Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbánom, ha nem megyek...

Megbánom, ha nem megyek gólyatáborba?

Figyelt kérdés

Eddig mindenkitől azt hallottam, hogy nem érdemes kihagyni, nagyon jó lesz. Nagyon sok ember nem megy, sőt a többség. Amúgy sem vagyok az a bulizós, piálós. Nem az én világom az, hogy több nap berúgjak. Szerintem ez inkább a szervezők erőltetik, hogy itt most mindenkit meg fogsz ismerni, nem boldogulsz, ha kihagyod.

Eddig akartam menni, de már nem vagyok biztos benne.


2015. aug. 12. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Többször átfutott rajtad a döntés , nem kell erőltetni .
2015. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Én megvoltam nélküle
2015. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
A kapcsolatépítést elképesztő módon segíti. Nyugodtan menj. Nem kell holrészegre inni magad feltétlenül
2015. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is először így voltam vele,hogy menni akartam,aztán mikor megláttam a gólyatábor programját,na akkor eldöntöttem,hogy nem megyek (valami zempléni kirándulás minden szállás nélkül,több napig csak gyalogolni).

Nem igazán bántam meg,hogy nem mentem,anélkül is el tudtam végezni a bsc-t :D.

De tényleg nagyban tud segíteni a kapcsolatépítésben.

2015. aug. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Én nem mentem, mégis jóban voltam az egész évfolyammal, és a felsős, később alsós évfolyammal is. Kapcsolatot építeni nem lehet egy 3 napos gólyatábor alatt, pláne hogy az egész csak arról szól, hogy úgy leidd magad, hogy ne is emlékezz az egészre. Ellenben utána 3 évig közös órákra fogsz járni mindenkivel, és az órákon már jó eséllyel józanabbak lesznek az évfolyamtársak.
2015. aug. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy gólyatáborban tényleg könnyebb megismerni az embereket. Ott gyakorlatilag rá vagytok kényszerítve arra, hogy együtt legyetek. Ekkor már lesz közös élmény és órákon is azok ülnek egymás mellé/beszélgetnek egymással, akik már ismerik egymást.

Szóval igazából annyi hátránya van annak, aki nem vesz részt a gólyatáboron, hogy az első 1-2 hétben nem nagyon lesz ismerőse, hacsak nem nyitott és közvetlen, mivel nem úgy vannak a csoportok, mint középiskolában az osztályok. Hanem bontva, sokan más-más órákat vesznek fel és több óra más-más szakokkal összevonva van tartva, így hát nehezebb kiszűrni a csoporttársakat. De persze előbb-utóbb úgyis bele fogsz botlani 1-2 emberbe, meg persze az első vizsgaidőszak is összerázza majd a csapatot.


Szóval a lényeg az, hogy valóban könnyebb a kezdet, ha valaki megy gólyatáborba, de az sem hátrány ha kihagyod. Igazából rajtad áll: ha nem a te világod a bulizás és úgy érzed, hogy nem éreznéd magad jól, akkor inkább nem érdemes erőltetni. De akik szeretnek legalább néha bulizni, azoknak mindenképp érdemes menni, mert nagy élmény.

2015. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én gólyatábor helyett freshman táborba mentem. Nem az én világom, hogy iszok-hányok-iszok-megaláznak-iszok-hányok.

Freshman táborban meg kb átvettük a fontosabb középsulis anyagot ami kell az egyetemhez, plusz megismertem kb 10 embert akik hozzám hasonlóak voltak

2015. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Általában a szervezők azért erőltetik, mert jól profitálnak belőle. Az egyetem fizet nekik a szervezésért és még a gólyáktól is elkérnek minimum 30 ezret (3-4 napra, tiszta röhej).

Gondolj bele, hogy pl. egy kétezres létszámú karon, a gólyatáborba elmennek max. százan, mennyire leszel hátrányban? Semennyire...

Plusz lesz rengeteg egyetemi rendezvény még ahol tudsz ismerkedni, meg úgy általában az első szemeszterekben a gólyák még bejárnak az előadásokra is, gyakorlaton pedig kis létszámú csoportokba lesztek osztva, ahol könnyebb ismerkedni.

2015. aug. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én sem megyek gólyatáborba, ugyan ezen okok miatt. Plusz sajnálom a nyári munkával összekuporgatott pénzem elverni rá. Ismerkedés szempontjából biztos van pozitívuma (már ha az alkohol mennyiség lehetővé teszi h emlékezzenek a hallgatók egymásra.) Azonban a gt 3-4 nap. Te meg ott leszel éveket. Ha valaki nem tud pár hét alatt néhány embert, csoporttársat megismerni, akár órákon, órák előtt, egyetemi bulikon, vagy koleszban az nem a gt hiánya miatt lesz. Szerintem. Én is gondolkodtam rajta, hogy menjek-e vagy sem, de úgy döntöttem hogy nem fogok, és nem is bánom egyáltalán.

2015. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

minimum 30?

Akárhány ismerős megy, max 20. És ebben benne van szállás, étkezés, utazás. Nekünk 16500 négy napra, mindezekkel (bár én kihagyom).


Szóval érvelhetsz ellene, de valós adatokkal jobb lenne.

2015. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!