Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgy a legfontosabb...

Melyik tantárgy a legfontosabb? az érettségin, csak arra készülők fel

Figyelt kérdés

2015. márc. 25. 14:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
De akkor kérlek, írd le mit szeretnél, hogy legyen mihez pozitívan hozzáállni. Ha megoldást akarsz, lépj tovább a kinek-nem-normális-a-hozzáállása témáról.
2015. márc. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Szóval ha ügyvéd szeretnék lenni,mi rá a garancia hogy felvesznek ? [link]

Pontszámok a fontosak,ha elérem bekerülhetek,csak mindig a matek miatt félek a legjobban,de az mennyire fontos?

2015. márc. 25. 16:04
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevered kicsit a dolgokat? Először is, hányadikos vagy most?
2015. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Gimnazista 3 éves
2015. márc. 25. 16:12
 25/28 A kérdező kommentje:
nem úgy értem hogy gimi után,hanem majd főiskola elvégzése után mennyi az esély oda bekerülni
2015. márc. 25. 16:17
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Aha, értem.

Egyenlőre hagy az ügyvédi kamarát, először felvételizz és végezd el az egyetemet. Az államilag támogatott képzéseken központi ponthatár van, 460 pont. Önköltségesen egyetemtől függően alacsonyabb, de a nagyon minimum pontos helyeken a színvonal se jó. Ezt kétféleképpen érheted el: egyrészt a 11.-12. év végi jegyeidet és az érettségi eredményeket összesítik, ehhez hozzáadják még az esetleges pluszpontokat. A másik lehetőség, hogy csak a két felvételi tantárgy eredményeit duplázzák meg, ehhez ugyanúgy hozzáadják a pluszpontokat, így jön ki a maximum 500 pont. Jogi karon a történelem és magyar/idegen nyelv a felvételi tárgy, legalább egy emelt szinten. Ennél a számítási módnál a többi jegy lényegtelen, nem veszik számításba. A másik számítási módnál értelemszerűen minden érettségi tárgy, így a matek is számít.

2015. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt már nincs külön felvételi, csak be kell iratkoznod. Gondolom túljelentkezés esetén figyelembe veszik milyen eredménnyel diplomáztál, stb.

(Jogászképzés csak egyetemen van, főiskolán nincs.)

2015. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Igen,történelem,nyelvtanra számítottam,meg idegennyelv,csak matekra nem annyira,most aztán belehúzhatok,mert nem is tanultam nagyon,de köszi mindent
2015. márc. 25. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!