Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokaknak miért gond az én...

Sokaknak miért gond az én vallásom, miért próbálnak erről lebeszélni sokan, miért támadják és becsmérlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő, nekem is van egy vallásom, ami nem népszerű itthon, ez egy sokistenhívő vallás (tehát több istent tisztelek egyszerre) Számomra a legfontosabb az, hogy mindenki elfogadja a másik nézeteit ezen téren, hitét és gondolatait, illetve szerintem mindenkinek a magánügye miben hisz, illetve nem hisz. A kölcsönös elfogadás és tisztelet nálam alap, vagy ha nincs is meg ez, akkor minimum az, hogy hagyjuk, mindenki azt gyakorolja vallásaként amit csak szeretne, de felőlem lehet akárki ateista is


Nos, az utóbbi időben sok támadás ért engem azok részéről akik megtudták a hitem (meglátták Facebookon az adatlapomon) A támadás tartalma az esetek többségében az volt hogy szerintük "Ez egy hamis és hazug hit", "Képmutatás" vagy "Bukott és ördögi angyalokat tisztelek", holott és soha semmi rosszat nem mondtam az ő hitére. Én elfogadom az ő nézeteiket, de ők az enyémet nem és becsmérlik az istenségeim, nézeteim. Mindent megtesznek hogy "Megtérjek az ö hitükre" mert "Csak segíteni szeretnének" és hogy "Ez így nagyon nem lesz jó, figyelmeztetni akarnak", intoleráns módon meg akarjak szabni ezt az igen személyes dolgom. Szerintem nem helyes ahogyan rám akarjak erőltetni a hitüket, mikor megvan az enyém és köszönöm szépen, boldog vagyok vele.


Kérdésem, ilyen esetekben mit tehetek? Nagyon rossz érzés ez nekem...


2012. máj. 12. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözlet az emberiségben ahol ha a megszokottól eltérsz már próbálnak visszahúzni vagy kilökni.
2012. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 rajcziz ***** válasza:
100%
Próbáld meg ignorálni az egészet. Mindig lesznek ilyen emberek.
2012. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az égvilágon semmit nem tehetsz, nem a te hibád, hogy vallási fanatikusokkal vagy körülvéve. Én is másban hiszek, mint te, mégsem mondom, hogy hagyd a hited a fenébe, mert az az egyetlen igazság, amiben én hiszek. A hit egy ezerféle ösvény két pont között: az egyik te vagy, a másik pedig egy felsőbb hatalom, nevezzük bárhogy is, nincs jó, vagy rossz, ahogy igaz és hazug hit sem. Csupán intézményekről lehet elmondani a rosszat illetve hazugot, ha azok kizsákmányolják a tagjait, azok hiszékenységére alapozva, a hitről magáról nem, hiszen szépen hangzó, igaznak tűnő elvekre is épülhet egy hazug intézmény. A fanatizmus sajnos egy fertőző betegség egyes ilyen intézményekben, ami ellen szintén semmit nem tehetsz.

Teljesen egyetértek azzal, amit mondasz - abból a szembpontból, hogy az embernek kutyakötelessége elfogadni a másikat, amíg az nem árt neki, márpedig te azzal, hogy valami másban hiszel - amíg, nem áldozol fel állatokat, embereket a temetőben, és te sem próbálod másra ráerőltetni a hited, stb - senkinek nem ártasz, addig pedig senkinek nincs joga ebbe beleszólni. Merj kiállni magadért!

2012. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Bár mennyire meglepő, de én teljesen elfogadom az összes valllást és tanítását, az összes hívő embert.

Egyedül egy feltételem van:

"Ne bánts vele másokat, ne okozz nekik kárt"

Ennyi.

Úgy gondolom, ha jó ember vagy, akkor "Istennek" kedveset cselekszel és a társadalomra sem vagy káros.

Próbálom azt tanítani, hogy szeressük egymást és segítsük egymást. Mindenki más. A tudomány nézeteit sem tagadom, amik evidensek. Tehát az ateistákat is elfogadom.

A mágiában nem nagyon hiszek és nem is nagyon van rá szükségem, akkor már fordulnék Istenhez, de azt sem ítélem el, ha valakinek ez jó.


Egyedül a mások ellene elkövetett jogtalan bűn tetteket ítélem el, de azt nagyon. A jogos sem helyes és kerülendő.


