Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alapképzésre járt a lányom...

Alapképzésre járt a lányom Pécsre a / BTK PTE/ magyar szakra.3 évet végzett, aztán külföldre ment. Ha hazajön hogy tudja befejezni az egyetemet nappalin, vagy akár levelezőn, mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés
Sajnálnám a kárbaveszett 3 évet, pénzt, energiát. Köszönöm a választ

#egyetem újrakezdése
2014. okt. 10. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit hagy ki. Passziv félévből nem tudom mennyi lehet egymás után, nekünk azt hiszem kettő lehetett. Illetve 5 éves képzést be kellett fejezni 20 félév alatt attól függetlenül, hogy hány passziv félév volt menetközben. De azóta sokat változott a dolog még egyetemen belül is, én felhivnám a tanulmányi osztályt és megkérdezném.
2014. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2 passzív féléve lehet összesen, ezután ha valaki nem iratkozik be automatikusan megszűnik a hallgatói jogviszonya.

Szóval az a kérdés hogy ez mikor volt pontosan?

Melyik évben kezdet a a tanulmányait...és mikor hagyta abba?

2014. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem passziváltatta a féléveit, akkor újra kell felvételiznie. Ezek után elfogadtatja a már meglévő tárgyait (ha szerencséje van mindegyiket elfogadják). A megmaradt tárgyakat felveszi és ha azokkal végzett, mehet államvizsgára.
2014. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha befejezte az alapképzést felvételizhet mesterképzésre
2014. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!