Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segííííítsééééég! Pánikbeteg...

Segííííítsééééég! Pánikbeteg vagyok? Valaki nyugtasson meg.

Figyelt kérdés
Eddig ritkábban fordultak elő ezek a tünetek, de az utóbbi hétben minden egyes nap. Nemtudok sokáig koncentrálni egy dologra,például ha a monitort nézem már 2 perc után elkezdek hunyorítani..és ugyanezvan ha figyelni szeretnék valamire.Szédülök,zsibbadnak a lábaim,multkor remegtem,fáj a fejem, megijedek ilyenkor és nehezen nyelek....kiszoktam nyitni az ajtót,hogyha rosszulleszek netán,akkor anyu egyből észrevegye ha elmegy a szobám előtt...nemmerek itthon maradni egyedül mert félek az újabb rosszulléttől...17 éves létemre anyu velem alszik már 3 napja :SVoltam vérvételen ,megjött az eredmény, bevittem az orvoshoz, aztmondta makk egészséges vagyok, semmi eltérés nincs a vérképemen..viszont azt olvastam,hogy a pánikbetegség fél órán belül éri el a csúcspontját,majd elmúlik...de nekem ez egész nap fenn áll..remegni nem remegek egésznap, az csak ritka..viszont egésznap szédülök,fáj a fejem,és nemtudok koncentrálni semmire,mert 2-3 perc után már hunyorítok...este is szédülök, van hogy lecsukom a szemem és akkor is..mi bajom lehet? /ja és nemvagyok terhes/
2011. febr. 4. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A pánikroham tarthat akár több órán keresztül,de előfordul,hogy valaki egész nap rosszul van,de akár pár perces is lehet.A tünetek is változhatnak.Viszont!Nem ártana megnézetni a szemed,mert a hunyorgás nem pánikos tünet.Lehet,hogy szemüveg kellene és a rossz látás okozhat szédülést , a furcsa tünetektől való félelem pedig generálhat pánikbetegséget.Tehát, lehetsz pánikbeteg,de az is lehet,hogy az egész rosszullét sorozatot a szemed váltja ki.Ha az megjavul, a pánik is el fog múlni.
2011. febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de tökéletesen látok, 99 % hogy semmi baja a szememnek,de azért elmegyek megnézetni..de nem azért hunyorítok mert fáj a szemem vagy mert elhomályosul előttem amit épp nézek, hanem azért mert szédülök a semmitől kb..
2011. febr. 4. 10:52
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Én viszont inkább egy CT-t csináltatnék. Ezek a tünetek egyértelműen nem pánikos tünetek, ezt nyugodtan kizárhatod. Ez nekem inkább szervi bajnak tűnik, és van egy olyan érzésem hogy valamiféle agyprobléma lesz, általában azok szoktak hasonló tüneteket produkálni.
2011. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg simán lehetnek a pániknak,szorongásnak ilyen tünetei.Nekem is volt hasonló,söt most is van mert sajna abbahagytam a bogyót,tegnap óta szedem újra.Érdemes azért megvizsgáltatni magad,de szerintem nincs az agyadnak semmi baja.Valamitől elkezdtél stresszelni,amire még rá pazáztál.Lehet ilyen?
2011. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is CT gyanús! Ezek mind idegrendszeri rendellenességekre utalnak. A zsibbadás, szédülés, remegés, koncentrációs-zavarok, mind jöhetnek idegi alapon. És az ilyen problémák vérképből nem fognak kiderülni.
2011. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz kell fordulni! (és vagy pszichiáterhez)


Nagyon rossz megoldás, hogy anyukáddal alszol, a pánikbetegek nagy problémája a kialakult dependencia, hogy más nélkül már nehezen léteznek.

Tényleg, ezzel szakemberhez kell fordulni, mert ő tud csak segíteni hatékonyan.

