Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szóbeli tételt húztatok...

Milyen szóbeli tételt húztatok emelt töri szóbelin?

Figyelt kérdés
Én is nem sokára megyek, és kíváncsi lennék, hogy pontosan milyen tételeket húztak már ki :)

2014. jún. 6. 11:56
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
Na en Matyas gazdasagpolitikajat.:-)
2014. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:

Nekem Bethlen politikai pályafutása volt...alapból szeretem ezt a témát, meg a források is elég jók voltak, úgyhogy 50 vagy afölötti pontra számítok. Írtam 3 oldal vázlatot, azt elmondtam, nem szóltak közbe a vizsgáztatók (előttem lévőknél közbeszóltak), aztán utána feltettek 3-4 kérdést, amikre tudtam válaszolni, és ennyi volt.

Egyik ismerősöm az 1868-as nemzetiségi törvényt húzta, egy másik a kereszténység kialakulását (vagy terjedését, már nem tudom) a Frank Birodalomban, egy srác pedig az EU integrációját meg szerveit. Itt azért belekérdeztek olyanokban, amiről nekem fogalmam se lett volna.

2014. jún. 10. 13:43
 23/50 A kérdező kommentje:
ja egy harmadik ismerősöm meg '56 belső eseményeit húzta.
2014. jún. 10. 14:52
 24/50 anonim ***** válasza:

Köszi kérdező, remélem...:D

Ja és szurkolok ^^

~17-es voltam c:

2014. jún. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim válasza:
Én a 15-ös tételt húztam, ami a kereszténység elterjedése volt..
2014. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
Én is túlestem rajta. :D Nekem a választási rendszer és a pártviszonyok voltak 1867-1914 között. Nem számítottam rá, hogy pont ezt kérdezik a témakörből, de nem baj. Nem szóltak közbe, remélem az jó jel, utána még 4-5 kérdést feltettek, amikre tudtam válaszolni és ennyi volt. Olyan tételeket hallottam még, hogy az 1848-as és az 1956-os forradalom, meg a termelési technikás.
2014. jún. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
Én ma reggel voltam. Gazdasági világválság kialakulását, folyamatát, megoldását húztam, Amerikára és a New Dealre fókuszálva. Nagyon örültem neki. Hajrá mindenkinek ;)
2014. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
Beszarok... 1 témakör kivételével mindent megtanultam, és pont azt húztam amiről semmit se tudtam! Pót tételt kellett húznom, az meg persze pont az volt amit nagyon jól tudok.. XVIII. századi társadalom..
2014. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
Basszus szegény utolsó :/ mi volt az, amit nem tudtál?
2014. jún. 11. 15:56
 30/50 anonim ***** válasza:

Kereszténység kialakulása, társadalmi problémái a Római Birodalomban. Még valami őskereszténységről is kérdeztek, az egyik forráson volt egy bárány, feszület mögötte, meg egy másik kép amin galambok voltak meg egy latin nyelvű szöveg. Egy szót sem tudtam erről mondani.


Elkezdtem magyarázni arról, hogy üldözték a kereszténységet egészen sokáig, majd milánói edictum, stb. De azt mondta az amúgy egyáltalán nem kedves vizsgáztató hogy ez 0-át ér amit elmondtam.

2014. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!