Ennyi. Tudom, hogy most a nagyon vallásos embereknek nem tetszót írtam. De Istenről nem tudjuk, hogy ki-mi, hogy működik stb... És azért mert valaki mondjuk 5-ben hisz, nem gondolom, hogy annyira rossz lenne. Csak mondjuk nem értem. De az atesitákat sem értem és a monoteistákat sem.

Úgy hogy mindegy.

2012. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

12:53


Teljes mértékig egyetértek veled!

2012. máj. 12. 13:14
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

De ha érteni szeretnéd azt is, hogy miért szapulnak téged, akkor van néhány lehetőség:

1. Van valami ok, ami miatt lehet.

2. Nem tudják, miben hiszel, rosszat gondolnak. Rossz tapasztalatok stb...

3. Vannak vallások, amik azt állítják, hogy csak nekik van igazuk és ha nem hiszel mondjuk Jézusban, akkor el fogsz kárhozni, bajod lesz stb..És segíteni akarnak neked. Elhiszik, hogy rossz úton jársz és meg akarnak téríteni, mert ezt kötelességüknek érzik.

Általában a módszerek rosszak és erőszakosak soksor.


De ha lehet egy Isten, akkor minek több?

Azt jelenti, hogy valamiben különböznek (tehát akkor ezek valami emberszerű vagy szellemlények). Vagy ezek építenek fel egyet? Mert végülis akkor csak egyről beszélünk, csak más a megközelítés.

Ha ezek más személyiségek, akkor te csak x-t fogadsz el belőlük? Azt amelyik jó??

Vagy mesélj nekem erről picit, tényleg nem értek ezekhez. De ha megmondod a vallásod, utána nézek.

Ez most nem sértés akar lenni, csak kiváncsi vagyok.

2012. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Képzeld magad abba a helyzetbe ha egy ember rituális öngyilkosságot követ el gondolom te se bólintasz,hogy mivel ebben hiszel tedd meg de menj a fürdőbe könnyebb a vért törölni.


Ők egy olyan Istenbe hisznek aki ilyenért "adminisztrációs" hibáért pokolra küld. Úgyhogy nem csak nekik kéne téged hanem neked is őket. Az,hogy ez a jó akarat tényleg ér-e valamit nem számít.

2012. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szia 13:29!


A vallásomban minden istenséget tisztelek akik szerepelnek a hitemben (jókat és rosszakat egyaránt, de természetesen a jókat sokkal jobban és rossz istenséget nem is szokás megszólítani), éjjelente nem kell mindig ugyanahhoz imádkoznom (nem kötelező rendszer az éjjeli ima, nem dől össze a világ ha néha kimarad) a sok közül, mert bárkihez lehet mindig fordulni, éppen ahhoz akitől a segítséget várod, ismerned kell az istenségeim neveit, történetét és rendeltetését, illetve hatáskörét stb.


A sok istenség közül ki kell választani egyet, akivel "lelki szövetséget kötsz" a sok közül, ő az az istenség aki hozzad a legközelebb áll, ő a legszimpatikusabb számodra (ez egyéntől függ, kinek melyik), a szövetség megkötése egy jelképes rituálé keretén belül történik (pl gyertyát gyújtasz a tiszteletére és imádkozol hozzá, megkéred hogy legyen a fő szövetségesed és védelmezzen téged stb) A szövetség megkötése után természetesen ugyanúgy kell tisztelni a többi istenséget is és őket is meg lehet szólítani (sőt, illik is) a jövőben


Ezek mellet még különféle, ezzel a vallással kapcsolatos könyveket (mint pl a keresztényeknél a Biblia) kell elolvasnod és mitológiai történeket kell ismerned (pl az ezen vallás szerinti teremtéstörténet stb)

2012. máj. 12. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Így első olvasásra nekem normálisan tűnik a vallásod, így elfogadom. Csak leírtam, nem hiszem, hogy boldogabb leszel tőle:)

Mondjuk a neve is érdekelne. De ha nem szeretnéd megosztani, nem fogok megsértődni.

2012. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia 14:25!


Örülök hogy szimpatikus a vallásom és hogy el is fogadod! =) Igen, a nevét nem szeretném megosztani így nyilvánosan, remélem nem gond ez számodra

2012. máj. 12. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!