Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyugtasson meg valaki ez igy...

Nyugtasson meg valaki ez igy lehetséges?

Figyelt kérdés
Főiskolán az egyik órámon csak 3 hiányzás a megengedett, de ezt átléptem sajnos és nincs lehetőség bepótolni. Nyilván vizsgázni sem fogok tudni belőle emiatt. A következő félévben felvehetem? Csak mert ez a kurzus 2 féléves. Tehát ha megint felveszem ezt jövőre, akkor a tanterv szerinti következő kurzust is felvehetem vele párhuzamosan?
2010. márc. 3. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez nem alapja és feltétele más kurzusnak, akkor igen.
2010. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden főiskolán más a helyzet. Legbiztosabb választ a TO-n kapsz, de szerintem nem, mivel ilyenkor a 2. félév előfeltétele általában az első.
2010. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem felveheted párhuzamosan a két tárgyat, feltéve, hogy az egyik nem feltétele a másiknak és meghirdetik. Ha nem szokták mindkét félévben meghirdetni, akkor érdemes szólni a Tanulmányi osztályon, vagy a tanárnál, hogy hirdesse meg az első féléves tárgyat is. Viszont ha ez szeminárium, akkor csak abban az esetben tudod teljesíteni, hogy bejársz az órákra és háromnál többet nem hiányzol.
2010. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!