Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tüntetnek a diákok...

Miért tüntetnek a diákok akkor ha Orbán Viktor meg akarja szüntetni a "tücsök szakokat"? Miért nem mennek szakmát tanulni, akkor ha normális egyetemi szakra nem tudnak bekerülni? Miért gondolják hogy az szégyen?

Figyelt kérdés
Szégyen inkább az, hogy kutya kakit szedegessenek közmunkában egyetem után, vagy a mekiben végezzék! Ezeknek a szakoknak nincs jövője! Oda fognak kerülni, majdnem biztos, ha csak nem rendelkeznek óriási protekcióval! Valami normális egyetemi szakra kellene inkább menniük, pl. orvos, gyógyszerész, mérnök, informatikus. Nem pedig tüntetni azért, hogy a büfé szakokat megszüntesse végre a kormány(nagyon helyes lenne). Ha normális egyetemhez buták, az sem szégyen ám, akkor menjenek szakmunkás képzőbe, és tanuljanak valami életképes, normális szakmát! Ne tüntessenek a kormány ellen, és főleg ne ilyenért! A középszernek semmi keresni valója nincs az egyetemeken, őket szeretettel várják a szakmunkás képzők! Ilyen szabad bölcsészet, filozófia, ilyen-olyan isztikáknak semmi értelme nincs a világon!

#tüntetés #magyar fiatal #tücsök szakok
2015. máj. 25. 16:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
80%
Hát egy bölcsész már elcseszte, a nyelvtantanárod, aki nem tanított meg az írásjelek használatára... a "!" nem azért van, hogy azzal zárjunk le minden mondatot, de úgy látszik, neked ráragadt az ujjad arra a billentyűre.
2015. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
53%
Én bölcsész vagyok, és azt gondolom, hogy megszüntetni nem kellene. Csökkenteni valóban jó lenne, tényleg ne lehessen akárki doktor meg stb., sőt én az egész bolognai rendszert eltörölném. Nagy sz--- az egész, csomó dolgot nem tanultam az egyetemen, mert nem fér bele a korábbi 5 éves rendszer tananyaga 3 évbe. Választani kellett tantárgyak közül, pedig mind fontos volt. Én amúgy magyar szakos vagyok, és nem gondolom, hogy erőltetni kéne a tanár vonalat. Én könyvkiadóban szeretnék dolgozni, és érdekel a nyelvészet, a suliban van olyan szakirány, hogy könyvkiadást tanulok. Azért nem kéne erőltetni a tanárságot, mert akkor minden idióta tanárnak menne, például: hm... jól megy a fizika, menjünk tanárnak. Igaz, hogy utálom a gyerekeket, de kit érdekel... De abban teljesen igazad van, hogy MINDENKIT kár volt beengedni, és az is rossz, hogy tanulmányi jegy alapján felvesznek szóbeli nélkül. Az egyetemek nem tudnak válogatni a felvettek közül. Mert egy idióta is összehozhat annyi pontot, amennyi a fizetőshöz kell.
2015. jún. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
ja, és én nem voltam tüntetni, de ellene se vagyok, csak leírtam, amit gondolok
2015. jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!