Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Stewardess szeretnék lenni!...

Stewardess szeretnék lenni! Mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok most fogok érettségizni..Illetve más fel év múlva. Stewardess szeretnék lenni.

Már kb 6 éve ez az egyik álmom.

Nagyon szeretem az idegen nyelvet főleg az angolt,épp ezért most fogok márciusban ha minden jól megy előre hozott érettségit tenni belőle,és aztán utána pedig 1 évem lesz a nyelvvizsgára.

Tudom mennyire strapás lehet ez a munka és nagyjából tisztában vagyok a követelményekkel is és mindennel,de örülnék ha valaki aki mélyebben benne van ezekben a dolgokban azért tudna nekem pár "jótanácsot" adni.Nagyon sokat gondolkodtam már hogy minek tanuljak tovább de egyszerűen semmi nem érdekel ezen kívül és a nyelvérzékemen kívül semmi más erősségem nincs amire lehetne alapozni bármit...

Szóval tudna valaki bármilyen tanácsot adni ezzel a munkával kapcsolatban?

Köszi előre!

18/L


2014. nov. 24. 15:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon tetszik ez a szakma.Mindennel úgy ahogy van.

Biztos fárasztó meg rosszul is lehet valaki... de ezt egy stewardessnél nyilván letesztelik a tanfolyamokon.

Amit én néztem ott Bécsben van gyakorlatuk havi 2 azthiszem

2014. nov. 24. 16:23
 12/18 anonim válasza:

Stressztures, monotonitas elviselese

Ket nyelv ismerete

Emberek szeretete, segiteni akaras.

2014. nov. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én légiutaskísérő vagyok. Mint ahogyan azt már többen leírták, csak az angol nem elég. Minimum 2 idegennyelv kell ahhoz, hogy egyáltalán szóba álljanak veled. És a többi idegennyelv csak növeli az esélyedet. Van még másfél éved, de érettségi után nem akarsz továbbtanulni?! Ezt a munkát nem végezheted nyugdíjig, csupán kb 40 éves korodig. Utána, ha nincs diplomád akkor nem fogsz tudni nagyon sehol elhelyezkedni. A legtöbb légitársaság felajánlja, hogy dolgozhatsz náluk továbbra is földi személyzet, vagy irodai munkásként, de a fizetés már gyérebb. A másik dolog, hogy a fiatalabb 18 éves jelentkezőket általában elutasítják. 20 éves kor felett célszerű jelentkezni, az alatt sajnos nincs sok esélyed. Egyébként, ha nincs diplomád nagy valószínűséggel nem fognak felvenni, mert a jelentkezők többsége rendelkezik diplomával. A pedagógiai és turizmuson szerzett felsőfokú végzettség plusz előnyt jelenthet, de nem kötelező.

Amit elvárnak az az ápolt, jó megjelenés. Fontos, hogy nagyon jó legyen a kommunikációs készséged, tudd kezelni a problémákat és stresszhelyzeteket is. Mindenképp legyél határozott, beszédes és mosolygós. Nem jó, ha könnyen zavarba jössz. Nagyon fontos az úszástudás, amit ugyanúgy le fognak tesztelni mint a nyelvtudásodat. Nagyon jól át kell gondolni, ugyanis a család alapítása emellett szinte lehetetlen. Rendkívül rugalmasnak kell lenned, és meg kell értened, hogy nincs olyan ebben a szakmában, hogy munkaszüneti nap. Szenteste ugyanúgy dolgozni fogsz, mint egy átlag napon (Ezt tapasztaltam az elmúlt években).

2014. nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm ezt a sok infot!! :))
2014. nov. 25. 17:07
 15/18 A kérdező kommentje:

Nekem van egy légiutaskísérő rokonom.

Unokatestvéremnek a felesége.

Ő úgy tudom angolul beszél és németül csak középszinten ugyhogy a nyelvtudás miatt nem félek :)

És Diplomája sincs,csak egy OKJ-s képzést végzett el

2014. nov. 25. 17:09
 16/18 anonim ***** válasza:

Húúha, hát akkor bizonyára valami fapadosnál van :D De akkor miért nem őt kérdezted erről?


Na mindegy. Egyébként az OKJ-s tanfolyammal nem mész semmire, ugyanis minden légitársaságnak van egy saját 6-8 hetes tanfolyama, amin kötelező a részvétel. Így mondhatni, az OKJ tanfolyam "semmit sem ér"... De majd úgyis megtapasztalod. És ha fel is vesznek, én azért elgondolkoznék azon, mit is fogok csinálni 20 év múlva amikor elküldenek a cégtől diploma nélkül.

2014. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
ki lát 20 évre előre? szerintem senki. nézd meg, 20 éve hol voltál, és ahhoz képest most hol vagy. szóval szerintem nem az alapján kell meghozni egy ilyen döntést, hogy 20 év múlva majd mi lesz. az viszont fontos, és közelebbi dolog, hogy a családalapítással mi lesz.
2014. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Én nem vagyok Stewardess de mindig az szerettem volna lenni!

Már akkor ültem repülőn, amikor az ország 99%-nak még útlevele sem volt, ezért volt így mert apukám magas beosztásban dolgozott X állami banknál.

A lényeg! - sajnos jogi pályára mentem!!

Elvégeztem és ma van egy magánóvódám ami nagyon jól működik, és kb annyi a nettó bevételem, mint amennyi jogász évfolyamtársaim négy havi fizetése!!

Számtalan ismerősöm van, aki színkítűnőre elvégezte a gimit, elvégezte a közgázt, vagy más egyetemet, és 30 évesen még mindig trolin jár...se igénye, se pénze pl kocsira.

Az életben való boldoguláshoz, sok minden kell, de nem kizárólag a diploma. Nem mondom, ma már mindenkinek van, nekem is van kettő- a jogi mellett egy fősulis is, de lehet, hogy a magyart egy arab légitársaságnál nem is fogadnak el.

De a jó tanulási képesség, a lexikális tudás- mennyit tudsz bemagolni és visszadni, hogy csillárdnyi pontot elérve felvesznek egy sportmenedzseri szakra és elvégzed és utána hálát rebeghetsz ha havi 120-ért felvesznek valahova, és nem biztos, hogy álmaid munkahelyére- nem egyenesen arányos az életben való boldogulás képességével.

Van aki hároméves fősulival is a Parlamentben miniszter.

Más egyetemi végzettséggel is munkanélküli...

Szóval az, hogy valaki hű de jó tanuló, és majd ő biztosan egyetemre és megy és lesz belőle valaki- ez a szülői jóhiszemű naivitás...

Menj légiutaskísérőnek és az élet továbbsodor, ha valaki szereti a szakmáját, bármi is legyen az, abban könnyen tud sikeressé válni.

Ne hallgass senkire csak magadra, a belső hangra.

Fontos a fellépés a szimpátia, a kommunikációs képesség, és ugye a kapcsolatok barátok is hoznak sok tapasztalatot.

2015. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!