Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan szavakat...

Tudnátok nekem olyan szavakat írni amik ritkák és intelligens emberi tulajdonságra utalnak?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és a barátnőm azzal jött hogy neki bővebb és intelligensebb szókincse van. Beszeretném bizonyítani neki hogy ez nem igaz. Mint például ilyen hogy:a attraktív, éktelen, javallat, halef, exitálás, monumentális, teória, nobilis, szürreális, prudens...stb

2015. júl. 18. 15:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Még annyit, hogy azért mert ismered ezeknek a szavaknak a szótári jelentését, még nem biztos, hogy tudod őket megfelelően alkalmazni. Pl. előbb a hozzászólásodban a "prudens" jelző használata tényleg sznobizmusnak hat. Nem helyénvaló, egyszerűen nem illik oda ez a szó. Amíg nincsenek érvényes gondolataid, amiket érdemes kifejezni, addig fölösleges a kifejezés minőségét magas szintre emelni. Start small.
2015. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Koszonom aki tudott normalisan valaszolni nekem:)
2015. júl. 18. 20:59
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
A kérdés kiírója olyan minősíthetetlen trágár üzenetet küldött nekem, amit ide be akartam írni a többiek tájékoztatására, de nem ment át az automata trágárságszűrőn. A privát leveleknek nincs trágárságszűrőjük? A válaszolókat akadály nélkül lehet verbálisan durván inzultálni? Remélem, örökre kitiltják.
2015. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

hát 13-as ő intelligens akar lenni... ezt is meg kéne tanulni, hogy nem a szótárból kigyűjtött szavakon fog múlni, hanem, hogy milyen jó lélek, szívjóság és átélés van a szavaiban.


"Szavaid alapján igazulsz meg, és szavaid alapján vonsz magadra ítéletet.” (Mt12,37)

2015. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 BringaManó ***** válasza:
65%

"ő intelligens akar lenni..."

Félreértés!, eddig erről abszolút szó sem volt. Csak annak szeretne tűnni.

(Az más kérdés, hogy az sem megy. Most kereshet szegény egy szűkebb szókincsű "barátnőt"...)

2015. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Miért vagytok ennyire élettelenek?
2017. máj. 18. 22:31
 17/17 anonim ***** válasza:
35%

Bár már régi a kérdés, de szerintem sem te, sem az állítólagos barátnőd nem vagytok okosak, intelligensek, sőt. :D Kész röhej, hogy idiotizmusod ezen fokán még azon rágódsz, hogyan is látszódj intelligensnek. Bár kétségtelenül nem ezt akartad a nagyérdeművel közölni, de te saját magad bizonyítottad be a tudatlanságod és szellemi barbárságod. Lehet akármilyen ékesen csengő a szó, a gondolat, ha nincs mögötte értelem, ezt jegyezd meg. :) Egyébként, ha már okosabb nem is, igényesebb azért lehetnél, ez alatt értem, hogy a helyesírásod csapnivalóan rossz, szinte fizikai fájdalommal járt a kérdésed és hozzászólásaid elolvasása.

Mellékesen itt hagynék neked egy, a helyzetedhez igazán illő közmondást:

"Madarat tolláról, embert barátjáról." :)

2018. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!