Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem szükséges...

Csak szerintem nem szükséges most hajtani magamat az iskolában?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, és nem érzem úgy, hogy most bármi értelme lenne annak, ha jó jegyeim lennének, mert minek igazából. Az érettségibe ezek a jegyek még úgy sem számítanak bele, és ezt az egészet, amit most bemagolnék, a centripetális a gyorsulást, a diszperzios kötést úgy is elfelejtem. Szóval, ez így logikus, nem? Vagy csak szimplán kétségbeesett mentegetőzés, hogy miért nem kell most tanulnom, és hülyeség az egész? Csak mert már nagyon elegem van abból, hogy most vagyok fiatal, erre mindenki itt erőlteti ezt az egész tanulás dolgot, pedig szerintem nulla az értelme.

2015. jan. 1. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
és annak, amit helyette csinálnál, van értelme? Meglepne, ha erre a kérdésre igen lenne a válasz. A populáció többségét az iskola tudja hasznos emberré nevelni, ha más nem azért, mert pl. megtanul gondolkodni, tanulni, és olyan dolgokra koncentrálni amihez nincsen kedve. A legtöbb amit az iskola tud adni, az a fókuszálás, átfogó világkép, időmenedzsment képessége. Ha helyette feladod, annak nem lesz jó vége, érettségi pont ide vagy oda.
2015. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem a jegyek miatt kell, sokkal könnyebb lesz később is ha most is tanulsz, alapból megszokod h tanulni kell, ha mst nem szokod meg később is lsuta leszel hozzá, másrész amit már most megtanulsz 4 év végén könnyebb lesz újból megtanulni.


Tudom h szar, mert én sose tanultam, pedig nem lettem volna hülye gyerek, mert így is jobb voltam a legtöbb tárgyól az átlagnál,dehát többre is vihettem vna ha tanulok rendesen

2015. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én vagyok pont így, mint te... akár össze is pacsizhatnánk ;)... annyi, hogy én 10-es vagyok.


Nos, én eddig hajtottam, de ahogy most elkezdődött a tanév és megtudtam, hogy hétfőtől csütörtökig 8 pénteken meg 7 órám lesz... akkor már el ment az egésztől a kedvem... mindegy az első pár hónapban megtettem mindent, de nagyon elegem volt már, hogy nem volt semmi szabadidőm, és elgondolkodtam, hogy most tényleg jó ez nekem?

És arra jutottam, hogy egyetemre vagy főiskolára úgysem megyek, mivel annyira jó tanuló nem vagyok, és amúgyis akármilyen jól megtanulom most az anyagot, az érettségi előtt úgyis újra kell tanulnom, mert kb. 3 héten belül elfelejtek mindent... úgyhogy nekem nem éri meg.

Viszont azért, hogy tartsak egy erős hármas szintet tettem egy elvárást magammal szemben...

Amiket imádok tantárgyakat azokból 5-ös, az érettségi tantárgyakból 4-es, a többiből meg 3-as, 4-es legyek... és ezzel én megelégszem.


Igazából szerintem, ha te elégedett vagy a jegyeddel amit úgy produkálsz, hogy nem igazán tanulsz, akkor szerintem oké...


Viszont szerintem legalább azt a tantárgyat tanuld amit szeretsz!

2015. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez kb. olyan kerdes volt, hogy annak, ami boldogga tesz van ertelme?

Amugy szerintem az iskola gondolkodni pont nem tanit meg. Csak konyveket bemagolni. Nem tanitanak osszefuggesekre. Onalloan gondolkodni se hagynak. Kb. olyan, hogy ha a tanar azt mondja, hogy 2+2=5, akkor azt mindenkinek kotelessege elhinni, es bemagolni, mert ha kovetkezo oran nem tudod szorol szora visszamondani, akkor az sajnalatos modon egyes. De amugy ezek mind meggondoloandoak, koszi a valaszokat.