2011. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is 17 vagyok és pánikbeteg én például mindent bebeszélek magamnak ha már van valamilyen bajom hogy ez van velem, meg az... na mind1 ez hosszu... De én mindent mindíg bebeszélek magamnak bármiről legyen is szó! Ha pl: valaki beszól nekem bármit én azt úgy magamra veszem, és fenyegetőnek érzem! Az ilyesmit megjegyzem még ha pohénkodtak is és rendkívül sértőnek találom, rettentően idegesít főleg ha megismétlik később is! Na akkor már azon vagyok hogy aki/akik megsértettek vagy kötekedtek azokat eltávolítsam az utamból és mégcsak mégegyszer rámsem nézzenek! De ha mégis megpróbálnak velem ujra kötözködni akkor bevetek mindent ellenük ekkor már idegileg kiakadok és agresszívvé válok összehívok mindenkit akit csak lehet és a védelmezésemre állítom őket és azok ellen akikkel probléma van! (Ezt az agresszív viselkedést csak végső esetben vetem be akkor ha már tényleg van miért. Ezt a suliban szoktam csinálni ha kötekednek vagy ilyesmi... (Pár személyzeti tag is akad a suliba akik velem vannak és segítenek, őket nagyon szeretem!) Szerintem ez amugy normális dolog és csak önvédelem. Általában jól kezelem a problémákat és igyekszem kerülni az agressziót. Csak néha mindíg másokban csak a szálkát látom meg és félreértem őket ezért inkább egyedül szeretek lenni! Ez akkor van ha rosszkedvem van de elgondolkodom ilyenkor magamban és helyesen döntök utána! Szóval akivel igazán bajom van az tényleg megérdemli amit kap tőlem! Van hogy tanácsot kérnek tőlem a barátim mert én mindent annyira jól átlátok szóval a döntés hozatalommal nincs baj sőt nagyon is jó ezekszerint! Én csak azt utálom ha akiben bízom vagy kedvelem megbánt vagy nem segít ha kérek tőle valamit. Ekkor beszélek be mindent magamnak hogy nem is barátom meg stb. Na ez egyszer, másrészt azt hogyha beteg vagyok és a panaszaim alapján én már eféle meg aféle rossz betegségre gondolok ekkor könnyen gyógyszerhez fordulok pl: enyhe fejfájás vagy hőemelkedés esetén én már rögtön a gyógyszert kapkodom. Ha komolyabb a baj akkor már idegesleszek, reszket a kezem, ekkor már a szívverésem is felgyorsul na akkor már azt mondom hogy fáj a szivem és mégjobban izgulok ha nem nyugtatnak meg akkor már a levegőt is kapkodom és rettentően bepánikolok ekkor már azt mondom hogy rosszulvagyok és az orvosnál kötök ki akit ha meglátok megnyugtató érzés! Szóval én könnyen mindentől berezelek, félek, nem bízom másokban, ellenséget látok bennük, és sokszor egyedül szeretek lenni! Ez most mi depresszió szerinted ez a szorongás? Pánikbeteg is vagyok az fix de már még én magam sem tudom hogy mit higgyek magamról sokszor még magamban sem bízom! Én is pánikbeteg vagyok gondolhatod ebből. A mulkor pl: egy kiskutya belémharapott nem nagyon de megijedtem mert eléggé vérzett és nem éreztem egy ideig az ujjam! A többiek azt mondták nem lessz semmi baja, kössem be nemsokára jobb lesz! De én csak arra gondoltam hogy veszett a kutya meg nem fogom érezni az ujjam ezért fejvesztve este 9-kor felmentem a háziorvoshoz akinek mondtam hogy a kutya harapott meg ő lefertőtlenítette a sebet és adott egy tetanuszt... csak én annyire féltem még nem mentem az orvoshoz addig a kezem reszketett és a szívem is úgy vert hogy csak na! Másnap kiderült hogy feleslegesen aggódtam mert a kutya nem veszett! Szerintem te is csak pánikbeteg vagy mint én nyugi semmi több bár ez éppen elég szerintem annyira kiakad az ember ha valami történik vele! ááááááááá Én néha még hányok is az idegől meg hát egyébként is sok a savam szóval na.. de nem kell angódni ez csak egy betegség álltalában azoknál fordul elő pl: akik kiskrukban azt látják hogy a családban valaki beteg vagy ilyesmi és ezért később ők is azt gondolják hogy ők is olyan betegek lesznek mert azt látták érted? Nekem az orvos is mondta hogy én pánikbeteg vagyok. Egyébként ha szeretnél velem beszélni írj privit és én segítek neked bármiben! A betegségekről is sokat tudok szinte már ha elmegyek az orvoshoz ugyanazt mondom majdnem amit ő én már tudom hogy mi a bajom és naggyából azt is milyen gyógyszer kell. (Lassan már latinul fogok beszélni! XD) De ha bepánikolok akkor nem tudom mit higgyek mindent bebeszélek magamnak de ha higgadt vagyok akkor minden oké! :D Szóval írj ha valamit nem értessz vagy ha tanácskell mert én szivesen segíteg mert tudom milyen jó érzés ha rajtam segítenek.
2011. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na ezt eléglessz elolvasnod! :D Néha annyit beszélek/írok áááá de ilyen vagyok :D
2011. febr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia. Én 20 éves vagyok. Két hónapja voltam teljes vér -és vizeletkép vizsgálaton én is, kiderült, hogy egészséges vagyok. Azonban én is rosszul lettem egyszer, majd egy másik alkalommal is, aztán szinte állandósult, ugyanúgy, mint neked.

