Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek orvosi egyetemen...

Szerintetek orvosi egyetemen 4,6-es átlag jó első év második félévében? 19/F

Figyelt kérdés
Anya nincs vele megelégedve :/ az első félévben 5,0 volt, szóval rontottam, de a tárgyak is nehezebbek voltak mint első félévben voltak és több is volt

2015. jún. 21. 13:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden tisztelet mellett üzenem anyukádnak, hogy végezze már el az orvosit, csinálja utánad! :)
2015. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Kedves utolsó, anyám is orvos, írtam is, de bizonyára az ő idejében még nem volt ilyen nagy a követelmény


egyébként a biofizika tett keresztbe

2015. jún. 23. 19:56
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elnézést, csak a kérdést és alatta a szöveget olvastam el, amit írtál. Hát, nem tudom... Azért annyira nem volt más.. Persze, nyilván ahogy fejlődik az orvostudomány, egyre több a tananyag is, de alapvetően ez volt az anyag, elvárás régen is szerintem. Szerintem irreális dolog elvárni egy hallgatótól, főleg az első két félévben, hogy 5-ös legyen az átlagja (vagy ha több kreditet vesz fel, akkor 5 fölötti). Nekünk a dékán mondta konkrétan azt az évnyitón elsőben, hogy az első két év a túlélésről szól, hogy bent maradjunk.
2015. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat az okoskodásért, de szerintem ez adottság függvénye is. Nem akarom ragozni magamat, de én pl. középiskolában matekból végig bukdácsoltam, pedig a lehető legjobb különtanárokhoz jártam, több helyre, és otthon is rengeteget matekoztam, mégis épp, hogy átmentem érettségin. Viszont pl. bioszból otthon nem sokat tanultam, sokszor bejelentés nélküli dolgozatot is megírtam simán 5-ösre, és simán letettem emelt szinten is az 5-öst, matekból meg sokszor karót írtam, pedig be volt jelentve és folyamatosan készültem rá előtte.

Felvettek 3 éves a SZTE-GYTK-ra és az anatómia, biosz, élettan simán 4-es 5-ös volt (igaz ezek gyógyszerészetin nem olyan kemények mint az orvosin), de matekból meg harmadszorra sem teljesítettem a zh-kat, ezért kivágtak onnan!! Most az orvosira és fogorvosira jelentkeztem, nagyobb reményekkel...

Meg nálunk sok zh volt, hogy csak 70%-tól 2-es, de 90%-tól már 5-ös, szóval sok tárgynál csak árnyalatnyi különbség van 2-5 közti jegyekig.

Bocs a fárasztásért, de szerintem ennél árnyaltabb a kép, legalábbis nálam!! De ha te mindenből ilyen jó vagy, akkor gratula!! :) :)

2015. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!