Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg lehet valaki ennyire...

Tényleg lehet valaki ennyire buta és mégis orvos?

Figyelt kérdés

A minap tettem fel egy költői kérdést. A lényege az volt, hogy akinek minden megadatik, miért nem csillagos 5-ös mindenből az egyetemen. (tehát, hogy nem 2-eseket kap sokadik UV-ra, és nem 12 év alatt járja ki az 5-6 éves képzést) Tehát logikusan NEM kell 5-6 éven keresztül MINDENBŐL 5-ös legyen.

Erre voltak páran akik belém kötöttek, de ezt már megszoktam. (pedig előre is bocsánatot kértem, hogy nem akartam senkit megbántani) A kérdésemben írtam, hogy én anno, az orvosi egyetem mellett dolgoztam, sokszor volt, hogy nem volt otthon áram (kikapcsolták, mert nem tudtuk fizetni), legtöbb könyvem-jegyzetem nem volt meg, így csak az előadásokra (ami kevésre be tudtam járni) és a gyakorlatokra támaszkodhattam. Idős szüleimet ápoltam, így okkal nem voltam szín 5-ös mindenből. (és írtam, hogy ezt nem felvágásból írom)

Erre valaki írja: (a lényeget idézem, nem szóról-szóra)„Kedves kolléga! Öööööö…? végül is biztos ő is orvos lehet ilyen aggyal, bár ki tudja) akkor te mindig mindenből 5-ös voltál? Ja, persze! Az már mellékes, hogy azt írtam, hogy én OKKAL nem voltam 5-ös mindenből.

Ha valaki még egy kérdést sem tud elolvasni és azt értelmezni, csak a másikba belekötni, az hogy lehet orvos?


2015. máj. 27. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Te hogy lehetsz orvos?

Képes vagy leírni azt, hogy 5-ös?

2015. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos mèg nem szent. Nem tudom mièrt hiszik egyesek hogy akinek nehèz szakmájva van az biztos egyből művelt illemtudó úriember lesz...
2015. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem hiszem magamról, hogy szent vagyok.

Ezt sehol nem írtam, és kicsit eltértél a témától.

2015. máj. 27. 13:57
 4/10 A kérdező kommentje:

"úriember"


Ja, és pasivá sem fogok változni. :)

2015. máj. 27. 13:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt amúgy miért nem beszéled meg vele privátban?
2015. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Az eredeti kérdés, ahol lehet olvasni a válaszokat is. Az adott választ én írtam, jelenleg végzős hallgató vagyok. Nos nemes egyszerűséggel nem érdekelt, hogy milyen körülményeid voltak. Ha másokat van képed kritizálni, akkor hozd te is a maximumot. Mindenkinek vannak kisebb nagyobb gondjai az egyetemen, van aki depressziós, van aki csóró, van aki nincs jóban a családjával. Szóval, ha csillagos ötöst vársz el nyújtsd éppen ugyanezt. Ó és az eredeti kérdésben szósem volt arról, hogy te elsősorban a sok csúszásra gondolsz, azt utólag tetted hozzá kommentben. És nem kértél előre bocsánatot. Habár én megkérdőjelezem, hogy te írtad e ki egyáltalán az adott kérdést, mert akkor ott is tudtál volna válaszolni rá. Sőt privátot is írhattál volna. Ezt amit itt művelsz rendkívül inkorrektnek, etikátlannak és sunyinak tartom. És akkor fejtsd ki legyél szíves, hogy miért is lennék buta?! Buta... vicces, mert ezt a szót egész orvosi egyetem alatt soha egyetlen oktatómtól, vagy évfolyamtársamtól nem hallottam... orvos vagy te egyáltalán, vagy csak unatkozó háziasszony? A buta egy rossz kifejezés, mert nem fedi le azt, hogy az illető, unintelligens vagy csak szimplán műveletlen. Szóval miért is lennék buta? Mert nem értek egyet veled?! Ez kb. az óvodás szint.

Arról nem is beszélve, hogy az adott kérdés alatt részletesen kifejtettem a véleményem a témáról, most nem fogom ide is leírni ugyanazt.

Mindenesetre én eme kérdést látva baromira elgondolkodtam azon, hogy valóban orvos vagy-e. Mert sem a gondolkodásmódod se a megfogalmazásod sem a szókincsed nem vall orvosra. Szerintem csak szórakozol. De ha pathológus vagy nem fog gondot okozni megmondani, hogy miért kell például a pleiomorf adenómát a legtapasztaltabb sebésznek operálnia, habár a daganat alapvetően benignus.

2015. máj. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem hiszem magamról, hogy szent vagyok.

Ezt sehol nem írtam, és kicsit eltértél a témától."


Ez pedig öngól. Ugyanis a kedves hozzászólót sikerült remekül félreértened. Ő arra gondolt, hogy attól, hogy valaki orvos, még lehet műveletlen, és nem rád, hanem a szituációra értette, te pedig egyből magadra vetted. Akkor ismételt kérdés, hogy lehetsz te orvos, ha két tökéletesen érthető mondatot nem tudsz értelmezni? Vagy csak agyadra mentek a tetemek meg a metszetek? :-D

2015. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, ha nagyon idős
2015. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Saknos találkoztam már olyan dokival (paciensként) a körzetiben, aki még udvariatlan is volt -

Ahhoz képest ez semmi

2015. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jav. sajnos -
2015. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!