Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » EMELT BIOLÓGIA szóbeli érettsé...

EMELT BIOLÓGIA szóbeli érettségije lesz valakinek 5-én? SEGÍTSŰNK EGYMÁSNAK!

Figyelt kérdés
Leírhatnánk tételeket, ki, mit húzott, ezzel segítve egymást:)

2014. jún. 3. 20:19
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/162 anonim ***** válasza:
100%

A tétel: aszpektus, zárótársulás fogalma,4 populációs kölcsönhatás

B tétel:inzulin termelődési helye, szerkezete, kezeletlen cukorbetegség következményei, konjugáció+ olyan fogalmak megmagyarázása amiről még életemben nem hallottam :D pedig az "inzulinos témát" azt hittem vágom :/


A B tétel nekem kevésbé ment...


Viszont amikor bementem 1 csaj póttételt húzott, és azt is egyből visszatette, h ő ezt nem tudja.. :/

2014. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/162 anonim ***** válasza:
100%

Ma voltam. Az A tétel: Megtermékenyítés és várandóság (ez ment) B tétel: hazai fás és fátlan társulások, bükkösök, nemzeti parkos cuccok.. :/ hát.. ez nem igazán ment. 3 nő volt bent. Ebből 1 nagyon kedves, 1 normális, 1 hárpia. A normális vizsgáztatott. Mikor ő befejezte, akkor megkérdezte a másik kettőt, hogy van-e valami kérdésük és a hárpiának mindig volt, de olyanok, h azt se tudtam, hogy fiú vagy lány vagyok..

Sok sikert mindenkinek! :)

2014. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/162 anonim válasza:
100%

A: tüdő felépítése helye szerkezete, gázcsere légcsere fogalma melyik hol zajlik, vitálkapacitás fogalma, ki- és belégzés részletezése (itt főleg az izmok mozgására meg a nyomás változására kérdeztek rá utólag) meg hogy a mellhártyának ebben milyen szerepe van, légmell


B: influenzavírusról volt egy szöveg, "önreprodukció" miért hibás fogalom a vírusokra nézve, szövegbeli gyógyszer meg védőoltások hatása közötti különbség, vírusok hogyan szaporodnak/sokszorozódnak, pl egy állatokat fertőző és egy baktériumot fertőző vírusra és utóbbival kapcsolatban milyen kísérletet végeztek ami a DNS örökítő szerepét bizonyította, szövegben szereplő fehérje hol termelődik

2014. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/162 anonim válasza:
100%

A tétel:1. fehérje monomerjei, hányféle van , hogy kapcsolódnak egymáshoz, elsődleges másodlagos harmadlagos negyedleges szerkezet hol mi milyen kötéssel kapcsolódik.

2. a monomerekből hányféle különböző 100 egységből álló fehérjét lehet létre hozni. mi a biológiai jelentősége

3.a vér sejtes elemei milyen fehérjéket tartalmaznak


B tétel : üvegházhatás

2014. jún. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/162 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, hogy ma vannak az embertanos részek. Kár, hogy ne mára kellett mennem. :(
2014. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/162 anonim ***** válasza:
100%

én is még tegnap voltam

19.tételt húztam( amikor megláttam a számát kicsit megijedtem az evolúció miatt :D )


volt egy szöveg arról hogy egy tálban lévő sörmaradványnak hogy határozható meg a kora, meg miből állítják elő, alkohol bla bla


amire emlékszem:

radiokarbonos kormeghatározás jell., számolás(puding volt, sima egyenes arányosság)

keményítő, bontása

erjedés

sörélesztő

vmilyen kísérlet eredményének magyarázata

a sörélesztőt miért nem tekintjük állatnak/növénynek/baktériumnak


a másik részében


laktóz-operon minden!

testi sejtekről kérdések

gének

gén hormon hatására aktívvá válása miért mikor hogy

meg olyan gének amiket a szervezet elnyom

jó;rossz indulatú daganat jell. példa


elég szétágazó egy tételt húztam

de így utólag mondva 'könnyű volt' lehetett volna sokkal sokkal rosszabb is ennél


-Tanárok nagyon kedvesek voltak, tényleg azt nézték hogy mit tudsz és nem azt hogy mit nem-

Fontos hogy ha nem tudod a választ akkor is mondj valamit, ha meg sem szólalsz segíteni sem tudnak és ne mond azt hogy azért hagytad ki az egyik kérdést nem tudod, -előttem volt aki így járt-.


Én amit először nem tudtam azt ugrottam, így amikor visszakérdeztek rá, egyben segítettek is :D

2014. jún. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/162 anonim ***** válasza:
100%

Én 11.én megyek szóbelire :)

Szerintetek az elég, ha a 130 tétel biológiából című könyvből készültem?

Ti miből készültetek fel?

2014. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/162 anonim válasza:
100%
Én kezdek "fosni"... holnap megyek, de amilyen tételek vannak, egyszerűen nem tudom, hogy mire számítsak:(
2014. jún. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/162 anonim ***** válasza:
100%

És kémián volt már valaki, én holnap megyek és nagyon félek.

Milyenek a tanárok, nagyon szivatnak??

2014. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/162 csakegypali ***** válasza:
100%

Én ma voltam émiából,egyáltalán nem szivattak kedvesek voltak, és segítettek is

A tételnek az alkáliföldfémek vegyületeit kellett jellemezni ezt nem nagyon tudtam

B no2 dimerizálása

C fenol, ecetsav, etil alkohol savi erősségének vizsgálata.

remélem 40 pontot összeszedtem mert a többit tudtam:)

2014. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!