Utolso neked meg pacsi akkor:D es ez, amit mondtal, ez jo otlet. Amugy ezt hozom is, kiveve foldrajzbol. Meg ami erdekel azt megtanulom, vagyis igazabol automatikusan megjegyzem. Meg igazabol egy tanar van, aki jol tanit, de o elkepesztoen jo. O tenyleg gondolkodasra kesztet minket, megkerdezi, hogy szerintunk mi a jo, mi mit tettunk volna xy helyeben es tenyleg nagyon jo, de kozben meg a tobbi vegigmotyogja a 'tananyagot' a tablanal, aztan az ora vegen, 45 perc elteltevel megkerdezi, hogy 'na, ertettetek?:)))'. Szoval..

2015. jan. 1. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egy alulfizetett, rosszul képzett, demotivált tanártól (aki a legtöbb, amire az életben képes volt, hogy alulfizetett, béna tanár lett...) ne várd el, hogy motiváljon a világ megváltására. A suli valóban nem tanít meg arra, amire szükség lenne, de aki nem teljesíti a követelményeket (legyen az akármilyen rossz vagy logikátlan) az nem léphet tovább az őt megillető szakosított képzésre. Ez van. Ha van sütnivalód, akkor bőven elég odafigyelni órán, ésszel lekövetni a történéseket, és akkor szinte nem is kell tanulni az érettségikre (sem), mert a szellemileg legalul elhelyezkedők szintjére van belőve.


Azt az általános kamut, miszerint az iskola kitölti az ember életét, pedig ideje mindenkinek letörölnie a kifogás.txt-ből. Én is jártam iskolába, kitüntetett évfolyamelső voltam a BME-n, közben nemzetközi kutatóprojektekben dolgoztam, és saját céget alapítottam Londonban. Még így is volt időm a barátnőmre, a számítógépes játékokra, kellő mennyiségű sportra, utazásra. Aki azt mondja, hogy egy vacak középiskola kitölti az életét, az vagy teljesen hülye vagy hazudik.


Továbbra is azt mondom, hogy leht, hogy boldogabbá tesz téged a hobbid, de az iskolánál nem valószínű, hogy hasznosabb. Ha a világ legjobb egyetemeinek oktatóitól szeretnél minőségi tudást és értékes kurzusokat hallgatni, akkor irány az EdX és a Coursera. Ha ide nem látogatsz el, akkor fogadd el, hogy lusta kifogáskereső vagy, és nem pedig meg nem értett zseni.

2015. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szukseges hajtanod magad ha vagy olyan okos h amugy is megjegyzed es tudod. Ha pedig nem akk igen, tanulj, mert kulonben eselyed se lesz kesobb. Megertem h magolni nem hasznos v szivderito de senki nem kerte. Ha megtanulod azt a par tenyt ami kell es osszefuggesegeket kotsz kozottuk akk az nem magolas, merted es talan el se felejted masnapra.

Egyebkent a furcsa az, biztos velem van a gond, de en pl a diszperzios kotesre meg a centirpetalis gyorsulasra is emlekszem mert tavaly benne volt egy dogaban ugyh emlekszem...

Mindemellett persze nyilvan elvezni akarod az eletet de arra is siman van idod. En nagyon eros gimibe jarok ugyh azert kellett tanulnom igy a vasarnapom felet erre szantam. Hetkoznap delutanonkent edzettem mert nekem a sport letszukseg, jartam kulonorakra pl latinul tanulok, meg maganorakra mert festek. Plusz van idom maganeletre is. Es sokat versenyzek, tobb sportagbol, az osztalyom kepiseloje vagyok, kozossegi munkat vegzek.

Szoval egyszeruen csak beosztom az idomet. Es mikor evvegen megkaptam a bizonyitvanyomat ( jeles, hat dicseret) akk ugy ereztem megerte. Kaptam kitunteteseket, ev sportoloja lettem es elismertek a munkamat. Ez az ertelme.

2015. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!