emelt szintű kémia érettségi?

Figyelt kérdés
Milyen véleménnyel vagytok róla, nehéz volt, átlagos? Hány százalékra számítotok?

2014. máj. 15. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Átlagosnál kicsit könnyebb volt, én úgy éreztem... De lehet hogy csak simán elcsesztem és közben meg nehéz volt :D

Majd holnap mondok véleményt a megoldókulcs átnézése után :D

2014. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
40%

Szerintem nehéz volt. Jó, biztos azért, mert emelt szint és húú, de én akkor is kitöltöttem vele azt a 4 órát. Majd holnap meglátszik, hogy mennyire eredményesen.

A cukros szöveget imádtam, a kristályosodásra számítottam, még jó hogy tegnap átnéztem. Az elektrolízis nem hiányzott, meg úgy annyira a sav-bázis egyensúly sem. Jobban örültem volna valami szerves számításnak, de hát az sajna nem volt. De volt helyette jó kis kísérletelemzés ezüsttükör próbával! :) Ok, az tetszett.. Meg a halogénvegyületes is.

Szóval nem volt olyan rossz, csak félek. Nem azon izgulok, hogy megvan-e a 20%, ezen már túl vagyok (remélem), de nekem sajnos olyan 80 kellene. Remélem meglesz, ha meg nem.. Hát még ott a szóbeli. Ha meg nem.. Hát akkor még mindig mehetek éttermi felszolgálónak az orvosi helyett. :)

Na jó, oda biztosan nem. Wáh, nem tudom. Nem tudom, hogy akarom-e tudni a megoldásokat. Még bízom a csodában, hátha tényleg összejön egy viszonylag magas pontszám.

Mondja valaki, hogy neki rosszul sikerült! :D Nem vagyok szadista, de feldobna, ha tudnám, hogy másnak rosszabb lett, mint nekem. Végülis most kvázi ellenfelek vagyunk mindenkivel, aki ugyan oda akar bekerülni. És én nem hagyom magam csak úgy kiütni! Hehe, na majd meglátszik..

2014. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elmélet szerintem nagyon gyenge volt, főleg a tavalyi feladatsorokhoz viszonyítva. Könnyen ki lehetett találgatni a dolgokat aki rendesen felkészült.

A számolások viszont nem gondolom hogy könnyebbek lettek volna.

2014. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

halihóó :)

nektek hány g nacl jött ki a kitermeléses feladatnál? és a pH számításnál mennyi lett az eredményetek?

illetve a sárgás csapadékra mit írtatok? agcl3-at vagy agbr-t?


légyszi valaki írja le, nagyon be vagyok szarva... :(

2014. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Számokra nem emlékszem, azokat szándékosan nem memorizáltam, hogy addig se tudjon frusztrálni, ha valakinek más jött ki mint nekem. :D

Sárga csapadéknak AgBr-t és AgI-t írtam. Az AgCl biztos fehér, és szerintem az AgF is.

2014. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintetek ha a kitermeléses feladatnál véletlenül csak a na2co3 moláris tömegével számoltam, attól még kaphatok pontot a feladatra?
2014. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most néztem a megoldást, nekem olyan 70% körül lesz szerintem. De ettől sokkal rosszabbra számítottam :)


Jó, hát nem a legjobb eredmény, de szerintem nem volt annyira vészes, ahhoz képest, hogy mennyit kínlódtam eddig a számolásokkal..

2014. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem is 70% körül, de úgy hogy 2 számítási feladatot egy az egyben benéztem, és nem hiszem hogy az alapból hibás gondolatmenetemre túl sok részpontszámot adnának. Idegesítő. :D Ennyit tanulok, aztán jön a kretén elektrolízis és az oxigénfelesleg.. És amikor azért szúrsz el valamit -az amúgy alapból elvi hibás gondolatmenetedben- mert rosszul számolod ki a szén-monoxid(!!) moláris tömegét, az tényleg idegtépő. Mégcsak nem is a kristályvizes nátrium karbonát, nem, a 12+16=28 okozott problémát. De ez már tényleg csak a hab a tortán. :D Hihetetlen, eddig ilyenek miért nem történtek, miért csak most?!

Szóval kész vagyok, idegileg sokkolt, de már sajnos nem tudok mit tenni ellene. Szóbelin próbálok javítani, aztán ennyi.

2014. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!