Az orvos azt mondta, hogy pánikbetegségben szenvedek. Nekem is eléggé gyakori, hogy szédülök, akár egész nap is, és én sem tudok koncentrálni, vagy nagyon nehezen, mert sokszor jár az a fejemben, hogy milyen bajom lehet éppen, vagy csak állandóan vizsgálgatom magam.

Én is anyukámmal aludtam pár napon keresztül, amikor nagyon rosszul éreztem magam, viszont ettől el lehet szakadni, és tényleg érdemes is.

Próbáld meg ugyanúgy élni az életed, mint eddig, hiszen lényegében teljesen egészséges vagy.

Hogyha úgy érzed, hogy nyugodtabb lennél, ha csinálnának rajtad egy CT-t, akkor érdemes, legalább tudni fogod, hogy tényleg nincs baj. :-)

Nekem bármikor írhatsz, hiszen pár évvel idősebb vagyok nálad, hátha tudok segíteni!

Légy egészséges! :-)

2011. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én most kezdtem el szedni a B-MAX nevü gyógyszert mert jónak tünt ezek alapján:


A B-MAX Multivitamin megfelelõ arányban, a szervezet számára legfontosabb vitaminokkal támogatja az egészségünket, növeli ellenálló képességünket a

multivitaminban található B-vitaminokkal, folsavval és biotinnal, melyek hozzájárulnak az idegrendszer egészséges mûködéséhez, javítják az emlékezõtehetséget, segítik a koncentráló képességet, valamint enyhítik a depressziót, és az álmatlanságot.

A C vitamin az immunrendszer működését erősíti, antioxidáns hatású vitaminunk.

A Ginseng gyökér természetes hatóanyagai segítenek a szellemi és fizikai kimerültség leküzdésében.

Főbb összetevők:



C-vitamin (500mg/tabletta)


B1 (50mg/tabletta)


B2 (50mg/tabletta)


B6 (20mg/tabletta)


niacin (18mg/tabletta)


pantoténsav (6mg/tabletta)


folsav (200mcg/tabletta)


biotin (150mcg/tabletta)


B12 (50mcg/tabletta)


Panax ginseng kivonat (100mg/tabletta)


A ginzeng készítmények fogyasztását nem ajánlják terhességben, szoptató anyáknak, magas vérnyomásban szenvedőknek, asztmás és tüdőgyulladásos betegeknek, valamint véralvadási zavarokkal küszködőknek.


Multivitamin meg nyugtat is meg is rendeltem ha vakit érdekel irjon

2011. márc. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!