Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit csináljak...

Nem tudom mit csináljak annyira rosszul érzem magam! Ki mit tanácsol?

Figyelt kérdés

Nagyon nem megy a matematika egyszerűen nem tudom megérteni,nem arról van szó ,hogy nem tanulok mert minden másból-értem ez alatt:(pl)kémiát,angolt stb "jó vagyok".A matekot egyszerűen nem tudom megérteni..egy ideje járok matek tanárhoz,addig úgy ahogy megy még együtt megcsinájuk de ő már alapból márhogy magyarázza,mint a tanár..:S.Édesanyám nem érti meg,hogy nem megy és,hogy nem tudom megérteni(sose ment igazán a matek),azt mondta,hogy akkor megbukok egész nyáron tanulok(persze ekkor sem fogom ugyan úgy megérteni!)Már inkább felmentetném magam és éretségiznék másból,szerintem nem veszítenék sokat(jobb egy másik tantárgyból egy jobb eredmény,mint matematikából 1-es éretségi nem)? elvileg nem mindenhova kell a matek..de olvastam,hogy..ha nincs matek éretségi nem lehet egyetemre jelentkezni?(szerintem ez hülyeség)..a felmentésbe nem menne bele anyu már beszéltem vele..nem tudom mit csináljak soha nem buktam még!(most félévkor matekból már viszont igen) és évégén is megfogok igy fogalmam sincs mit csináljak annyira rossza arra gondolni,hogy egy ilyen "butaság"miatt kelljen osztályt ismételnem:( ( ugan ugy nem tudnám akkor se) 10.-es vagyok most :S

Most mit csináljak?


Előre is köszönöm a válaszokat,kedves válaszolok!


2010. márc. 16. 21:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Sorry a helyesírási hibákért csak siettem!
2010. márc. 16. 21:05
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

keress egy olyan tanárt, akinél megérted, ahogy magyaráz. hidd el van ilyen. én is tök hülye voltam matekból, de aztán csak átrágtam magam rajta még a fősulin is. rengeteget gyakoroltam. főiskolások egyetemisták is vállalnak különórákat, fiatalok és többségük jó fej, próbálj meg találni egy ilyet :D

kitartás és ne add fel. az életben bizony nehézségek is vannak, de ez tanít meg küzdeni :D

2010. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van. Körülötted mindenki mondogatja, hogy nem vagy egy matezseni és ennek változatait igaz? És te is folyton ezt mondogatod. És gondolom ez megy már általános iskola óta. Na így jóhogy nem megy! Hogy is menne ha szinte szugerálod magadnak hogy "nem nekem nem sikerül a matek, egyszerűen nem sikerülhet" ?? Akik annyira akarnak gyereket, hogy mindent megtennének érte, képesek hasat növeszteni és tejet produkálni a saját agyukkal.(amikor nem is terhesek) Na, pont ugyanígy működik a te esetedetben is az agyad. Amint már mondtam nálam is ugyanez van. (volt) Általános elsőtől azt hallottam mindenkitől és magamtól is hogy nekem minden megy csak a matek nem. A kettesért kellett dolgozatot írnom minden évvégén és félévkor. De most érettségi előtt elhatároztam, hogy nem fogom egy ilyen "hülyeség" miatt elrontani az érettségim, és főleg nem fogok megbukni. Eldöntöttem, hogy innentől kezdve jónak fogom tartani magam matekból, és nem fog érdekelni senki aki azt mondja hogy nem így van. Azóta csak hármas, négyeseket kapok matekból. (jó ez így nem hangzik olyan nagy dolognak, de még soha nem kaptam matekból kettesnél jobbat, sőőőt kettesnél már ünnepeltem)És olyan feladatokat is megtudok csinálni amit az ötös matekos barátnőm sem tud. Szóval biztos vagyok benne, hogy neked is csak a hozzáállásodat kéne megváltoztatni.
2010. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én matekból 3x buktam, ebből egyszer évismétlésre. Aztán tavaly sikerült találnom egy nagyon jó tanárt, most négyes-ötösöket kapok, az idén érettségizem, és a matek érettségitől parázok a legkevésbé (illetve attól egyáltalán nem félek, tuti, hogy ötös lesz, annyira megértettem a matekot).

Szóval szerintem minden csak egy jó tanáron múlik, hidd el, nekem is volt olyan, hogy már bemagyaráztam magamnak, hogy diszkalkuliás vagyok, holott erről szó sincs.

Persze ehhez a mostani eredményhez az kellett, hogy az egész nyarat végigmatekozzam (nem buktam meg, csak pótoltam), valamint heti 4 órát matekozok tanárral, és olyan 4-et egyedül.

2010. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen osztálytársaim. Tanár kérdez. "Nem tudom." De automatikusan. Egy percet sem hajlandó gondolkodni, mert neki úgysem megy. Tényleg változtass a hozzáállásodon.
2010. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mióta áll ez fenn? Már általánosban se ment? Alsóban sem? Alapműveletek? Ha így van, akkor diszkalkulia-gyanús, el kellene menni a nevelési tanácsadóba a logopédushoz vizsgálatra. De ha csak később jött elő, és nincsenek alapproblémák, akkor marad a különtanár és a több ráfordított idő. Te magadat felmenteTni nem tudod, azt csak szakember tudja, ha megalapozott.
2010. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.-óta megy ez:S,nem úgy állok hozzá,hogy soha nem fog menni stb..hanem egyszerűen ha akarom akkor sem megy ha nem érdekelne tanárhoz sem járnék!:S:(,félek,hogy bukni fogok..mondhatni a "matematikán görcsölök" jó fej a matek tanár(egy volt iskolaigazgató):S,de mégse megy:(..

Így azt sem tudom..mit tanuljak majd tovább vagy miben gondolkodjak:S!Tudom mindenhez kell a matek..de tudnátok olyan szakmákat stb tanácsolni(tovább tanulás) amihez kevésbbé szükséges/fontos a matematika..most kellettholnap kell fakultáciot választanom..:Smerre felé tapogatozzak:S?

2010. márc. 18. 17:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:(!!!
2010. márc. 18. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!