Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG - Emelt szintű kémia...

Áron192 kérdése:

SEGÍTSÉG - Emelt szintű kémia és biológia érettségi tanácsok. Milyen könyvekből tanuljak? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Szlovákiában élek és májusban fejeztem be a középiskolai tanulmányaimat. Nagyon jó eredményeket értem el, viszont ez nálunk így sem volt elég, nem vettek fel arra a főiskolára, ahová szerettem volna menni. A nyáron úgy döntöttem, hogy a céljaimat az anyaországban szeretném elérni és "otthon" szeretnék fogorvos lenni. Beszéltem pár emberrel, eddig sok biztatást kaptam és tippeket is, sőt különböző könyveket is a tanuláshoz. Azért pár dolog még mindig aggaszt. Mivel biológiából mindig is jó voltam, az emelt szintű biológia érettségit már most ősszel megpróbálom, a könyv amiből tanulok az a "130 tétel biológiából (Juhász Katalin - Vargáné Lengyel Adrien)" + a hozzá tartozó és más próbaérettségis könyvekből. Az első kérdésem az lenne, hogy elég-e ezekből a könyvekből tanulni vagy még szerezzek be esetleg valami mást is? ...Kémiából már nem ilyen rózsás a helyzet, lesz magántanárom októbertől és jelentkezek a Semmelweis egyetem érettségi előkészítőjére is, de nem tudom milyen könyvekből készüljek (hozzá teszem, szeretnék az alapoktól átvenni mindent nagy lépésekben). Azért keresgéltem is, és sok helyen ajánlották a mozaik 11-12 könyvet, ill. az alapokhoz a Villányis kilencedikes kötetet, + feladatokra az Ötösöm lesz kémiából c. kötetet...a kérdésem az lenne, h ti is ezeket ajánljátok, vagy valami teljesen mást? Mert már ideje lenne megrendelnem a könyveket és elkezdeni kémiázni is. Kérlek segítsetek, a könyvek terén is, de bármilyen hasznos tippet, jó tanácsot elfogadok bárkitől, ha esetleg van valaki aki hasonló cipőben jár az is írjon bátran. Segítségeteket előre is köszönöm.

2014. szept. 12. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az Ötösöm lesz kémiából nagyon jó, azt mindenképp ajánlom! :) Még egyetemen is ajánlják az alapozótárgyakhoz :D
2014. szept. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én anno biológiából és kémiából is a mozaikos könyvekből tanultam. Kémiából a Villányi Attila érettségi feladatgyűjteménye nagyon hasznos.
2014. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Szóval akkor az Ötösöm lesz kémiából az biztos. És a második válaszolótól szeretném kérdezni, hogy te a mozaik 11-12 könyvből készültél csak? :)
2014. szept. 13. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!