Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EMELT BIOLÓGIA szóbeli érettsé...

EMELT BIOLÓGIA szóbeli érettségije lesz valakinek 5-én? SEGÍTSŰNK EGYMÁSNAK!

Figyelt kérdés
Leírhatnánk tételeket, ki, mit húzott, ezzel segítve egymást:)

2014. jún. 3. 20:19
 111/162 A kérdező kommentje:
És ti mennyire mondtátok "tankönyvesen", vagyis olyan tudományos szakszavas megfogalmazásban??? már nagyon félek....ezeket a tételeket olvasva, van olyan amiről nem is hallottam még!!! pedig egyszerre 6 könyvből tanulok...nem tudom mi lesz:(
2014. jún. 10. 14:48
 112/162 csakegypali ***** válasza:
100%

Ne félj:D hát attól függ mit értesz szak szavak alatt:D pl a fenolt azt nem mondhattam másképpen fenol és kész:D

de nem lesz nehéz ne aggódj kedvesek a vizsgáztatók!:)

2014. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/162 A kérdező kommentje:
teljes pánik!!! jó a beszélőkém de a szóbeli vizsgán egy kuka beszédkészségei jellemzőek rám DDDD":
2014. jún. 10. 15:03
 114/162 anonim ***** válasza:
100%
Dettó:DD
2014. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/162 anonim ***** válasza:
100%

Én szombaton voltam emelt kémiából...

( A:anyagi halmaz, vegyület, fázis, homológ rendszer két példával, Avogadro törvény, halmazállapotok, stbstb. Kb 5 soron keresztül sorolva voltak fogalmak, témák,amikről beszélni kellett.

B: három kémcső tartalmának azonosítása sósavval ...a kémcsövekben AgCl, NaOH, meg NaNO3

C: izoprén meg egy másik izomériája...összehasonlítás...Bróm addíciója )

Az A tételt hagytam utoljára, az ment a legkevésbé. Elmondtam ott is,amit tudtam, igyekeztem szakszavakat használni, de egyet rosszul használtam, persze rájöttem és azonnal kijavítottam magam. A vizsgáztató tanárnő erre azt mondta, hogy mondjam nyugodtan magyarul...

Szóval ha bioszon is ilyenek lesznek a tanárok, szerintem egyáltalán nem gond, ha nem mindenhol szakszavakat használsz :)

Én is azon leszek majd, hogy csak azokat használjam, amikben teljesen biztos vagyok.

2014. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/162 anonim ***** válasza:
100%

Túl vagyok a bioszon, A tétel: gerincesek légzőszervének fejlődése + összefüggés életmóddal, B tétel Ca2+ról össze-vissza kérdések


Nem volt olyan vészes, ez még a jobb tételek köze tartozik sztem itt olvasva a többit :)

2014. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/162 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért ilyen kevés az embertan emelt szinten, ha emelt biosz kell,hogy orvosira felvételizhess.

Miért nem egyenesen csak növénytant, állattant és ökológiát kérnek? Hiszen majd ennek a tudásnak fogjuk csak igazán hasznát venni az orvosin....

Nem azért...megtanulható, de csomó időt és energiát vesz igénybe, amit embertanra is fordíthatnánk.

Na de nemgáz :D nem fogom tovább szapulni a rendszert... Jóaz, tanulunk, aztán majd boldogan halunk meg, mert ismerjük a mohák és giliszták szaporodási módjait.

Béke velünk!

2014. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/162 Evelynxx válasza:
100%

Én is ma voltam és én ezt húztam:

A: A máj

- emésztőnedvének keletkezése, hatása, útja

- fehérjék és szénhidrátok anyagcséréje

- méregtelenítő hatása

- mi a sárgaság, kialakulása, okai

- májra ható hormonok

B: Az ember evolúciója

Leginkább az Australopitechus és a Homo Sapiens összehasonlítása volt, + a magyarországi leletek és a nagyrasszok evolúciója.


Ha úgy vesszük, ez csupa embertan..:D

2014. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/162 anonim ***** válasza:
100%

Igaz :DD

Hogy ment?

Én az evolúciós résszel nem biztos,hogy boldogultam volna...

2014. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/162 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Én is ma voltam

Az A része: Az állatok viselkedése, szaporodása, k és r stratégista fajok, mit értük az állatok tűrőképessége alatt, illetve megkellett fogalmaznom az ökológiai környezet, ökológiai niche és az élettani niche fogalmát, és az ökológiai és élettani niche közötti különbséget, valamint hogy a zuzmó miért indikátor faj

A B része: Az asztmáról kellett beszélnem, hogyan köthető az immunrenszer és az idegrendszerhez, mi zajladók le a szervezetben mikor asztmás reakció következik be, mik a tünetei, hogyan alakulhat ki stb...


Az a részét úgy érzem tudtam, viszont a végén odahajolt az egyik tanár és halkan odasúgta hogy azt nem "nicsé-nek" hanem "nis-nek" kell ejteni,ami elég viccesen jött ki :)

A B részénél pedig a szövegből szedtem ki az infókat, mert az asztmáról semmit nem tanultunk...

2014. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!