Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma? SOS! Valaki aki...

Toxoplazma? SOS! Valaki aki jártas ebben a témában, nyugtasson meg, mert napok óta ezen rágódok. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Most hallottam erről a betegségről,rendesen utána néztem hogyan lehet elkapni,nem is ez érdekel,hanem vannak kétségeim.Még mielőtt tudtam volna h terhes vagyok,b.nőimmel és gyerekeikkel játszótereztünk,homokozóban.Egyik kis mintát segítettem kiönteni homokból a b.nőm fiának,kicsit homokos lett az ujjam,nem sokkal később rágyújtottam.Nem láttam semilyen ürüléket a homokozóban,szerintetek elkaphattam a toxoplazmát,ha esetleg régebben 1macska wcnek használta a homokozót?Úgy tudom max 1 hétig fertőz az ürülék ha van benne parazita.Nyugtassatok meg,dokim csak 2hét múlva lesz,akkor tudnék beutalót kérni erre a vizsgálatra.
2011. júl. 7. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

NEm hiszem, hogy bárki így online teljes bizonyossággal azt tudná mondani, nem kaptad el, vagy épp azt, hogy elkaptad.

Amúgy ha kapsz is beutalót, lehet,hogy a vérminta kiértékelése is több hétig tartana, szóval ne parázz,szerintem teljesen felesleges.

A másik, nem minden macska fertőzött, tehát ha még használták is WCnek a homokozót, (ami nyitott homokozónál szinte biztos) nem valószínű, hogy pont egy toxós macska ürítkezett oda, ahogy az sem, hogy neked mikrosérülések voltak az ujjadon, amin keresztül fertőződhettél volna.

De akkor gondolom nyers hússal sem érintkezel, vagy mosatlan gyümölccsel...

Ennyire nem kell ám félni mindentől a terhesség alatt!

Én is megcsináltattam a szűrést,kiderült, hogy sosem kaptam el, tehát nem vagyok védett.(kertes ház, macskák) Végigizgultam a terhességem, teljesen egészséges kisfiút szültem. Most ismét gyermeket várok, azért egy szűrést a biztonság kedvéért megcsináltattam, már rég el kellett volna mennem a leletért, de már annyira nem izgat.

2011. júl. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló szépen összefoglalta, én is hasonló véleményen vagyok.


Ha frissen elkaptad, legfeljebb gyógyszerrel kikezelnek, de semmi baja nem lesz tőle a babának, sem pedig neked. Egyszerű vérteszttel kimutatható, de valóban hetek múlva van csak eredménye.


De kicsi az esélye, hidd el. :) Én azért vagyok védett, mert volt életem során vagy 20 macskám, többször csípett meg kullancs (az is fertőzhet!), szóval csodálkoztam volna ha nem kaptam volna meg a fertőzést korábban. :)


34+2 hkm

2011. júl. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy ennyitől elkaptad.

Nekem 3 hete lett meg az eredmény,azért csináltattam,mert mióta megszületett az első babám már közben lett egy macskánk. Ez azt jelenti,hogy alomtakarítás,etetés,simogatés, a környéken rengeteg kóbor macska is van akik az udvarunkon rendszeresen vizelnek.

Ezen kívül gyerekkoromban kb 10 éves koromig volt macskánk, folyamatosan.


Az eredmény mégis negatív lett.

Nem a legjobb (mert azt jelenti,hogy nem vagyok védett,elkaphatom),de nem is a legrosszabb (tehát nincs friss fertőzésem)


Szóval: én 10 év gyerekkori és 1,5 mostani macskázás (alomtakarítással!!!) mellett nem kaptam még el,ezek alapján elég kicsi az esély,hogy te most épp megfertőződtél.


Minden jót!

2011. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem ez az egy alkalom igazán veszélyes, hanem hogy ez a fertőzés elég könnyen elkapható homokozón kívül is.

Ha aggódsz, menj el az orvoshoz, akár a helyetteshez is, és csináltatsz vértesztet. Ebből kiderül, van-e ellenanyag a véredben, és védett vagy -e a fertőzéstől. Szükség esetén később új vérvizsgálatot végeznek, és ha emelkedett az ellenanyagszint, ebből diagnosztizálják a fertőzést. Emiatt kell most orvoshoz menned, mert csak a változásból lehet érdemi következtetést levonni.

Egyébként kerüld a nyers húst, a lágy sajtokat, pasztörizálatlan tejet is, ezek is közvetíthetik a fertőzést, ami tényleg veszélyes a magzatra, és nem csak a kora terhességben. De az is igaz, hogy kezelhető, és vannak, akiknél maradványtünet nélkül gyógyul.

2011. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem magamat féltem hanem a babát,most vagyok 16hetes terhes,18hetes leszek mire dokihoz jutok,meg 1-2hét mire az eredmény megjön.Sehol sem találok arról leírást h ha pozitív az eredmény nem e késő ennyi idős terhesen már a gyógyszeres kezelés.
2011. júl. 7. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem simán elkaphattad, de akár már korábban is. Ez egyébként semmi tünetet nem okozó betegség, ráadásul biztos, hogy közel sem annyira veszélyes, mint leírják, mert nekem 3 éve kötelezően 4-szer nézték annak ellenére (minden vérvételnél), hogy az első vizsgálatból kiderült már 5 éve, hogy védett vagyok.

Most meg ha nem is végeznek ilyen vizsgálatot, akkor felesleges lehet, úgyhogy nincs mit izgulnod.

2011. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Zorana ***** válasza:
Ne parázz ! 3 macskám van, most 30 hetes a baba. A toxom negatív lett. Nem kell rémüldözni a neten található "infoktól" ! És az hogy a homokozóban szeded össze ... nagyobb esélyed van a nyers hústól vagy a zöldségektől amit esetleg nem mostál meg rendesen. uh nyugi van !
2011. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy így megfertőződtél.Viszont a nikotin se tesz jót a babádnak..
2011. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,valamennyire megnyugodtam.Elgondokodtam h mennyi mindennek kellett volna stimmelnie h elkapjam.Pont 1 fertőzött macskának oda wc-zni,a paraziták meg 3nap múlva fertőznek kb.1héten át...és ez pont akkor történik mikor mi ott voltunk....kicsi az esély,de nem nulla.Azért csináltatok tesztet,akkor leszek igazán nyugodt.
2011. júl. 7. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, nagyon sokan átesnek rajta, anélkül, hogy tudnának róla. Nálam is a terhesség során derült ki, a vérvétel eredményében az is benne volt, hogy már volt. És valóban nem minden macska hordozza. Most hány hetes vagy? Ha nagyon az elején voltál, mivel nem tudtál róla, lehet nem is maradt volna veled a baba, ha megfertőződtél volna.De ezt csak gondolom. Ne idegeskedj, bár én is hülyére izgultam magam, de rosszabb, ha az ideggel ártassz a picinek.
2011. júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!