Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi tájékoztató és...

Az érettségi tájékoztató és záró értekezleten kötelező a részvétel?

Figyelt kérdés
Szintemelést végeztem de nem biztos hogy az értekezleteken ott tudok lenni. Ilyenkor magával von ez bármi negatív következményt?(elvégre írásbelin szóbelin részt vettem ami fontos) Vagy át tudom venni, esetleg meg tudom kapni az eredményről a papírt bármikor ha kérem?

2014. jún. 19. 19:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
85%
Szia! Én tavaly elmentem, mert azt írták fontos, hát igazából a nagy semmiért mentem el. A fellebezésekről osztották ki az eredményeket (pláne én nem is lebbeztem fel), szóval nagy hülyeség volt. Annyi előny volt, hogy mindnekinek külön megmutatták, hogy hány pontja lett összesen (írásbelin és szóbelin). De csak néhányan voltunk, szóval gondolom a többieknek kiküldték, vagy feltették az internetre). :)
2014. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem muszáj ott lenni, de azért illik ezt jelezni az iskolának. De a sorra kerülésed időpontjában biztos vagy? A végleges beosztást a tájékoztatón közlik. A törzslapkivonatért később is bemehetsz az iskolába.
2014. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz, nem mész. A tájékoztató olyan szempontból lehet fontos, hogy megtudd, hogy mikor lesz a szóbelid.

Az eredményedről a papírt, meg később át tudod venni a suliban. Év elején az előrehozott érettséginél nem mentem a zárásra, és másnap a titkárságon átvettem.

2014. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítok: Most látom, hogy szintemelőztél. Tehát emelteztél. Akkor már a szóbeli megvan. Nos, a tájékoztatón megtudod a szóbelid eredményét, meg meg tudod nézni a pontozólapot. Igazándiból ennyi jelentősége van. Illetve valaki már írta korábban, ha fellebbezték, akkor annak az eredményét megtudod.
2014. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló mit értesz a sorra kerülés alatt? Nekem még régebben kiküldték a papírt a vizsga időpontokról és a tájékoztató időpontjáról, hogy milyen vizsgabizottságba osztottak be. Többről nem tudok. Ráadásul a tájékoztató más iskolában lesz mint a vizsga volt mivel ez emelt szintű, de gondolom az eredményeket ettől még kikérhetem nem?
2014. jún. 19. 20:07
 6/15 A kérdező kommentje:

Helyesbítek, harmadik válaszoló mit értesz sorra kerülés alatt?

Igen, szóbelin és írásbelin részt vettem és megírtam, elmondtam.

Szóval akkor ha nem tudok ott lenni a tájékoztatókon attól még az eredmény meglesz amit elértem, és megkapom ugye?

Azt viszont úgy tudom hogy szintemelésnél a már meglévő középfokút nem váltja le automatikusan szóval később is tudok nyilatkozni hogy melyiket akarom? Miszerint maradjon inkább a középfokú vagy írja felül a most meglett felsőfokú tárgy bármilyen is az eredmény.

2014. jún. 19. 20:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meglesz az eredményed.

Nézd. Van már érettségi bizonyítványod. Abban a középszintű marad beleírva. Az érettségi átlagot a bizonyítványodban szereplő százalékok átlagolásából számítják ki.

Ha ezzel az emelt szintű eredménnyel jobban jársz, akkor ezt fel kell töltened a többi dokumentum közé jelentkezéskor. Ha ezzel több pontod lesz, akkor természetesen ezt számítják bele a továbbtanulásodba.

Egyszerűbb amúgy, ha beírod az eredményeidet a felvi.hu pontszámító kalkulátorába, és meglátod, hogy hány pontod lesz.

2014. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem, elsősorban az a fontos most nekem hogy emelt legyen, még ha kettes is csak. De gondolom ekkor is felül írhatom a középszintűt ha azt pár éve négyesre csináltam, ha nekem csak az számít hogy emelt legyen nem?
2014. jún. 19. 21:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Így van.
2014. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"(pláne én nem is lebbeztem fel"


Lyaly.

2014. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!