Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosnak vagy mérnöknek menjek?

Orvosnak vagy mérnöknek menjek?

Figyelt kérdés

Ha lehetne, mindkettő lennék. Nagyon érdekel a biológia, kémia, fizika, földrajz, matek. De olyan szinten, hogy több ilyen témájú könyvem van, szabadidőmben is ezzel foglalkozom. Jó tanuló vagyok, szerintem mindkettőre lehetne esélyem.

De nem tudom, hogy melyik érné meg jobban. Tanácstalan vagyok, mert a családban sem tudok erről senkivel sem beszélni, és nem sok időm van már.

Mindkét szakmában bármilyen irány érdekel, de komolyan.

Amúgy az is egy kérdésem lenne, hogy pl. egy gépészmérnök mennyit tanul? Csak azért kérdem, mert volt egy elég rossz tanuló ismerősöm, aki az lett. Pedig szívesen lennék az, de zavar, hogy akkor ennyi erővel bárki lehet az nagy nehezen? A másik meg, hogy lány vagyok. Mindig is zavart, most meg még jobban. Ha mondjuk bekerülnék egy ilyen suliba, akkor valószínűleg főként fiúk lennének, így feltűnő lennék, talán jobban oda is figyelnének rám, értitek. Ez akadályozna az elhelyezkedésben?

Amúgy melyik éri meg jobban? Az is fontos, hogy melyikkel fogok többet keresni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)



2015. júl. 15. 22:36
 1/6 anonim válasza:
Bionika?
2015. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Wow, erre nem is gondoltam, nagyon tetszik, köszönöm! :)

Amúgy ezzel el lehet helyezkedni? Akár külföldön is?

2015. júl. 15. 23:06
 3/6 anonim válasza:
Szerintem el lehet, meg azért is írtam mert írtad hogy orvos meg mérnök is szívesen lennél:)
2015. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, ez nagyon klassz, köszönöm! :)
2015. júl. 16. 07:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvosi vagy mérnöki, aztán egészségügyi mérnök MSc! :)
2015. júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mivel több irányban érdeklődsz, nem csak a kémia,biosz fizika irányában, ezért én mérnökit ajánlanék. olvasgass utána, hogy melyik BSC-vel milyen MSC-re tudsz elmenni. mert lehet kombinálni, pl biomérnökiről elmész vegyészmérnök Msc-re. ez csak egy példa volt, de ha ilyen szélesebb az érdeklődésed, akkor érdemes több irányban is tanulni, ezzel több lábon is meg fogsz tudni élni véleményem szerint.


az, hogy villamosmérnökin vagy gépészmérnökin kevés lány lesz , ne zavarjon. persze, ha tegyük fel te lennél az egyetlen lány a csoportban, akkor érhetnének rosszindulatú pletykák, hogy biztos körbeadnak stb.. de ha tényleg tanulni mennél oda, és ez érdekel akkor ne tántorítson el. biztos lenne más lány is.

és az, hogy "hülyébbek" is elvégzik, ne törjön le. nem mindegy , hogy valaki 10 év alatt bukdácsolva megszerzi a diplomát, vagy pedig tisztességesen, és nagy tudással, érdeklődéssel hagyja el az egyetemet. egy állásinterjún kiderül, hogy valakit tényleg érdekel -e az adott szakma, vagy csak a pénz miatt megy.



szóval én az orvosit nem ajánlom, azt akkor ajánlanám, ha írtál volna arról, hogy szeretnél emberekkel foglalkozni, segíteni nekik stb. tudom, hogy nem minden orvosit végzett dolgozik emberekkel, elmehetsz ezzel kutatni is, de szerintem ha más is érdekel akkor mérnökire menj. mert orvosin matek nem nagyon kell.jó, kellhet, de olyan mélyen nem fogod tanulni, mint egy esetleges mérnökin szakon,.

bár azt ajánlom, hogy emeltezz bioszból és kémia/fizikából.

akkor esélyed lesz az orvosira is beadni a jelentkezést és pár mérnöki szakra is, főleg ha a fizika emeltet választod. mellette egy jó matek közép érettségi szerintem elég, mivel gondolom kitűnő vagy és az érettségi átlagod is jó lesz.szóval ha nem tudsz dönteni februárig, akkor írd be az orvosit és a mérnöki szakot is ami érdekel.azon még júliusig módosíthatsz majd. de meg ne bándd később, hogy nem írtad be

2015. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!