Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia érettségire való...

Biológia érettségire való felkészülés?

Figyelt kérdés
Emelt biológiára milyen könyveket javasoltok,illetve vannak számítási feladatok emelt biológia érettségin ?

2015. júl. 28. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak magántanárok, akik erre készítenek fel.
2015. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szóbelire nagyon jó a 130 tételes könyv, írásbelire sokféle tesztes könyv van, tanulni a mozaikos jó, Oláh Zsuzsás könyvek, ezekből nagyon jóra meg lehet írni. Tölts ki korábbi feladatsorokat hogy tudd magad ellenőrizni is.
2015. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm a válaszát.
2015. júl. 28. 21:08
 4/5 anonim válasza:
Én is a 130 tételes könyvet és a mozaikos könyveket tudom ajánlani, de tudtommal a mozaikos néhol sok volt, néhol hiányos, ezért én netről letöltöttem még Szerényi Biológia érettségizőknek 1-2. kötetét, ami az érettségi követelményrendszer kidolgozása. Az előző érettségik kitöltése is fontos;) Plusz nekünk fakton meg kellett rendelni a Nagy biológia feladatgyűjteményt, és annak megoldókulcsát (szintén Szerényi).
2015. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A "Mit gondolsz a Panemsulis biológia könyv elég?" kérdésre adott 17. választ ajánlom a figyelmedbe. Az a Panemsulis könyv a követelményrendszert lefedi. Igaz, abból a könyvből nem lehet mazsolázni, mindenestül megtanulandó (néhány részlet kivételével, ami külön jelölve van), viszont elegendő tudást tartalmaz az érettségihez. Jelölve van benne, hogy mi kell a középszinthez, mi az emelt szinthez és mi a további kiegészítés. Ezen kívül a gyakorláshoz nem nélkülözhető a korábbi érettségi feladatsorok megoldása. A szóbelihez viszont a 130 tételes könyv nem mértékadó és nem is jól használható, mivel a követelményrendszertől tökéletesen független, tehát a tételek nagy része fölösleges többlettudást vár el, és nem is hasonlít a valódi tételekhez.

Aláírás: egy jószándékú és tapasztalt biológiatanár

2015. aug. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!